آیا اینترنت رایگان برای افراد پشتیبانی شده فعال است؟

بعدی- وزیر ارتباطات 46 روز پیش اعلام کرد که بسته اینترنت رایگان برای مدت چهار ماه به سه دهک پایین جامعه اختصاص می یابد. وی گفت: تنها کسانی مشمول دریافت 400 هزار تومان حمایت می شوند. متعاقباً سامانه پنجره ملی خدمات هوشمند دولت برای ثبت نام معرفی شد.

به گزارش فردا؛ در این راستا به افراد سه دهک پایین درآمدی اعلام شده است تا از طریق سامانه پنجره خدمات دولت هوشمند my.gov.ir نسبت به دریافت اینترنت رایگان دائمی اقدام کنند. ضمنا کد دستوری «#1234*4» نیز برای استعلام واجد شرایط بودن اینترنت رایگان اعلام شده است.

در ادامه جواد موحد، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات از تحت پوشش قرار گرفتن 8 میلیون نفر از این بسته خبر داد. بر اساس اعلام وی، در تیرماه 102 هزار و 903 سرپرست خانوار برای ثبت نام رایگان اینترنتی از طریق پنجره خدمات ملی هوشمند دولت و 655659 از طریق بستر کد USSD ثبت نام کردند.

اما اکنون در پایان مرداد ماه خبری از اختصاص بسته اینترنت چهار ماهه رایگان و دائمی به سه دهک پایین جامعه نیست. کد دستوری “# 1234 * 4” به دلیل اتمام مهلت ثبت نام در دسترس نیست و نماد خدمات مربوط به اینترنت رایگان برای دریافت کنندگان پشتیبانی در سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند قابل مشاهده نیست.

این در حالی است که برخی رسانه ها این موضوع را از وزارت ارتباطات و مراکز مرتبط پیگیری کردند اما به نتیجه نرسیدند. در واقع می گویند موضوع را با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات بی سیم در میان گذاشتند اما توپ را در زمین سازمان فناوری اطلاعات رها کردند. حادثه منجر به ابهام در موضوع شد.

آیا اینترنت رایگان برای افراد پشتیبانی شده فعال است؟

اما ساعاتی پیش معاون پست، ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از فعال شدن بسته اینترنت برای افراد مشمول مزایای سه دهه اول کشور خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر کد ملی و شماره تلفن همراه حدود 944 هزار سرپرست خانوار مشترک اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل، اپراتورهای موبایل مجازی، شاتل موبایل، هیپ، ابتل، سامان تال و منطقه آزاد کیش است. این موضوع به این اپراتورها اعلام شد و برای سیم کارت آن دسته از مشمولانی که مشکلی برای فعال سازی بسته نداشتند (مانند قطع سیم به دلیل بدهی، انسداد …) بسته اینترنت برای آنها فعال و پیامک ارسال شد. برای فعال سازی

به گفته معاون امور پست، ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، متقاضیانی که از طریق سامانه خدمات دولت هوشمند یا کدهای فرمانی موفق به ثبت نام شده اند و این بسته برای آنها فعال نشده است، می توانند با مراکز تماس تماس حاصل نمایند. اپراتور آنها و بررسی وضعیت درخواست فعال سازی بسته اینترنت خود را. در صورت عدم پاسخگویی با مراجعه به آدرس https://195.cra.ir درخواست خود را ثبت نموده و رسیدگی خواهد شد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما

Warning: Undefined variable $html in /home/snappcla/domains/snappclass.ir/public_html/wp-content/themes/writing/footer.php on line 564
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان