آمریکا رکورد مجموع امتیازات جام جهانی بسکتبال زنان را شکست CNNCNN

آمریکا روز دوشنبه در جام جهانی بسکتبال زنان با شکست ۱۴۵ بر ۶۹ کره در سیدنی رکورد کسب امتیاز را به دست آورد.

این رکورد از رکورد قبلی تورنمنت 143 امتیازی که توسط برزیل در سال 1990 ثبت شده بود و رکورد قبلی ایالات متحده با 119 امتیاز در این رقابت ها پیشی گرفت.

آجا ویلسون که بازی را با 20 امتیاز و 8 پاس منجر به گل به پایان رساند، سپس در NFL گفت: “بزرگ بود، فوق العاده بود.” فکر می کنم همه گل زدند و این زیبایی آن است.

از همه، از یک تا 12 نفر می آید. همه ما را شامل می شود. و من فکر می کنم اکنون که یک تیم کامل داریم، احساس خیلی بهتری هم می کنیم و شروع به درهم تنیدگی کرده ایم، شروع به کلیک کردن می کنیم. اما این بزرگ، فکر نمی‌کنم عضو تیمی باشم که بتواند بسکتبال به ثمر برساند و 145 امتیاز کسب کند.”

برایانا جونز با 24 امتیاز از 12 تا 14 شوت بالاترین امتیاز را برای ایالات متحده کسب کرد و هفت بازیکن دیگر در مجموع امتیازات دو رقمی داشتند.

این برد بزرگ همچنین شامل رکوردهای جام جهانی ایالات متحده برای گلزنی و پاس گل شد – 62 گل از زمین که رکورد قبلی 47 گل را پشت سر گذاشت و 36 پاس گل از 32 عبور کرد – با 66 درصد شوت کل تیم از زمین.

ویلسون گفت: «فکر می‌کنم وقتی به ما نگاه می‌کنید و می‌دانید چقدر با استعداد هستیم، اما با هم کنار می‌آییم، با هم خیلی خوب بازی می‌کنیم.»

ویلسون در یک مسابقه در جریان بازی گروهی

و ما فقط یک یا دو هفته است که با هم بوده‌ایم. بنابراین، این موضوع می‌گوید که این تیم به کجا می‌رود. اما در حال حاضر فکر می‌کنم که ما در موقعیت بسیار خوبی هستیم.»

ایالات متحده تاکنون در 26 بازی متوالی جام جهانی پیروز شده است که برابر با رکورد خود بین سال های 1994 و 2006 است.

این پیروزی باعث شد که ایالات متحده پس از چهار بازی اول خود در این رقابت ها شکست نخورده بود، در حالی که کره با نتیجه 1-3 سقوط کرد.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما