آیا می توانید با امتناع از عمل به سن خود پیری را به تاخیر بیندازید؟

بعدی- زمان شروع پیری بستگی به این دارد که در کجای دنیا زندگی می کنید. با این حال، ممکن است تا حدی به نحوه نگاه شما به پیری نیز بستگی داشته باشد. آیا می توان با نگرش مثبت پیری را به تاخیر انداخت؟

طبق گزارش فرارو که توسط سرویس جهانی بی بی سی گزارش شده است، به نظر شما سن میانسالی چیست؟ چهل تا 60؟ از پنجاه تا هفتاد؟ جایی در این بین؟ احتمالاً تعجب نخواهید کرد که بدانید پاسخی که افراد به این سؤال می دهند به سن آنها در زمانی که از آنها پرسیده می شود بستگی دارد.

هنگامی که نیم میلیون نفر در سال 2018 یک نظرسنجی آنلاین را تکمیل کردند، پاسخ دهندگان در سنین بیست و سی سالگی به طور متوسط ​​گفتند که میانسالی از 40 سالگی شروع می شود، در حالی که پیری از 62 سالگی شروع می شود. از سوی دیگر، افراد بالای 65 سال به پیری فکر نکن به گفته آنها سالمندی از 71 سالگی به بعد شروع می شود.

کاملاً واضح است که اینجا چه خبر است. هیچ کس واقعاً دوست ندارد فکر کند که بزرگتر است. بنابراین، اگر 40 ساله هستید، از مقالاتی که 40 را به عنوان 30 جدید اعلام می کنند، لذت خواهید برد. به طور مشابه، افراد 70 ساله از خواندن این موضوع خوشحال می شوند که پیری را می توان با پیشرفت در تغذیه و مراقبت های بهداشتی به تاخیر انداخت. خارج از سنین میانسالی، ما تمایل داریم از هر گروهی که انگ بدنامی دارند فاصله بگیریم.

این بدان معنی است که وقتی می بینیم که سالمندان ضعیف، غیرفعال، بیمار و حتی باری بر دوش جامعه به تصویر کشیده می شوند، در برابر تشخیص پیری خود مقاومت می کنیم. البته سالمندی یک واقعیت است و باید با سالمندان با احترام و وقار رفتار کرد. آیا اگر افراد پیر به نظر نرسند به سادگی خود را فریب می دهند؟ در واقع، به نظر می رسد که این ممکن است یک استراتژی معقول، خودشکوفایی و افزایش دهنده زندگی باشد.

در سال 2003، هانا کوپر و سر مایکل مارمو، دو محقق معروف برای نشان دادن تأثیری که وضعیت اجتماعی-اقتصادی در زندگی می‌تواند بر سلامتی و امید به زندگی ما داشته باشد، مطالعه گسترده‌ای انجام دادند که در آن دوباره از شرکت‌کنندگان پرسیده شد: چه زمانی پیری شروع می‌شود؟

البته، پاسخ‌ها متفاوت بود، اما آنچه کوپر و مارموت دریافتند این بود که افرادی که معتقد بودند پیری زودتر شروع شده است، شش تا نه سال بعد احتمال حمله قلبی، بیماری قلبی یا در کل کمتر احتمال دارد. سلامتی در وضعیت بدی قرار دارد.

در این مطالعه، بیش از 10000 کارمند دولتی شاغل در لندن مورد ارزیابی قرار گرفتند. در این تحقیق مجموعه کاملی از سوالات از شرکت کنندگان پرسیده شد. بنابراین، چگونه عددی که در اوایل سالمندی ذکر می‌کنید می‌تواند تأثیر زیادی بر سلامت شما داشته باشد؟ یک ایده این است که پاسخ به این سوال ساده که پیری از چه زمانی آغاز می‌شود، در واقع چیزهای بیشتری از آنچه فکر می‌کنید درباره یک فرد به ما می‌گوید.

به عنوان مثال، این سوال ممکن است افراد را به فکر کردن درباره سلامت جسمانی خود وادار کند و اگر مشکلات زمینه‌ای سلامتی یا سبک زندگی ناسالم داشته باشند، ممکن است احساس راحتی نکنند و فکر کنند به زودی پیری در راه است.

سالمندان

افرادی که می گویند پیری در سنین پایین تر شروع می شود، کمتر به دنبال کمک برای شرایط پزشکی هستند. این گروه ممکن است از آنها انتظار داشته باشند که به خاطر سنشان چیزهایی را فراموش کنند، بنابراین دیگر به خاطرات و حافظه خود متکی نیستند. داشتن افکار منفی در مورد پیری می تواند التهاب مزمن و مشکلات سلامتی بیشتری را در دراز مدت افزایش دهد.

توضیح این پدیده هر چه که باشد، مطالعه کوپر و مارموت تنها تحقیقی نیست که مزایای قابل اندازه گیری برای تفکر مثبت در مورد پیری را نشان می دهد. بکا لوی از دانشکده بهداشت عمومی ییل با استفاده از داده های مطالعه طولی سالمندی و بازنشستگی اوهایو نتایج شگفت انگیزی ارائه کرده است.

مطالعه اوهایو بیش از هزار نفر را مورد بررسی قرار داد، حداقل 50 نفر در آن زمان. او دریافت که افرادی که افکار مثبت در مورد سن خود دارند به طور متوسط ​​22.6 سال بعد زندگی می کنند. آنها ابتدا در این مطالعه شرکت کردند، در حالی که کسانی که نسبت به پیری احساس مثبت کمتری داشتند، به طور متوسط ​​15 سال بیشتر عمر کردند.

بنابراین یک مطالعه جدید توسط سوزان ورم از دانشگاه گریفسوالد در شمال آلمان ممکن است مشکل را با دقت بیشتری مشخص کند. یافته های او خبر خوبی برای افرادی است که در مورد پیری زودرس فکر منفی می کنند. احتمال مرگ زودرس آنها از حد متوسط ​​بالاتر نبود. با این حال، افرادی که به پیری مثبت‌تر نگاه می‌کردند، برای مثال، زمانی برای یادگیری چیزهای جدید و برنامه‌ریزی جدید، به طور متوسط ​​عمر طولانی‌تری داشتند. در این مطالعه، مهم نیست که مردم در مورد پیری چه فکر می کنند، مهم این است که آیا فکر می کنند به رشد ذهنی خود ادامه می دهند یا خیر.

هیچ یک از این تحقیقات به این معنی نیست که ما می توانیم به طور جادویی روند پیری را متوقف یا معکوس کنیم. بینایی، شنوایی، حافظه، توده عضلانی، قدرت استخوان و فرآیندهای بهبودی همگی کاهش خواهند یافت. البته افراد مسن بیشتر مستعد ابتلا به طیف وسیعی از بیماری ها هستند. با این حال، به جای سوگواری برای از دست دادن جوانی، بهتر است بر تجربیات و دانشی که با افزایش سن به دست می‌آوریم تمرکز کنیم و متوجه شویم که با افزایش سن چقدر می‌توانیم از پس مسائل برآییم.

وقتی سالمندان سالم نیستند، نباید تصور کنند که همه اینها ناشی از افزایش سن است. مهمتر از همه، با افزایش سن، هرگز نباید از تلاش برای سالمتر بودن دست برداریم و باور داشته باشیم که کارهای بیشتری می توانیم انجام دهیم. اگر این نگرش را اتخاذ کنیم، ممکن است بیشتر عمر کنیم و از این سال ها لذت ببریم.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما