آخرین وضعیت بازار خودرو; سه دلیل اصلی برای گرانی

بعدی- بررسی روند قیمت خودروهای سایز بزرگ در بازار در ماه گذشته نشان می دهد که قیمت خودروهای سایز بزرگ خودروسازان بین 2 تا 22 میلیون تومان افزایش یافت. این افزایش قیمت خودرو منجر به افزایش قیمت محصولات گروه صنعتی ایران خودرو نه کمتر از شش میلیون تومان و حداکثر 22 میلیون تومان شد.

به گزارش فردا؛ قیمت رانا LX در روز پنجشنبه ۱۴ آبان در داوتی فری به ۲۶۵ میلیون رسید. ارزان ترین پرواز ایران خودرو روز چهارشنبه با همین قیمت معامله می شد. این در حالی است که قیمت ها در دیگر هفته نسبتا باثبات بود و افزایش چشمگیری نداشت.

از سوی دیگر نسخه رانا پلاس روز پنجشنبه معادل 318 میلیون تومان خرید و فروش شد و قیمت پژو پارس دشتی نیز 319 میلیون تومان بود. در بین محصولات سایپا، پراید هاچ بک روز پنجشنبه 207 میلیون تومان معامله شد. همچنین تیبا 2 204 میلیون تومان و سینا و کوئیک گیر به ترتیب 207 و 209 میلیون تومان فروخته شدند.

به نظر می رسد با توجه به شرایط حاکم این روزها در بازار خودرو باید منتظر افزایش قیمت با اندکی شیب بود چرا که همه خبرها این است که امکان کاهش قیمت وجود ندارد و خریداران خودرو نباید در آنجا منتظر بمانند. . حداقل در کوتاه مدت. چنین رویدادی باشد

در بازار خودرو چه می گذرد؟

آخرین وضعیت بازار خودرو;  سه دلیل اصلی برای گرانیفرپاد زافه متخصص بازار خودرو است گفتگو با فرارو وی با اشاره به اینکه طی چند هفته گذشته قیمت ها در بازار روند صعودی داشته است، گفت: اگر بخواهیم دلایل اصلی این موضوع را بررسی کنیم باید عواملی مانند ادامه سیاست های پولی نادرست دولت، وضعیت فعلی را بررسی کنیم. رکود تورمی و افزایش انتظارات تورمی در اقتصاد، از وضعیت نامبرده یاد کنیم، از سوی دیگر، وضعیت داخلی و همچنین تردیدهای گسترده در احیای برجام به افزایش قیمت ها در بازارهای مختلف از جمله خودرو کمک کرده است. در زمان های اخیر

وی افزود: دولت در چند سال گذشته همواره با کسری بودجه مواجه بوده است و برای جبران این انتشار اوراق بهادار منتشر کرده، در مقیاس بزرگ به فروش رسانده، پول چاپ کرده و از بانک مرکزی وام گرفته است که طبیعتا این اقدامات انجام می شود. منجر به افزایش نقدینگی و تورم شد و افزود: نتیجه طبیعی آن افزایش قیمت است.

الزاویه گفت: بنابراین تا زمانی که دولت سیاست های پولی خود را بازنگری کند و ولخرجی های خود را از جیب مردم نپردازد، اجرای این سیاست ها باعث افزایش قیمت کالاها و خدمات مختلف می شود و از سوی دیگر به دلیل تورم رکود در کشور است. ” اقتصاد. متاسفانه حجم خرید و فروش در بازار خودرو بسیار کم است، اما از سوی دیگر به دلیل تورم در اقتصاد کشور، قیمت ها به ناچار افزایش می یابد.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: از سوی دیگر علیرغم خوش بینی هایی که در ماه های گذشته برای احیای برجام به وجود آمده است، با اتفاقات رخ داده عملا احیای برجام غیرممکن شده است که باعث افزایش انتظارات تورمی در ایران شده است. جامعه.” طبیعتا در این مورد با افزایش قیمت دلار در بازار آزاد، قیمت خودرو نیز افزایش یافت. بنابراین در چنین شرایطی نمی توان چشم انداز روشنی از آینده از نظر ثبات و کنترل بر بازار خودرو و قیمت آن متصور شد. به نظر می رسد با ادامه وضعیت فعلی، قیمت خودرو به مرور زمان با افزایش دیگری روبرو شود.»

خاویر با تاکید بر اینکه در حال حاضر دولت وی بزرگترین تولید کننده نقدینگی در کشور محسوب می شود، ادامه داد: تا زمانی که این وضعیت ادامه دارد، صحبت از مهار تورم شوخی بیش نیست، زیرا خود دولت از این آشفته اقتصادی سوء استفاده می کند. وضعیت و می تواند با ایجاد نقدینگی کسری بودجه خود را جبران کند بنابراین این وضعیت نتیجه سیاست های کلان اقتصادی دولت است و تا زمانی که این وضعیت ادامه داشته باشد، افزایش قیمت ها در تمامی بازارهای سرمایه کشور از جمله خودرو ادامه خواهد داشت.

وی گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که خودرو سال هاست که در کشور به عنوان یک کالای سرمایه ای مطرح بوده و البته این موضوع در افزایش قیمت نیز موثر بود چرا که در شرایط تورم در اقتصاد ایران افراد مختلف باید ارزش دارایی خود را حفظ کنند، خودرو را می خرند، به عنوان یک کالای سرمایه ای، بنابراین تا زمانی که خودرو از کالای سرمایه ای به کالای مصرفی تبدیل شود، بازار خودرو ملتهب باقی می ماند.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما