آیا حکمرانی خوب جایگزین حاکمیت خانواده می شود، مشکلات در جامعه حل می شود؟

[ad_1]

روزنامه جمهوری اسلامی: معاون وزیر کشور چندی پیش نسبت به افزایش ناآرامی های اجتماعی هشدار داد و نسبت به تبعات آن ابراز نگرانی کرد، اما این هشدار تاثیر محسوسی بر جامعه و نزدیک مسئولان نگذاشت.

وی با بیان اینکه یک درصد از جمعیت کشور در مدت 5 تا 6 سال معادل 2 میلیون نفر مصرف می کنند، گفت: درصد جامعه نسبت به مصرف مواد مخدر مثبت است. سالانه 3000 نفر در کشور خودکشی می کنند و بین 2000 تا 5000 سقط جنین غیرقانونی در سال رخ می دهد. وی همچنین گفت: 3 درصد از مردم معتقدند که میزان تحقق «عدالت» و برابری در جامعه پایین است.

این آمارهای سرسام آور و غیر قابل اعتماد را نباید به سادگی گرفت. ضروری است مراکز تخصصی کشور که در کشور کم نیستند، به این «آسیب پذیری» در این مقوله ها بپردازند و نتایج بررسی ها و بررسی های خود را به مراکز تصمیم گیری و عموم مردم منتقل کنند.

حتی مسئولان وزارت کشور به عنوان متولیان وزارت کشور نیز نباید با انعکاس آمارها به مسئولیت خود عمل کرده و زحمت نکشند. این فهرست به طور خاص به امنیت و ثبات جامعه و زندگی روزمره مردم اشاره دارد.

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

وی با توجه به اقداماتی که نچندان در دفاع از صدا و ارزیابی نتایج تبلیغات تجمل گرایی و ارائه کمیسیون ها و بی محتواهای تلویزیونی انجام داد، به جرأت بیان کرد که رسانه ملی هرگز حداقل نمی تواند توقع معقولی داشته باشد.

علاوه بر این که مشکلات و معضلات جامعه کم نیست، زمینه ها و توجیهات دیگری برای تقابل ها و درگیری ها و پیوندهای جناحی و فرقه ای باقی نمی ماند که گروه های حاکم در انتصاب جناح گرایی و خانواده گرایی همت خود را انجام می دهند.

متأسفانه، قرارهای اخیر از جناح به خانواده متحول شده و حکومت خانواده بسیار رایج شده است. فهرست اسنادی که این روزها در رسانه ها منتشر می شود، افزایش روزافزون قرارهای خانوادگی را ثابت می کند. انکار این واقعیت تلخ مشکلی را حل نمی کند و باید دانست که درمان این دردها و رفع این گونه مشکلات غیرممکن نیست، به شرطی که قرار ملاقات ها به درستی انجام شود.

[ad_2]

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما