آزمایشات بالینی واکسن استنشاقی آلزایمر برای اولین بار آغاز شد

[ad_1]

دانشمندان به زودی اولین آزمایش انسانی واکسن استنشاقی آلزایمر را آغاز خواهند کرد که ممکن است به پیشگیری یا کند کردن پیشرفت بیماری کمک کند. این واکسن از دارویی به نام پروتولین برای تحریک سلول های ایمنی و حذف پلاک های چسبنده از مغز استفاده می کند.

تا چند ماه پیش درمان آلزایمر امکان پذیر نبود. بیست سال آزمایش دارویی نتوانسته است درمان هایی را تولید کند که پیشرفت بیماری را متوقف کند، و بسیاری از شرکت های بزرگ داروسازی هدف خود را برای توسعه درمانی برای آلزایمر کاملاً کنار گذاشته اند. بنابراین، تنها امید بیماران برای بهبودی، داروهایی بود که علائم آلزایمر را برای مدت محدودی کاهش دهند.

احتمالات جدید در زمینه درمان آلزایمر ممکن است اکنون فعال شود زیرا بیمارستان بریگهام و زنان اعلام کرد که آنها اولین آزمایش انسانی واکسن بینی آلزایمر را که برای جلوگیری یا کاهش پیشرفت بیماری طراحی شده است، هدایت خواهند کرد.

آلزایمر

در این آزمایش 16 فرد 60 تا 85 ساله مبتلا به آلزایمر دو بار در هفته واکسینه می شوند. دهه ها تحقیق نشان داده است که تحریک سیستم ایمنی به پاکسازی پلاک های آمیلوئید بتا در مغز کمک می کند.

پلاک های چسبنده از علائم بیماری آلزایمر هستند و زمانی که تکه هایی از پروتئین بتا آمیلوئید در سلول های عصبی جمع می شوند، توانایی فرد برای تفکر یا به خاطر سپردن اطلاعات مختل می شود.

این واکسن دارویی به نام پروتولین را مستقیماً به مجرای بینی تزریق می کند که هدف آن فعال کردن سلول های ایمنی برای حذف این پلاک ها از مغز است. به گفته جفری کامینگز، استاد علوم اعصاب در دانشگاه لاس وگاس، نوادا، این مفهوم کاملاً جدید نیست، اما اکنون امیدوارکننده به نظر می رسد.

نتایج این آزمایش می تواند اطلاعات بیشتری در مورد نحوه جلوگیری از پیشرفت آلزایمر ارائه دهد، زیرا شرکت کنندگان باید در مراحل اولیه بیماری خود باشند. با این حال، دانشمندان ابتدا باید ثابت کنند که واکسن بی خطر است و دوز تزریقی را تعیین کنند.

[ad_2]

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

تماس با ما