آمادگی قوه قضائیه برای ارتقای اختیارات نیروی انتظامی

[ad_1]

غلامحسین محسنی اژه امروز (دوشنبه 18 بهمن) در شورای عالی قوه قضائیه با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت روز نیروی هوایی گفت: آنها در تاریخ بوده و هستند و در نتیجه از یاران طاغوت هستند. ارتش شکست و امید انقلابیون دو چندان شد.

به گزارش ایرنا، رئیس قوه قضائیه با تمرکز بر تلاش اندیشمندان ناراضی و شیطان صفت گفته است که دشمنان و شیاطین شما در چهار دهه گذشته در انقلاب و در همه توطئه ها و دسیسه های خود علیه مردم ما شکست خورده اند. بی اخلاقی وی بر شایعه پراکنی و ترویج فساد و فحشا در جامعه تاکید کرد و بصیرت، آگاهی و آگاهی را راه مبارزه با این توطئه دشمنان دانست.

محسنی اِژِی باید هرچه زودتر مردم فریبکار، حزبی و دشمنی را که به میل دشمنان کشور و مردم خود عمل می کنند جدا کند و بداند که اگر در کنار هم بمانند. دشمنان پس از برآوردن نصایح و نیازها، مردم و قانون با آنها مقابله خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری در این دیدار شهادت سردار انتظامی علی اکبر رنجبر را به خانواده ایشان و تمامی نیروهای نظامی و انتظامی تبریک گفت و امنیت را در همه جوامع برشمرد و افزود: پاسداران امنیت مردم ما هستند و کشور ما در نیروهای امنیتی.” نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در اقصی نقاط ایران اسلامی در تلاش برای برقراری امنیت و نظم اجتماعی هستند و واضح است که باید از احترام، اقتدار، تجهیزات و آموزش های لازم برخوردار باشند.

محسنی اژه گفت: برای تقویت ارتباط مردم و نیروهای مسلح باید با همکاری رسانه ملی و همه صاحبان تریبون فرهنگ سازی کرد و آنچه را که دیگر نخواهیم دید برنامه ریزی کرد. در استان فارس اتفاق افتاد.

رئیس قوه قضائیه در این زمینه به قانون «استفاده از سلاح در مواقع اضطراری توسط مأموران نیروهای مسلح» مصوب سال 73 اشاره و بر 10 مورد موضوع بند 3 این قانون که شامل ضابطان نیروی انتظامی است، تاکید کرد. حق استفاده از سلاح موضوع تبصره سوم بند 10 این ماده قانونی. در این تبصره آمده است که مقامات مسلح در تمامی موارد ذکر شده در قانون در صورتی مجاز به استفاده از سلاح هستند که اولاً چاره ای جز استفاده از سلاح نداشته باشند و ثانیاً در صورت امکان سطح و جهت «تیراندازی هوایی»، «تیراندازی» و به زودی. به «زیر کمر» و «تیراندازی از کمر» مراجعه کنید.

محسنی EJE با اشاره به بند 12 قانون بکارگیری سلاح توسط افسران نیروهای مسلح در موارد ضروری، افزود: بر اساس مفاد این قانون، ضابطان استفاده کننده از سلاح هیچگونه مسئولیت کیفری و مدنی ندارند.

در این زمینه رئیس قوه قضائیه با ذکر مصادیق تروریست ها، گروگان ها و شرورانی که قادر به رعایت جهات مذکور در تبصره 3 بند 10 بند 3 قانون استفاده از سلاح به زور نیستند. وی از دادستان ها و ضابطان دادگستری سراسر کشور خواست تا طبق بند 12 این قانون به این ضابطان توجه کنند.

رئیس کل دادگستری با اشاره به مواد 6 و 7 قانون استفاده از سلاح توسط افسران نیروهای مسلح در موارد ضروری؛ جایگزین هایی مانند «تیراندازی مجاز به خودروها توسط مقامات مسئول» و همچنین «تاکید بر لزوم نگه داشتن پاهای مأموران در هنگام استفاده از سلاح تا حد امکان روی هدف».

مأموریت رصدخانه کمک به هیئت تحقیق و تفحص بورس و سازمان بازار سرمایه است.

محسنی EJE به سازمان تحقیق و تفحص کشور دستور داد تا در موضوعات مختلف با کمیسیون های تحقیق و تفحص مجلس همکاری کامل داشته باشد و به ویژه بر ضرورت و اهمیت همکاری این نهاد تحقیق و تفحص با «هیات بررسی بورس و بازار سرمایه» اشاره کرد.

رئیس قوه قضائیه گفت: نوسانات بازار سهام و ریزش شاخص ها و زیان برخی سرمایه گذاران و مردم از عواملی است که اهمیت و لزوم همکاری و مساعدت را دو چندان می کند.

رئیس کل دادگستری در ادامه گفت: «پیشرفت در کار و اداره دستگاه های تحقیق»، «جلوگیری از ایجاد مشکل و ناراحتی برای دستگاه تحقیق» و «سهولت در کار دستگاه قضایی ضمن بررسی دقیق گزارش کمیته تحقیق و تفحص با تکمیل پرونده تحقیق» و تکمیل «اسناد» با کمک و همکاری قوه قضائیه تشکیل می شود.

رئیس کل دادگستری علاوه بر بازرسی کل کشور به دادستان کل کشور نیز توصیه کرد که در صورت لزوم با کمیته های تحقیق و تفحص مجلس همکاری کند.

از زحمات رئیس کل دادگستری استان البرز و دادستان استان البرز به دلیل اقدام مجدانه و پیگیر در رفع موانع از بستر و مرزهای رودخانه چالوس که منبع آب شرب شهروندان تهرانی است و محیط زیست را مد نظر قرار داده است تقدیر و تشکر می کند. رئیس کل دادگستری در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه صحبت کرد.

محسنی EJE با قدردانی از دولت و دستگاه‌های دولتی به دلیل تخریب داوطلبانه سازه‌های غیرمجاز در حوضه رودخانه و رودخانه چالوس، توصیه کرد در اسرع وقت نسبت به حذف افرادی که تاکنون اقدامات لازم را برای اجرای قانون در این زمینه انجام نداده‌اند، اقدام شود. سدهای خودسازی در حاشیه رودخانه چالوس به گونه ای که نیازی به ورود به دستگاه قضایی نباشد.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور برای آزادسازی سواحل گفت: امیدواریم دولت همانطور که در خصوص آزادسازی سواحل انجام داده است به حوزه های رودخانه ها و مناطق تحت تصرف برخی دستگاه ها نیز رسیدگی کند و این امر باعث ایجاد این موضوع می شود. خطرات زیست محیطی.” اقدامات لازم و مناسب را انجام دهد.

رئیس کل دادگستری گفت: مسئولان قضایی برای رفع مشکلات معیشتی و رفع نیازهای اساسی اداری همکاران قضایی تلاش جدی دارند و امیدواریم قوه مجریه و مقننه همکاری و مساعدت خود را برای تحقق این مهم ادامه دهند. هدف

[ad_2]

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما