آیا تغییر زنان گناهکار در خطر انقراض راه درستی برای محافظت از آنهاست؟ – زومیت

[ad_1]

در سراسر جهان، انبوه گناهان محبوب محبوب به سرعت در حال افزایش است. غیرقابل پیش بینی، بر اساس این پیش بینی، این امکان وجود دارد که هر سال حداقل «درصد» از گناهان جهان کسر شود. نکته این است که بیش از حد آن ارزش تلاش را دارد، حتی تهدیدهای موجود.

در حال حاضر، بسیاری از گناهان به برنامه های حفظ نفس مرتبط است. اما این برنامه ها معمولاً گناهکاران را در مسیر هماهنگی و بقا در مواجهه با تهدیدات حیات وحش مانند تغییرات آب و هوا و بیماری ها راهنمایی نمی کند. این بدان معنی است که برخی از گناهان دیگر نمی توانند در حیات وحش وجود داشته باشند. فقدان این اثرات بر روی اکوسیستم اصلی تاثیر خواهد داشت. به عنوان مثال، عملکرد صخره های مرجانی ممکن است بدون حضور مرجان ها مختل شود.

اگه راه دیگه ای هست چی؟ تیفانی کوش و همکاران دانشگاه ملبورن استرالیا رویکردی برای مداخلات ایجاد کرده اند تا اطمینان حاصل شود که گونه های اصلاح شده ژنتیکی بدون به خطر انداختن جانشان در طبیعت زنده می مانند.

مرجان در دریا / مرجان

اصلاح ژنتیکی مرجان ها ممکن است به آنها کمک کند در دنیای گرم تری زندگی کنند.

تمرین تئوری

در طول نسل‌ها، انتخاب طبیعی گناهکاران را قادر می‌سازد تا با تهدیدات برابر سازگار شوند. اما امروزه، در بسیاری از موارد، افزایش سرعت تهدیدها، توانایی سازگاری را تهدید می کند. این مشکل به ویژه در حیات وحش مشهود است که با ظهور بیماری های عفونی و تغییرات آب و هوایی تهدید می شود.

بازاری که محققان ایجاد کرده اند «مداخلات مهندسی ژنتیکی» یا TGI نامیده می شود. آنها با افزایش تعداد استعدادهای ژنتیکی به عنوان یک تهدید برای پتانسیل بیولوژیکی عمل می کنند. محققان رویکرد خود را در مجله Trends in Ecology & Evolution شرح داده‌اند.

بازارهایی که محققان پیشنهاد کرده اند شامل «انتخاب مصنوعی» و «زیست شناسی مصنوعی» است. این ابزار در کشاورزی و پزشکی به اثبات رسیده است. اما به عنوان ابزاری برای محافظت در برابر گناهان، تا حدی مورد آزمایش قرار نگرفته اند.

در دهه‌های اخیر، بحث‌های زیادی در مورد ابزارهای موجود در بازار TGI که ​​از لحاظ نظری به متون علمی مرتبط هستند، وجود داشته است. اما با توجه به پیشرفت های سریع در زمینه ژنتیک مصنوعی و زیست شناسی، امکان پیاده سازی برخی از آنها وجود دارد. این پیشرفت ها درک ویژگی های ژنتیکی اساسی را تسهیل می کند که گناهکاران را قادر می سازد سازگاری پیدا کنند.

قورباغه

بخش‌هایی از گناهان حیوانات را نمی‌توان با تهدیدات بقای مانند بیماری تطبیق داد.

انتخاب مصنوعی چیست؟

انسان برای مدتی از فنوتیپ های مصنوعی برای بهبود ویژگی های مطلوب در حیوانات و گیاهانی که در حال تغذیه یا همراهی هستند استفاده می کند. نتیجه این جهش ژنتیکی یک تغییر پارادایم است که با اجداد خود بسیار متفاوت است.

لقاح مصنوعی می تواند منجر به فشار خون بالا شود که به نوبه خود بر سلامت و تندرستی ارگانیسم تأثیر می گذارد و نامطلوب است. اگر بیماری شما مستعد ژنتیکی است، ممکن است از برخی از این اختلالات ژنتیکی آگاه باشید. از نظر حفاظت، تعیین اینکه کدام افراد در برابر همان پاتوژن مقاوم هستند، به عنوان مثال، مستلزم یک قرارداد حیوانی است که آنها را در معرض خطر غیر انتفاعی قرار دهد.

دانشمندان در صنعت مدرن راه های جدیدی برای جلوگیری از این مشکلات ایجاد کرده اند. که «انتخاب ژنومی» نامیده می‌شود، داده‌های حاصل از مطالعات تجربی (مانند آزمایش بیماری) را با اطلاعات ژنتیکی حیوانات ترکیب می‌کند تا پیش‌بینی کند کدام حیوانات دارای ویژگی‌های ژنتیکی خاصی هستند که منجر به سازگاری می‌شود. بنابراین، این افراد برای تولید مثل انتخاب می شوند.

در طول نسل های بعدی، توانایی جامعه برای بقا فراتر از این تهدیدها رشد خواهد کرد. انتخاب ژنوم بر اساس ایجاد ماهی قزل آلا مقاوم در برابر بیماری ها و بیماری هایی است که باعث تولید بیشتر شیر و تحمل گرما بهتر می شود. اما این رویکرد برای حفاظت از حیات وحش هنوز آزمایش نشده است.

گاو / گاو

انتخاب مصنوعی برای ایجاد صفات انسانی استفاده شده است

زیست شناسی مصنوعی چیست؟

زیست شناسی یک ابزار بازاریابی مصنوعی برای ایجاد تغییرات در موجودات زنده است. این رشته از زیست شناسی شامل روش هایی مانند مقیاس (فناوری برای تولید موجودات زمینی) و اصلاح ژنتیکی است که ممکن است برای واردات اصلاحات ژنتیکی اصلاح شده یا تغییرات ژنتیکی جدید استفاده شود. جدیدترین ابزارهای زیست شناسی مصنوعی مانند قلدر CRISPR-Cas9 در زمینه پزشکی نامی برای خود دست و پا کرده و همچنین توجه زیست شناسان را برای محافظت از زمین به خود جلب کرده است.

این ابزارها آنها را قادر می سازد تا اهداف مهندسی شده ژنتیکی را با دقت ایجاد کنند (افزایش قابلیت های سازگاری آنها). در حالی که بقیه ژنوم به حال خود رها شده است. سپس این جهش های ژنتیکی به نسل بعدی منتقل می شود. این رویکرد احتمالاً باعث ایجاد جهش‌های ژنتیکی ناخواسته می‌شود که می‌تواند منجر به انتخاب مصنوعی شود.

شبیه‌سازی‌های زیست‌شناسی مصنوعی در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان به منظور حفاظت در حال آزمایش هستند. اینها شامل درخت شاه بلوط و ریحان در ایالات متحده و صخره مرجانی در استرالیا است.

تیفانی با همکارانش در دانشگاه ملبورن برای ایجاد TGI در استرالیا کار می کند. آنها در مرحله آزمایش هستند و قصد دارند آنها را بر روی گناهان دیگر نیز بیازمایند.

مقالات مرتبط:

در سرتاسر دنیا بیماری های قارچی گلدان دوستان (کیتریدیومیکوزیس) تخریب جامعه باغ است. این بیماری به نام پاتوژن قارچی است باتراکوشیتریوم دندروباتیدیس ایجاد می شود، به دلیل انقضای حدود، «گناه» از بین می رود و از جرم «گناه» نیز کاسته می شود.

بسیاری از گناهان باغبان هنوز در حفظ تربیت خود بسنده است. گفته می شود راه موثری برای بازگرداندن باغ های حساس به عوامل بیماری زای ذکر شده در طبیعت وجود ندارد. چون قالب را نمیتوان برداشت.

نگاه به آینده

مانند اقدامات حفاظتی، مداخلات ژنتیکی هدفمند هستند و ممکن است شامل سوء رفتار باشد. به عنوان مثال، استعدادهای ژنتیکی که بیماری را در برابر بیماری مقاوم می کند، ممکن است اندام ها را مستعد ابتلا به بیماری های دیگر کند.

در عین حال، سرعت تماشا به معنای دیر شده نیست، بنابراین باید این راه های بالقوه را آزمایش کنیم. هر چند اکوسیستم های بلندمدت ممکن است وجود نداشته باشند، تغییرات محیطی احتمالا برگشت ناپذیرتر هستند.

هرگونه مداخله ژنتیکی از این نوع باید شامل مشارکت همه ذینفعان از جمله مردم بومی و جوامع محلی باشد. باید مراقب بود که گناهان برای توانبخشی مناسب هستند و خطری برای محیط زیست ایجاد نمی کنند. محققان امیدوارند با جلب توجه مردم و دولت، توجهات را به خطرات و مزایای TGI که ​​موضوعی مورد بحث و تحقیق در این زمینه است، جلب کنند.

[ad_2]

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما