آغاز مرحله دوم حراج خودروهای خارجی از فردا برای 71 دستگاه خودرو

سخنگوی سازمان املاک با بیان اینکه 71 خودرو به طور قطع در مرحله دوم مزایده خودروهای خارجی حضور خواهند داشت، گفت: این مزایده از فردا آغاز و تا اول آبان ماه ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، معاون رئیس جمهور و سخنگوی سازمان تملک املاک صائب حجاب در خصوص پانصد و شصت و ششمین مزایده خصوصی که از فردا آغاز می شود، گفت: در مزایده 565 که برگزار شد، 1062 دستگاه خودرو وجود دارد که گمرک 22 دستگاه را اعلام کرد. در سال 1395 ترخیص شد. برخی استان‌های روز شنبه که در حال رمزگشایی بودند، 58 دستگاه خودرو غیر منطبق، 10 دستگاه برای بوشهر، 21 دستگاه برای خوزستان و 27 دستگاه برای مازندران اعلام کردند.

وی افزود: 982 خودرو در مزایده شرکت کردند که از این تعداد 9 خودرو در مناقصه شرکت نکردند و چهار خودرو با پیشنهاد غیرعادی و در واقع 71 خودرو فروخته نشد. فردا خودروهای فروخته نشده به حراج گذاشته می شود. این احتمال وجود دارد که این تعداد خودرو به دلیل مشکل در تکمیل تعداد خریداران موجود افزایش یابد.

اینکه گفته شده 281 خودرو به شخص حقیقی داده شده درست نیست، این فرد این تعداد خودرو داده اما حدود 22 خودرو برنده شده است. یک شخص حقوقی دیگر 272 خودرو را عرضه کرد که هیچ کدام را برنده نشد. افراد دیگری هم بودند که برنده نشدند. شرکت محدودیتی نداشت و هرکسی می توانست با پرداخت 15 درصد هزینه در مزایده شرکت کند.

در مورد مغایرت ها استدلال من گفت: اگر اختلاف باعث شود قیمت واقعی خودرو از قیمت خرید بیشتر شود، مابه التفاوت اعلام شده توسط کارشناسان رسمی باید پرداخت شود. در صورت عدم پرداخت این مبلغ، مبلغ واریزی به فرد بازگردانده می شود و پس از انصراف، مهمانی به حراج بعدی اضافه می شود. در صورتی که قیمت وسیله نقلیه کمتر از ارزش برنده شده در مزایده باشد، وسیله نقلیه به برنده تحویل داده می شود. در صورت عدم رضایت شخص، مهمانی لغو می شود.

وی در خصوص تمدید مهلت پرداخت گفت: برندگان 24 ساعت فرصت دارند تا پرداخت را انجام دهند و این مدت قابل تمدید نیست. همچنین فردا حراج فوق العاده 566 آغاز می شود.این اثر به همت سامانه اشتاد برگزار می شود و از ساعت 8 صبح فردا مردم می توانند مراجعه و پیشنهادات خود را اعلام کنند. ارائه پیشنهاد تا ساعت 24 روز اول آبان ماه امکان پذیر خواهد بود. در روز سوم آبان ماه بازگشایی می شود. همچنین همراه داشتن امضای الکترونیکی و ارائه ضمانت 15 درصدی الزامی است. در آخرین مزایده حدود هزار نفر مشکل گارانتی پیدا کردند. گارانتی باید برای مدت سه ماه معتبر باشد.

سخنگوی سازمان املاک ادامه داد: حدود 1200 میلیارد تومان از سپرده های سپرده شده به خزانه به شرکت کنندگان در مزایده برگشت داده شد. اشخاص حقوقی نیز باید کد اقتصادی ارائه دهند.

چند سیلندر ذکر شد؟

سخنگوی رسمی سازمان املاک با بیان اینکه مغایرت ها مربوط به تعداد سیلندر، رنگ و مدل خودرو است، تصریح کرد: دیروز با سامانه ستاد صحبت کردیم و موضوع عدم ذکر سیلندر بررسی شد و آنها اعلام کردند تعداد سیلندرها سیلندر ذکر شده است. این موضوع را پیگیری کرده ایم تا مشکلی برای خریداران پیش نیاید.

وی افزود: در استان خوزستان قیمت و نیمی از قیمت برخی خودروها مطرح شد اما در مزایده قیمت این خودروها با قیمت هایی بالاتر از قیمت پورشه 8 میلیارد تومانی در تهران به فروش رفت. کل درآمد حاصل از حراج 565 حدود 3 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به قیمت پایه 85 درصد رشد داشته است. گران ترین خودروی فروخته شده در مزایده قبلی 9 میلیارد و 100 میلیون تومان مربوط به یک دستگاه BMW بود.

اعلام مغایرت خودروها چند ساعت قبل از گشایش مزایده

حجتی در پاسخ به سوالی مبنی بر تردید جدی مبنی بر مغایرت تعداد سیلندرهای پورشه مازندران گفت: تا روز مزایده اطلاعی از وقوع چنین حادثه ای نداشتیم و این موضوع در حیطه مقررات اموال و املاک نیست. بر عهده کارشناسان رسمی می باشد. ما تنها چند ساعت قبل از اعلام برندگان از این موضوع مطلع شدیم و مجبور شدیم این اقلام را از حراج حذف کنیم.

وی درباره موضوع مغایرت ثبت نام خودرو گفت: مرجع تعیین کننده مدل و سال تولید، دفتر فنی مهندسی راهنمایی و رانندگی است و در صورت مغایرت ثبت نام خودرو، در مورد قیمت تصمیم گیری می شود. تفاوت.

سخنگوی سازمان مدیریت املاک در پاسخ به سوالی مبنی بر درج نشدن تعداد سیلندر خودرو در سامانه ستاد گفت: اداره سامانه زیر نظر وزارت حراست است و کنترلی بر این حوزه نداریم و در این راستا آنها همچنین از درج تعداد سیلندرها خبر دادند.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما