آنگلا مرکل اولین جایزه پناهندگان سازمان ملل را برای کمک به سوری هایی که از جنگ فرار می کنند، اعطا کرد

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، خانم مرکل را به خاطر نشان دادن “شجاعت اخلاقی و سیاسی” در کمک به بسیاری از مردم برای زنده ماندن و بازسازی زندگی خود، که مجبور به فرار از جنگ وحشیانه در سرزمین خود هستند، تحسین کرد.

ضرورت بشردوستانه

این محقق سابق که 16 سال کشورش را رهبری کرد و تنها سال گذشته از سمت خود کنار رفت، در اوج درگیری در سال‌های 2015 و 2016 از سوری‌های ناامید استقبال کرد، زمانی که کشورهای دیگر به آنها پشت کردند.

در آن زمان، او این وضعیت را به‌عنوان «ارزش‌های اروپایی ما به‌گونه‌ای که قبلاً هرگز تجربه نکرده بود» توصیف کرد.

او در آن زمان گفت: «این نه بیشتر و نه کمتر از یک ضرورت انسانی بود.

او از شهروندانش خواست که ناسیونالیسم تفرقه‌انگیز را کنار بگذارند و به جای آن از آنها خواست که «با اعتماد به نفس، آزاد، دلسوز و گشاده روی» باشند.

“رهبری واقعی”

کمیسر عالی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از عزم مشاور سابق برای حمایت از پناهجویان و دفاع از حقوق بشر، اصول بشردوستانه و حقوق بین الملل قدردانی کرد.

او گفت: «این رهبری واقعی بود، توسل به انسانیت مشترک ما و ایستادگی در برابر کسانی که ترس و تبعیض را تبلیغ می کنند.

او نشان داد زمانی که سیاستمداران به جای اینکه صرفاً مسئولیت را به دیگران واگذار کنند، برای یافتن راه‌حل‌هایی برای چالش‌های جهان، راه‌حل‌های درستی را اتخاذ کرده و کار کنند، چه چیزی می‌توان به دست آورد.»

“رهبری، شجاعت و شفقت”

دکتر آنگلا مرکل، صدراعظم فدرال سابق آلمان، جایزه پناهندگی نانسن 2022 را دریافت خواهد کرد.

© دولت فدرال / استفن کوگلر

دکتر آنگلا مرکل، صدراعظم فدرال سابق آلمان، جایزه پناهندگی نانسن 2022 را دریافت خواهد کرد.

هر سال، جایزه پناهندگان نانسن 2022 – که به نام کاشف، دانشمند، دیپلمات و اولین کمیساریای عالی پناهندگان نروژی فریتیوف نانسن نامگذاری شده است – به فرد، گروه یا سازمانی اعطا می شود که فراتر از وظیفه حفاظت از پناهندگان، آواره داخلی بوده است. یا افراد بی تابعیت

هیئت منتخب از “رهبری، شجاعت و شفقت خانم مرکل در تضمین حفاظت از صدها هزار نفر از مردم ناامید” و همچنین تلاش های او برای یافتن “راه حل های طولانی مدت” برای کسانی که به دنبال امنیت هستند، قدردانی کرد.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما