آیا تکنیک “8-7-4” در خواب موثر است؟

کارشناسان بهداشت همیشه توصیه می کنند که یک فرد بالغ برای داشتن یک زندگی سالم به 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه روز (بسته به شرایط جسمی و روحی فردی او) نیاز دارد. در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید.

به گزارش ایسنا، متخصصان سرویس بهداشت ملی انگلیس (NHS) این توصیه را تایید کرده و اعلام می کنند که کمبود خواب طولانی مدت ممکن است با بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی، بیماری آلزایمر و اختلالات روانی مانند اضطراب مرتبط باشد. و افسردگی با هم مرتبط هستند.

از آنجایی که داشتن خواب کافی برای همه افراد و در هر سنی ضروری است، کارشناسان بهداشت همیشه سعی کرده اند برنامه ها یا روش های مختلف روزانه را بیابند که افراد بتوانند از آنها برای بهبود کیفیت خواب خود استفاده کنند.

یکی از این روش ها “تکنیک تنفسی 8-7-4” نام دارد. تمرینی با هدف تنظیم تنفس و آرام کردن بدن قبل از خواب.

تکنیک 8-7-4 چیست؟

به گزارش ایندیپندنت، اندرو ویل، پزشک آمریکایی این تکنیک را توضیح داد و گفت: برای امتحان این روش، در مکانی آرام و راحت بنشینید و ابتدا نوک زبان خود را در برابر بافت پشت دندان های جلویی بالایی قرار دهید.

سپس به مدت چهار ثانیه بی صدا از طریق بینی نفس بکشید.

قبل از بازدم، نفس خود را به مدت هفت ثانیه نگه دارید.

هنگام بازدم، هوا را به مدت هشت ثانیه با شدت از دهان خارج کنید تا صدای “وووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووو” ایجاد شود. سپس این کار را برای چهار چرخه تنفسی تکرار کنید.

دکتر ویل تاکید می کند که برای چهار ماه اول، افراد نباید این کار را بیش از چهار دوره انجام دهند.

هنگامی که با این روش احساس راحتی کردید، می توانید آن را به هشت دوره افزایش دهید. این پزشک آمریکایی همچنین توصیه می کند که انجام این کار نباید بیش از هشت سیکل در یک زمان باشد.

آیا این روش موثر است؟

ویل می گوید این روش یک راه عالی و موثر برای کمک به خواب شبانه افراد است و همچنین به آنها کمک می کند اگر نیمه شب از خواب بیدار شوند دوباره بخوابند. او ادعا می کند که این روش می تواند به کاهش اضطراب، کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون و بهبود هضم کمک کند.

البته لازم به ذکر است که تحقیقات گسترده ای در مورد اثربخشی این روش انجام نشده و اثربخشی آن بر اساس تکنیک های تنفسی ارزیابی شده است.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما