آیا ویروس کرونا و آنفولانزا در راه است؟

تدروس آدهانوم گهبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: با هوای سردتر در نیمکره شمالی و اختلاط بیشتر افراد در داخل خانه، می‌توان انتظار افزایش موارد ابتلا را داشت. این فقط بریتانیا نیست، بسیاری از کشورهای اروپایی در حال حاضر شاهد افزایش موارد COVID-19، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر هستند.

یکی دیگر از دلایل نگرانی ناشی از توانایی این ویروس در تکامل است. نوع omicron هنوز مسئول اکثریت قریب به اتفاق موارد در سطح جهانی است. اما سازمان بهداشت جهانی بیش از 300 متغیر فرعی میکرون را تحت نظر دارد که همه آنها “هشدار کننده” تلقی می شوند. همانطور که ماریا ون کرخوف، مسئول فنی کووید-19 در سازمان بهداشت جهانی، در همان جلسه توجیهی گفت: “ما همچنان شاهد امواج آلودگی خواهیم بود… زیرا با این ویروس زندگی خواهیم کرد.”

بررسی فنی او از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 را پوشش می‌دهد. در اینجا چند قطعه اخیر از آرشیو آمده است:

  • کووید-19 به برخی از افراد بسیار سخت تر از دیگران ضربه زده است. ما به‌تازگی بررسی نابرابری‌های نژادی را برای ویروس کرونا آغاز کرده‌ایمهمانطور که ایلین شلی در این مقاله به آن اشاره کرده است.
  • هنوز هم بحث‌های زیادی در مورد COVID-19 در بین کودکان وجود دارد– با گروه هایی که در مورد تأثیر بیماری و حتی تعریف آن اختلاف نظر دارند، همانطور که اوایل امسال گزارش دادم.
  • در چین، یک پاپ آپ روی تلفن شما که نیاز به آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) دارد، می تواند بدون هیچ دلیل مشخصی منجر به قرنطینه چند روزه شود.همکار من Zeyi Yang گزارش می دهد.
  • دو واکسن برای ویروس کرونای استنشاقی اخیراً برای کووید-19 در هند و چین تأیید شده است، همانطور که ماه گذشته پوشش دادم …
  • … اما جست و جو برای واکسن جهانی برای ویروس کووید-19 در حال انجام است Adam Peuri بر اساس نانوذرات گزارش می دهد.

از سراسر وب

ذهنت خالی بود؟ اسکن‌های مغزی نشان می‌دهند که مغز ما می‌تواند به حالت عصبی برود که استفاده از افکار ما را غیرممکن می‌کند. (PNAS)

پزشکان سیستم های گروه خونی جدیدی را کشف می کنند که بسیار نادر هستندشماره 44 را شرح دادیم. (سیمی)

آزمایشات آنتی ژن سریع کووید-19 راه را برای سایر کیت های تست خانگی هموار کرد– همه چیز از آنفولانزا گرفته تا بیماری کلیوی را پوشش می دهد. (new.live)

کمبود آدرال در آمریکابرای ADHD و نارکولپسی تجویز می شود – نیش، با افراد مبتلا که می گویند زندگی آنها “وارونه” شده است. (قائم مقام)

ما به طور فزاینده ای کوته فکر می شویم. نزدیک بینی نیمی از جمعیت جهان را تا سال 2050 تحت تاثیر قرار خواهد داد، تا حدی به این دلیل که زمان بیشتری را صرف مطالعه در داخل خانه می کنیم. (بی بی سی فیچر)

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما