آسیب های فیلترینگ گوگل

بعدی- این روزها علاوه بر فیلتر شدن دو اپلیکیشن متا یعنی واتس اپ و اینستاگرام، شاهد فیلتر شدن بسیاری از سرویس های گوگل، گوگل مپ، تبلیغات، دسیکاور، ترانسلیت، گوگل پلی استور و… از جمله سرویس هایی هستیم که کاربران ایرانی تمایل به دریافت آن ها دارند. آی تی. آنها باید از VPN و فیلتر شکن استفاده کنند. حال باید دید این روند موقتی است یا دائمی چرا که ادامه این روند عواقب جبران ناپذیری برای کسب و کارهای آنلاین و همچنین کاربران عادی خواهد داشت.

آسیب های فیلترینگ گوگل

دو جنبه مهم فیلترینگ خدمات گوگل
مهدی غیبی، کارشناس فناوری اطلاعات گفتگو با فرارو وی با اشاره به انحلال اکثر سرویس های گوگل در ایران گفت: این موضوع از دو جهت قابل بررسی است، در درجه اول برای شرکت های ایرانی فعال در اینترنت اعم از سایت های خبری و همچنین شرکت های ارائه دهنده خدمات. چه آنلاین و چه آفلاین، آنها پول زیادی را برای مسائل سئوی خود خرج کرده اند.

وی افزود: اما در صورت ادامه این انحلال، شرکت های ایرانی با زیان بزرگی مواجه خواهند شد که امری اجتناب ناپذیر است. از سوی دیگر، اگرچه با توجه به جایگزین های این مشکل، این جایگزین ها برای اینکه بتوانند کاری را که گوگل با این وسعت و اندازه انجام می دهد، انجام دهند، باید مشخص شوند، اما در هر صورت، در این زمینه باید مشخص شود که آیا فیلترینگ انجام می شود یا خیر. ادامه دهید یا اگر Attitude را آرام کند، این سرویس های فیلتر شده می توانند دوباره باز شوند. فیلترها رفع شده است.

گیبه گفت: دوم اینکه افرادی که از خدمات گوگل استفاده می کنند نیز دچار مشکل می شوند که بسیار مهم است. در این زمینه و با توجه به تجربه فعلی، شرکت ها باید در نظر داشته باشند که تغییری در استفاده از این خدمات وجود دارد، یعنی استفاده از دو خط، برخی از خدمات عمومی در حال حاضر بر روی بستر اینترانت داخلی ارائه می شود و شرکت ها نیز می توانند از این قابلیت استفاده کنید

و این کارشناس فناوری اطلاعات افزود: در خط دوم باید برای فضای بین المللی استفاده شود و جایگزین هایی که می تواند جایگزین سرویس های گوگل باشد شناسایی شود تا شرکت ها و سایت ها در فضای اینترنت نیز از آن استفاده کنند. برای ادامه فعالیت در سطح بین المللی و آسیب نرسیدن به درآمد، اکنون باید ببینیم چه جایگزین هایی در این فضا وجود دارد تا کسب و کارهای آنلاین بتوانند از آنها استفاده کنند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما