آدامز مهاجران را مقصر مشکلات پناهگاه می داند. منتقدان می گویند این خیلی ساده است.

در اوایل هفته گذشته، شهردار اریک آدامز خواستار کمک فدرال برای کمک به آنچه او به عنوان سیل 2800 پناهجو توصیف کرد، انجام تعهدات قانونی شهر نیویورک برای تامین مسکن برای افراد نیازمند، معروف به راست، را دشوار کرد. برای سرپناه

آقای آدامز گفت که این هجوم تا حدی ناشی از خانواده‌های مهاجری است که «با اتوبوس‌های ارسال شده توسط دولت‌های تگزاس و آریزونا وارد شدند».

اظهارات شهردار جدیدترین درگیری سیاسی او را ایجاد کرد، این بار در یک پس‌زمینه ملی: اظهارات او با فرمانداران آن ایالت‌ها شروع شد – درست مانند اتهام مشابه چند روز پیش موریل بوزر، شهردار واشنگتن.

اما حامیان بی خانمان‌ها می‌گویند استراتژی آقای آدامز برای مقصر دانستن کل افزایش جمعیت پناهگاه‌ها به گردن مهاجران، تحریفی است که توجه را از بحران بی خانمان‌های شهر منحرف می‌کند و خانواده‌های آسیب‌پذیر را در میانه میدان گرفتار می‌کند.

اواخر هفته گذشته، شهر اعتراف کرد که قانون حق پناهندگی را نقض کرده است، زیرا چهار خانواده تمام شب را در یک مرکز پذیرش بی خانمان ها می خوابیدند. انجمن کمک حقوقی گفت که حداقل از سال 2014 نمی تواند چنین تخلفی را به خاطر بیاورد.

و در روز چهارشنبه، بیش از 48600 نفر در سیستم سرپناه بودند، در حالی که در ماه مه کمتر از 46000 نفر بود.

تصویر کودکانی که روی صندلی‌های پلاستیکی سخت خوابیده‌اند در دفتری که با لامپ‌های فلورسنت روشن می‌شود، به دهه‌ها برمی‌گردد به دوران غم‌انگیزتری در نیویورک، دورانی که آقای آدامز می‌خواهد آن را در حالی که به دنبال جذب کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در سال 2024 است، پاک کند. مانع از این تلاش این تصور – که او گاهی اوقات تبلیغ می کند – که جنایات جدی در شهر از کنترل خارج می شوند.

شاهانا حنیف، یکی از اعضای شورای شهر و رئیس کمیته مهاجرت شورا، گفت که ناکامی شهر در ساخت مقادیر کافی مسکن ارزان قیمت نباید به گردن “افرادی که از خشونت از کشورهای دیگر فرار می کنند” باشد.

برخی از حقایق مورد مناقشه نیست. تعداد مهاجرانی که ماه گذشته به مرزهای جنوبی رسیده اند، بیشترین تعداد در سال های اخیر است. در عین حال، افزایش موجودی مسکن در این زمان از سال غیرعادی نیست زیرا از خانواده هایی که دو برابر شده و به آپارتمان های شلوغ تبدیل شده اند، خواسته می شود در پایان سال تحصیلی خانه را ترک کنند.

این شهر همچنین با مسائل مربوط به کارکنانی دست و پنجه نرم می کند که پردازش درخواست ها برای مکان های سرپناه را کند می کند، و همچنین مالکان کوپن های مسکن دائمی را نمی پذیرند، که فضایی را در پناهگاه های موقت آزاد می کند – همه اینها در حالی که تلاش برای ساخت و باز کردن گزینه های مسکن جدید است. اغلب با مخالفت های محلی روبرو می شوند.

علائم دیگری از مشکلات وجود دارد. انجمن کمک حقوقی از کمیسر خدمات اجتماعی، گری بی. جنکینز، در ایمیلی در 11 ژوئیه توضیح داد که چرا نرخ خانه های خالی در پناهگاه هایی که خانواده های دارای فرزند دارند کمتر از 1 درصد است و نزدیک به 30 واحد در 6 جولای موجود است. کمک حقوقی گفت که هدف بهینه این است که برای انعطاف بیشتر، نرخ جای خالی را در 3 درصد نگه دارد.

آقای آدامز روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که شهر سخت تلاش می کند تا خانواده های بی خانمان را اسکان دهد و افزود که خوابیدن چهار خانواده در طول شب در مرکز پذیرش “غیرقابل قبول” است. کمک‌های حقوقی نشان می‌دهد که احتمالاً 13 خانواده در هفته گذشته مجبور به خوابیدن در مرکز پذیرش شده‌اند، اما مسئولان شهر در این مورد تردید دارند.

شهردار گفت: ما برای خانواده ها مسکن گرفتیم. اگر آن خانواده‌ها مانند گذشته روزها روی زمین بخوابند، ممکن است انتقاد از کمک حقوقی را درک کنم.»

با این حال، شهردار اصرار داشت که هجوم پناهجویان به توانایی شهر برای فراهم کردن سرپناه کافی آسیب رسانده است و شواهد حکایتی تا حدی ادعای او را تأیید می‌کند.

مانوئل کاسترو، کمیسر امور مهاجران، گفت که با چندین پناهجو در برانکس، استاتن آیلند و میدتاون صحبت کرده است.

وکلایی که برای انجمن کمک های حقوقی کار می کنند، که اغلب از مرکز پذیرش بازدید می کنند، گفتند که آنها همچنین متوجه افزایش تعداد پناهجویان شده اند، اما نه به سطحی که آقای آدامز ادعا می کند.

یک شب هفته گذشته، زمانی که شهر درخواست های مسکن 120 خانواده را بررسی می کرد، کاترین کلیف، وکیل کارکنان کمک های حقوقی، گفت که با 15 خانواده که از تگزاس آمده بودند صحبت کرد. او گفت که مراکز پیکاپ نیز توسط خانواده های محلی و خانواده هایی که به طور مستقل به نیویورک سفر کرده اند پر می شود.

فابیان لوی، سخنگوی آقای آدامز، گفت که مقامات شهری در پایان ماه مه متوجه افزایش پناهجویان شدند و زمانی که تصمیم گرفتند هفته گذشته درخواست خود را برای کمک فدرال به اطلاع عموم برسانند، در داخل این موضوع را مورد بحث قرار دادند.

آقای جنکینز گفت که تعداد پناهجویان “مطمئناً تخمینی” است، اما بر اساس بررسی روندها و صحبت با خانواده ها در طول ارزیابی مسکن آنها بوده است.

سازمان های خیریه کاتولیک اسقف اسقف نشین نیویورک، که برای کمک به مهاجران فعالیت می کنند، شاهد افزایش تعداد پناهجویان در سراسر کشور با اتوبوس بوده اند. بسیاری از آنها با نیاز به نیازهای اولیه مانند غذا، پوشاک، مراقبت های پزشکی، سرپناه و کمک های قانونی وارد شهر نیویورک می شوند. “هرج و مرج” مدیر عامل گروه، مونسینور کوین سالیوان، وضعیت فعلی اوضاع را چگونه توصیف می کند.

آلانیا هیوز، 21 ساله، از برانکس، یکی از افرادی بود که هفته گذشته با پسر یک ساله خود شب را در یک مرکز پذیرش گذراند. ساعت 9 شب که رسیدم صف بیرون از در بود. نوزادش آن شب در کالسکه اش خوابید. او در آنجا با چندین خانواده که از تگزاس آمده بودند صحبت کرد.

خانم هیوز گفت: من فقط سعی کردم بیدار بمانم. “من فقط می خواستم دوش بگیرم.”

او و پسرش روز بعد در مسکن موقت قرار گرفتند. در حالی که اختلافات سیاسی بین آقای آدامز و فرمانداران تگزاس و آریزونا ادامه دارد، خانم هیوز مطمئن نیست که چه زمانی مسکن دائمی دریافت خواهد کرد.

ابوت گفت: مشکل شهردار آدامز با تگزاس نیست. این با امتناع پرزیدنت بایدن از توقف این بحران مرزی و تامین امنیت مرزهای جنوبی ما است.»

آقای آدامز از مخالفت با فرمانداران تگزاس و آریزونا خودداری کرد.

شهردار گفت: “اکنون افرادی که مردم را می فرستند، به شما می گویند که کار متفاوتی انجام داده اند و شما خود به خود آنها را باور می کنید.” “کاش اینطوری با من رفتار میکردی.”

شهردار گفت: هر چه می خواهند بگویند. “آنها اشتباه می کردند. آنها به اینجا ختم شدند زیرا در آنجا پشتیبانی نمی شدند.”

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما