آتش نشانان شروع به مهار آتش سوزی کالیفرنیا کردند و فعلا از یوسمیتی در امان ماندند

صادر شده در:

آتش نشانان روز دوشنبه سرانجام بزرگترین آتش سوزی کالیفرنیا را در سال جاری تحت کنترل گرفتند و گسترش آن به سمت شرق به سمت پارک ملی یوسمیتی را متوقف کردند در حالی که هزاران نفر تحت دستور تخلیه قرار داشتند.

آتش بلوط از زمان آغاز جمعه به سرعت گسترش یافته است و بر استقرار اولیه آتش نشانان غلبه کرده است، زیرا هوای گرم و خشک به سرعت شتابان آن در میان جنگل ها و بوته های خشک دامن زده است.

چندین مقام وزارت جنگلداری و حفاظت از آتش کالیفرنیا (کالفایر) گفتند که آتش در ابتدا شبیه آتش سوزی هایی بود که دیده بودند، با اخگرهای سوزان که باعث شعله ور شدن آتش های کوچکتر تا دو مایلی (سه کیلومتری) جلوی آتش اصلی می شد.

ناتاشا ووتس، سخنگوی کال فایر، دوشنبه از مرکز فرماندهی تصادف در مرسد، در حدود 130 مایلی (210 کیلومتری) از سانفرانسیسکو، گفت که آتش نشانان دیگر هیچ نظارتی به اصطلاح دیده نمی‌شوند.

به گفته مقامات، فقدان آتش سوزی های بزرگ دیگر در این منطقه، Cal Fire را قادر ساخت تا 2500 آتش نشان را روی آتش متمرکز کند و فقدان باد باعث شد هواپیماها دائماً از قطره آب و مهار کننده های آتش استفاده کنند.

هکتور واسکوئز، سخنگوی کال فایر، در مرکز فرماندهی در ماریپوزا، کالیفرنیا، در نزدیکی آتش‌سوزی، گفت: «این یک طوفان بزرگ از نوع خوب بود.

جهت شمالی آتش، آن را به جنگل ملی سیرا می برد، اما نه دیگر به سمت یوسمیتی، در حدود 10 مایل (16 کیلومتر) دورتر. بیشه درختان باستانی سکویا در یوسمیتی هفته ها پیش توسط آتش سوزی دیگری تهدید شد.

Cal Fire گفت Oak Fire تا صبح روز دوشنبه به 16791 هکتار (6795 هکتار) افزایش یافته است که افزایش 1200 هکتاری در طول شب و بیش از نیمی از وسعت سانفرانسیسکو است.

حجم آتش از شنبه تا یکشنبه بیش از دو برابر شده است. در روز دوشنبه 10 درصد در مقایسه با روز یکشنبه صفر بود.

بقایای ماشین‌ها و خانه‌های سوخته در آتش‌سوزی اوک در نزدیکی جرسیدیل، شهرستان ماریپوسا، کالیفرنیا، ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲.
بقایای ماشین‌ها و خانه‌های سوخته در آتش‌سوزی بلوط در نزدیکی جرسی‌دیل، شهرستان ماریپوسا، کالیفرنیا، ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲. © دیوید سوانسون، رویترز

از آغاز روز جمعه، شعله های آتش بیش از 3700 نفر را از خانه های خود بیرون کرده است. پسرشان نیک در صفحه GoFundMe نوشت: وس اسمیت، افسر اداره پلیس شهرستان ماریپوزا و همسرش جین خانه خود را برای 37 سال از دست داده اند.

او نوشت: “این که همه چیز را در یک چشم به هم زدن از دست بدهی بدون اینکه کسی متوجه شود، ویرانگر است.”

مقامات گفتند که آتش سوزی هفت ساختمان آپارتمانی را در تعدیل قبلی به شماره 10 ویران کرد.

دمای بالای این منطقه در روز دوشنبه به 98 درجه فارنهایت (37 درجه سانتیگراد) همراه با وزش نسیم ملایم در طول روز پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد احتمال 20 درصد رعد و برق در عصر دوشنبه و صبح سه شنبه پیش بینی می شود. در غیر این صورت، این منطقه در اکثر روزهای هفته می تواند انتظار آب و هوای 100 درجه داشته باشد.

بیش از دو دهه خشکسالی و افزایش دما باعث شده است تا کالیفرنیا بیش از هر زمان دیگری در برابر آتش‌سوزی‌ها آسیب‌پذیر شود و مخرب‌ترین دو سال ثبت شده در سال‌های 2020 و 2021 است که بیش از 6.8 میلیون هکتار (2.75 میلیون هکتار) در آتش سوخت. بزرگتر از اندازه رواندا

(رویترز)

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما