آیا کاهش قیمت نفت متوقف شده است؟

قیمت نفت در روز جمعه تحت تاثیر تهدید روسیه برای توقف صادرات نفت و گاز به برخی خریداران افزایش یافت، اما تحت تاثیر پیش‌بینی‌های تیره تقاضا، در مسیر ثبت دومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، قیمت نفت برنت با ۲۷ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۸۹ دلار و ۴۲ سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) 15 سنت یا 0.2 درصد افزایش یافت و به 83 دلار و 69 سنت در هر بشکه رسید.

دیشب نفت برنت با 1.3 درصد افزایش و شاخص آمریکا 2 درصد افزایش بسته شد. هر دو شاخص در روز چهارشنبه بیش از پنج درصد سقوط کردند و وست تگزاس اینترمدیت برای اولین بار در یک ماه گذشته از نظر فنی بیش از حد فروش رفت.

تیا تنگ، تحلیلگر CMC Markets می گوید: «من فکر می کنم کاهش قیمت نفت در حال حاضر به دلیل بهبود شرایط ریسک متوقف شده است. دلار ضعیف و بازده اوراق قرضه پایین نیز از بهبود دارایی های پرریسک حمایت کردند. اساساً، کاهش شدید ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده نشان می‌دهد که کمبود عرضه همچنان یک مشکل مهم در بازارهای فیزیکی نفت است، اما نگرانی‌ها در مورد کندی رشد اقتصادی همچنان ادامه دارد.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا به رویترز گفت که دولت بایدن در حال بررسی نیاز به برداشت بیشتر نفت از ذخایر اضطراری کشور پس از پایان برنامه خروج فعلی در ماه اکتبر است.

بعداً یکی از مقامات وزارت انرژی اعلام کرد که کاخ سفید پس از آزادسازی 180 میلیون بشکه نفتی که چند ماه پیش اعلام کرده بود، قصد ندارد در این مقطع، برداشت جدیدی از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را اعلام کند.

دولت بایدن در سال جاری روزانه یک میلیون بشکه نفت از ذخایر استراتژیک نفت فروخته است تا به کاهش قیمت سوخت و مبارزه با تورم انرژی کمک کند. این اقدام به کاهش قیمت بنزین در آمریکا به 3.75 دلار در هر گالن در این هفته کمک کرد که از 5 دلار در هر گالن در ژوئن کاهش یافت، اما همچنین ذخایر اضطراری نفت آمریکا را به زیر 450 میلیون بشکه رساند که پایین‌ترین رقم از سال 1984 است.

هر دو شاخص در مسیر کاهش هفتگی حدود 4 درصد قرار دارند. در مقطعی از این هفته، قیمت ها به پایین ترین سطح خود از ژانویه رسیده است.

عاملی که از کاهش بیشتر قیمت ها جلوگیری کرد، تهدید روسیه بود که هشدار داد صادرات نفت به هر کشوری که از تعیین سقف قیمتی برای نفت روسیه حمایت کند، متوقف خواهد کرد. همچنین، اوپک پلاس با کاهش تولید در ماه اکتبر به میزان 100 هزار بشکه در روز موافقت کرد و چشم انداز رشد تولید نفت آمریکا ضعیف تر شده است.

امروز پنجشنبه اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت آمریکا در سال 2022 با افزایش 540 هزار بشکه ای در روز به 11.79 میلیون بشکه در روز برسد که کمتر از پیش بینی اولیه برای رشد تولید 610 هزار بشکه در روز است. .

تحلیلگران گفتند که در چشم انداز عرضه، افت بازار که میانگین متحرک 50 روزه را به زیر میانگین متحرک 200 روزه رساند، می تواند اغراق آمیز باشد، زیرا تقاضا در چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان، ممکن است فورا بهبود یابد.

بر اساس گزارش رویترز، محدودیت ها در حال حاضر در چین تشدید شده است. چنگدو، روز پنجشنبه، قرنطینه بیش از 21 میلیون نفر از ساکنان شهر را گسترش داد، در همان زمان، از میلیون ها نفر در سایر نقاط چین خواسته شد در طول تعطیلات سفر نکنند.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

تماس با ما