آسیاب بادی ED 67 در یک پرونده پولشویی به مبلغ 3986 کرور به TN متصل شده است.

دهلی نو: اداره اجرا (ED) روز سه شنبه 75 اموال غیر منقول موقت شامل 67 آسیاب بادی به ارزش 113.32 کرور متعلق به گروه شرکت های سورنا مستقر در چنای را بر اساس مفاد قانون جلوگیری از پولشویی (PMLA) 2002 در رابطه با سه مورد پیوست کرد. کلاهبرداری بانکی به ارزش 3986 کرور روپیه. ED تحقیقات پولشویی را بر اساس سه گزارش اطلاعات مالی که توسط دفتر مرکزی تحقیقات علیه صنایع سورنا محدود و دیگران، Surana Power Limited & Others و Surana Corporation Limited و دیگران انجام شده است، آغاز کرده است.

بررسی ها نشان داد که سه شرکت زیرمجموعه گروه سورنا با شناور کردن شبکه ای از شرکت های پوسته، بانک ها را اشغال کرده و کارکنان خود را به عنوان مدیر، مالک و شریک منصوب کرده و بدون حمل واقعی کالا با آنها به معاملات کاغذی پرداخته اند.

سرمایه اعتباری بانک‌ها با ارائه وجوه بانک به‌عنوان وام بدون وثیقه از شرکت‌های پوسته‌ای در حساب‌های شخصی مروجین شرکت قرار می‌گرفت، سپس همان وجوه به عنوان بخشی از مروجین که در تقویت سرمایه‌گذاری مشارکت داشتند، به شرکت‌های گروه اصلی تزریق شد. محدودیت های DP

همچنین در جریان بررسی‌ها مشخص شد که گروه سورنا شرکت‌هایی در جزیره کیمن و همچنین جزایر ویرجین بریتانیا به نام مدیران ساختگی داشته و برای حمایت از این شرکت‌ها، سرمایه خود را برداشت کرده است. برای این منظور چهار شرکت در سنگاپور راه اندازی کرده و کالا را به آنها صادر می کنند و پول دریافتی از آنها در دفتر دفتر هند نوشته شده است.

همچنین بخشی از وجوه انتقالی برای خرید اموال منقول و غیرمنقول به نام چند شرکت ناشناس مصرف شد. این اقدامات توسط مقامات گروه سورنا منجر به نامنظم شدن حساب‌ها شد که در نهایت منجر به تبدیل حساب‌ها به دارایی‌های غیرقابل کارکرد و در نتیجه 3986 کرور روپیه به عنوان اصل بدهی به بانک‌ها شد.

طبق تحقیقات انجام شده، شری دینش چاند سورانا، مدیر عامل صنایع سورنا لیمیتد و ام/س سورنا پاور با مسئولیت محدود، شری ویجی راج سورانا، دکتر سورنا شرکت محدود و دو مدیر فانتوم شرکت های پوسته. شری پی آناند و شری پرابهاکاران در 12 ژوئیه دستگیر شدند. قاضی محترم دادرسی اصلی در چنای آنها را به بازداشت قضایی بازگردانده است.

در جریان بررسی ها مشخص شد که 67 آسیاب بادی متعلق به گروه سورنا توسط بانک هایی خریداری شده است که برای بازپس گیری بدهی خود به مزایده گذاشته شده است. پاناما یک شرکت.

طبق تحقیقات انجام شده، 67 آسیاب بادی به ارزش زمین 51.69 کرور و اموال غیر منقول مختلف 61.63 کرور روپیه به شری رامالال جین متصل شده است که عواید حاصل از جرم و جنایت را در تجارت عادی خود گنجانده است و به طور کامل 113.32 کرور ارزش دارد. ، به طور موقت تحت مقررات PMLA پیوست شده اند.

(با ورودی آژانس)

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما