آغاز انتقادات از کارلوس کی روش. وضعیت تیم ملی مایه نگرانی است

کارلوس کی روش در حاشیه تمرین صبح امروز تیم ملی فوتبال ایران در فاصله 20 روز مانده به آغاز جام جهانی 2022 قطر گفت: به هر دلیلی برنامه تدارکاتی ما در مسیر درستی پیش نمی رود. شما می‌دانید که آماده‌سازی یک گام اساسی در راه پیش رو است و بدون آن ما آماده نخواهیم شد. حالا که بازیکنان نداریم، بررسی آنها سخت است. به احتمال زیاد برخی از آنها فرصت حضور در تیم ملی را از دست خواهند داد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تایید کرد: به عنوان مثال با دو بازیکن مهم خود مشکل داریم. متاسفانه باشگاه الاهلی قطر به شجاع خلیل زاد و کنعانی زادگان اجازه ادامه تمرین با ما را نداد. پنج هفته بدون مسابقه فوتبال، حضور در لیست برای آنها سخت است. باید به این موضوع فکر کنم. همه بازیکنان باید تمرین کنند، بازی کنند و در دسترس باشند.

کی روچ ادامه داد: درک این موضوع برای ما سخت است. با باشگاه الاهلی صحبت کردیم. همه بازیکنان ملی شاغل در لیگ قطر اعم از تونس، الجزایر و استرالیا به تیم های ملی خود به جز بازیکنان ما جایزه داده اند. بازیکنان استقلال هم اینجا نیستند. شرایط ما می توانست بهتر باشد.

مربی در پاسخ به این سوال که این مشکل چه تاثیری بر برنامه های او دارد؟ وی گفت: همکاری کاملی از سوی باشگاه ها و مربیان داشتیم. می خواهم از آنها تشکر کنم تا بفهمیم این یک جام جهانی ویژه است که در نوامبر برگزار می شود. قوانین فیفا واضح است. بازیکنان باید هفت روز قبل از جام جهانی به اردو بیایند. ما نمی توانیم شکایت کنیم زیرا این قانون است. مایه تاسف است، اما جای نگرانی وجود دارد. دو بازیکن ما پنج هفته است که در قطر بازی نکرده اند. فقط این دو بازیکن باید به قطر برمی گشتند. آنها می توانند اینجا باشند و در تیم ملی بازی کنند.

وی افزود: من نمی خواهم از آنها انتقاد کنم. آنها درست می گویند، اما من نمی توانم درک کنم. تمرین همیشه بهتر از تمرین نکردن است. دو تمرین بهتر از یک و سه تمرین بهتر از دو تمرین است. بیشترین بهترین. ما تمام تلاشمان را کردیم تا یک برنامه کامل داشته باشیم. از تیم جوانان یک انتخابی آوردیم اما امروز 8 بازیکن داریم. به همین دلیل وقتی از نحوه آماده سازی تیم ملی پرسیدم، گفتم می تواند بهتر باشد.

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: شما فقط می توانید کارهایی را انجام دهید که خودتان کنترل کنید. آنچه را که نمی توانید کنترل کنید، می توانید به خواب بروید.

کی روش درباره آخرین پست ملی پوش مصدوم ایران تاکید کرد: حال علیرضا جهانبخش خوب است و چیز خاصی وجود ندارد. احمد نورالله مشکل خاصی ندارد. سردار آزمون در مسیر درستی پیش می رود و برنامه اش به خوبی پیش می رود. او در تاریخ 2 نوامبر به باشگاه خود بازخواهد گشت. همکاری خوبی بین ما و باشگاه لورکوزن شکل گرفته است. ما از منابع خودمان استفاده کردیم. کادرفنی تمام وقت در اختیار بازیکنان قرار دادیم و آنها به نورعلی و سردار کمک کردند. مطمئن هستیم که سردار در 14 آبان در کنار ما خواهد بود.

سرمربی تیم ملی درباره امکان همکاری فدراسیون ایران و قطر برای بازگرداندن بازیکنان ایرانی؟ یادتان باشد: بحث اتحاد ایران و قطر نیست. مربوط به باشگاه الاهلی است. من نمی فهمم. من و النبی به باشگاه الاهلی رفتیم و شخصا از آنها تشکر کردیم. ما رسما از باشگاه الاهلی حمایت کردیم، اما ناگهان آنها “نه” گفتند و از قول خود سرپیچی کردند. درک این نکته مهم است که آنها حق دارند این کار را انجام دهند. اما نمی‌دانیم چرا قطر همه شهروندان دیگر را آزاد کرد. بازیکنان تیم ملی قطر بیش از 6 ماه است که در اردوی اروپا حضور دارند. تنها دو بازیکنی که باید برمی گشتند شجاع و الکنعانی بودند. من نمی توانم این را درک کنم.

در نهایت در پاسخ به این سوال که آیا کنیززادگان و شجاع خلیل زاد در باشگاه خودشان تمرین می کنند؟ گفت: نمی دانم. ما از برنامه های آموزشی آنها حمایت می کنیم. چیزی که باید تکرار کنم این است که امروز هشت بازیکن برای تمرین داریم.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما