آبله میمون: مردان همجنس گرا برای آزمایش به هند نمی روند، دلیل آن این است

رسانه ها گزارش دادند که آبله میمون که تاکنون بیش از 30000 نفر را مبتلا کرده است، یک بیماری “همجنسگرا” نیست و در آسیا که رابطه جنسی همجنسگرایان در بسیاری از کشورها ممنوع است، ترس از انگ و بدتر از آن مانع از مراجعه افراد برای آزمایش می شود. .

بر اساس یک مقاله نظر در ساوت چاینا مورنینگ پست (SCMP)، در هند که رابطه جنسی همجنسگرایان در سال 2018 جرم زدایی شد، دو مرد پس از ابتلای شریک جنسی خود به آبله میمون از انجام آزمایش خودداری کردند، زیرا از تبعیض بیش از خود ویروس می ترسیدند.

او گفت: «این امر بر ضرورت مبارزه با انگ علیه جامعه دگرباشان جنسی تأکید می‌کند: ترس می‌تواند مانع از آزمایش برخی افراد شود، احساس امنیت کاذب برای افراد دگرجنس‌گرا ایجاد کند و به مقامات بهانه‌ای بدهد تا منابعی را برای مبارزه با شیوع بیماری آزاد نکنند.» سالومه گروارد یک روزنامه نگار ارشد با SCMP و یکی از اعضای Lunar است، ابتکاری که موضوعات کلیدی مربوط به زنان و برابری جنسیتی در آسیا را برجسته می کند.

هند تاکنون 10 مورد ابتلا به آبله میمون را گزارش کرده است، از جمله یک مورد مرگ در کرالا.

آبله میمون با تب همراه با بثورات پوستی، سردرد، تورم غدد لنفاوی، دردهای عضلانی و بدن، کمردرد و ضعف مشخص می شود.

در آسیا، تنها چند مورد تا کنون ثبت شده است.

سنگاپور با 15 مورد گزارش شده تا 12 آگوست، بیشترین تمرکز را در منطقه دارد.

در این گزارش آمده است: «در مقایسه با نزدیک به 10000 مورد ثبت شده در ایالات متحده، آبله میمون، به طور نسبی، تهدید قابل توجهی برای سلامت منطقه نیست.

اما کارشناسان همچنان بسیار نگران هستند.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که «در منطقه‌ای که هویت بخشی از جامعه LGBTQ می‌تواند در بهترین حالت یک مانع اجتماعی باقی بماند یا در بدترین حالت به یک قضاوت تهدیدکننده زندگی تبدیل شود، مبتلایان ممکن است به دنبال کمک نباشند».

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که چنین انگ‌زنی می‌تواند «ردیابی و توقف شیوع بیماری را دشوارتر کند».

رابطه جنسی همجنس گرایان در برخی از کشورها مانند سنگاپور، مالزی، بنگلادش و برخی از مناطق اندونزی هنوز غیرقانونی است.

در این گزارش آمده است: “این ننگ همجنس‌گرا هراسی از افراد، چه در داخل و چه در خارج از جامعه LGBTQ، از آزمایش شدن جلوگیری می‌کند. همچنین به افراد مستقیمی که ممکن است آبله میمون را به عنوان یک بیماری همجنس‌گرا اشتباه بگیرند، احساس امنیت کاذبی می‌دهد.”

بسیاری از مقامات می پرسند که چرا منابع و دستورالعمل های روشن به رغم درس های آموخته شده از همه گیری کووید-19 به طور گسترده در دسترس نیستند.

آبله میمون به عنوان یک عفونت مقاربتی طبقه بندی نمی شود و بسیاری در حال مقایسه با سال های اولیه اپیدمی HIV/AIDS هستند.

در این گزارش آمده است: «در دهه 1980، مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا به‌عنوان عامل اصلی انتشار اچ‌آی‌وی سرزنش می‌شدند، اگرچه رابطه جنسی دگرجنس‌گرا، خون آلوده و فرآورده‌های سوزنی و انتقال از مادر به فرزند نیز از راه‌های انتقال این ویروس بود».

عدم پاسخگویی به موقع دولت ها به این بیماری همه گیر و عدم سرمایه گذاری برای پیشگیری، انگ شدید جامعه را در پی داشته است.

سازمان جهانی بهداشت اکنون اسامی جدیدی را برای انواع ویروس آبله میمون که در حال حاضر در گردش است، برای جلوگیری از ایجاد هرگونه توهین فرهنگی یا اجتماعی اعلام کرده است.

کارشناسان اکنون به کلاد حوضه کنگو (گروه انواع) سابق در آفریقای مرکزی به عنوان Clade I و کلاد سابق غرب آفریقا به عنوان Clade II اشاره می کنند. دومی از دو آبشار فرعی تشکیل شده است، Clade IIa و Clade IIb، که Clade IIb مجموعه اصلی انواع مختلف بود که در طول شیوع سال 2022 منتشر شد.

آژانس بهداشت جهانی افزود که نام‌های جدید رابط‌ها باید فوراً استفاده شوند.

ویروس آبله میمون زمانی که برای اولین بار در سال 1958 کشف شد نامگذاری شد. انواع اصلی آن با توجه به مناطق جغرافیایی که شناخته شده بود در آنها در گردش است تعیین شد.

سازمان بهداشت جهانی در اواخر جولای رسماً اعلام کرد که شیوع فعلی آبله میمون در چندین کشور به یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی تبدیل شده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم