آیا کسی برای زندگی در بلندترین برج مسکونی جهان 250 میلیون دلار می‌پردازد؟ توسعه دهنده اینطور فکر می کند.

زمانی که ساخت و ساز در برج مرکزی پارک نیویورک قرار گرفت، برج عظیم میلیاردرها رکورد بلندترین ساختمان آپارتمانی جهان را با ارتفاع 1550 فوت به نام خود ثبت کرد. اکنون، گری بارنت، توسعه دهنده، رکورد دیگری را دنبال می کند، با هدف دستیابی به بالاترین قیمت فروش یک خانه در کشور.

شرکت Barnett’s Extell Development 250 میلیون دلار برای ساخت پنت هاوس این ساختمان که سه طبقه ارتفاع بیش از 1400 فوت است، درخواست کرده است. این فهرست گران‌ترین فهرست در ایالات متحده است، طبق سایت لیست Zillow، با 225 میلیون دلار برای املاک مایکل آیزنر در کالیفرنیا در صدر فهرست.

اگر قیمت درخواستی را دریافت کنید، پنت هاوس برج سنترال پارک گران ترین معامله در کشور تا به امروز خواهد بود. رکورد قبلی زمانی به ثبت رسید که کن گریفین، میلیاردر صندوق تامینی، حدود 238 میلیون دلار برای خرید یک آپارتمان در آن سوی خیابان در 220 سنترال پارک جنوبی پرداخت کرد.

با قیمت بسیار بالا، Extell امیدوار است که به یک بازار فرعی در حال رشد برای خانه های بیش از 100 میلیون دلار دست یابد. مجموعه ای از معاملات نه رقمی در دو سال گذشته در سراسر کشور بسته شده است، در نیویورک، میامی، مالیبو و پالم بیچ. کارشناسان می گویند که این معاملات از واقعیت های بازار مسکن ایالات متحده که اخیراً در بحبوحه تورم، نرخ بهره بالاتر و ترس از رکود شاهد رکود بوده است، جدا به نظر می رسد.

یک راه پله مجسمه ای سه طبقه را به هم متصل می کند.


تصویر:

ایوان جوزف

رایان سرانت، نماینده لیست سرانت گفت: “باشگاه نه رقمی یک باشگاه خصوصی است و این باشگاه اکنون به دنبال مالکیت املاک نه رقمی است.” “اکنون این یک الگوی جدید است. افراد ثروتمند اوبر به دنبال مکان هایی برای تنوع بخشیدن به دارایی ها هستند و املاک و مستغلات به یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین دارایی های بزرگ تبدیل شده است. سطوح منفجر شده است.”

سنترال پارک که در خیابان 57 بین خیابان هفتم و برادوی واقع شده است، فروش خود را در اکتبر 2018 آغاز کرد. ساخت ساختمان 179 واحدی در سال 2014 آغاز شد و اوایل امسال تکمیل شد. آقای بارنت گفت که می‌خواهد قبل از بازاریابی پنت‌هاوس که ۱۲۹ تا ۱۳۱ طبقه است و بیش از ۱۷۵۰۰ فوت مربع وسعت دارد، تا پایان ساخت برج صبر کند. سرانت گفت این خانه هفت خوابه دارای سقف 30 فوتی و پلکانی پرپیچ و خم حکاکی شده است که طبقات را به هم متصل می کند. آقای بارنت گفت که طبقه فوقانی در حال حاضر به عنوان یک سالن رقص خصوصی یا فضای سرگرمی پیکربندی شده است. Pièce de Résistance: یک بالکن خصوصی به مساحت تقریبی 1400 فوت مربع مشرف به شهر، پارک مرکزی، رودخانه هادسون و شرق.

آقای سرانت گفت که این قیمت سنگین توجیه شده است زیرا برخلاف برخی از خریدهای آپارتمان بزرگتر، این پنت هاوس به صورت یک واحد طراحی شده است و نیازی به پیکربندی مجدد یا ترکیب با آپارتمان های دیگر ندارد.

این ملک در بالای بلندترین برج مسکونی جهان واقع شده است.


تصویر:

اظهار کننده. استودیوها

او گفت: «برای ایجاد خانه رویایی خود نیازی به بازسازی به مدت چهار سال ندارید.

وی افزود که این واحد مرتفع ترین برج است و دارای چشم اندازهای بدون مانع است، در حالی که آقای گریفین تقریباً در نیمه راه در 220 سنترال پارک جنوبی واقع شده است و تا حدی مانع از دید است.

در حالی که آقای بارنت اذعان داشت که 250 میلیون دلار یک عدد جاه طلبانه است، او گفت که این یک معامله نسبی در این مورد است. در حدود 15000 دلار به ازای هر فوت مربع، قیمت تقریباً همان قیمتی است که برخی از خریداران در Vornado Realty Trust پرداختند.‘s

او گفت 220 سنترال پارک جنوبی. اگرچه فروخته نشده است، اما پنت هاوس متعلق به غول املاک و خرده فروشی سعودی فواز الحکیر در خیابان 432 پارک همسایه اخیراً به ازای هر فوت مربع بیش از 20000 دلار به فروش رسید. بارنت گفت این واحد فضای بیرونی خصوصی ندارد.

این پنت هاوس دارای مساحتی در حدود 17500 فوت مربع است.


تصویر:

ایوان جوزف

او تاکید کرد که ارتفاع ساختمان باعث می شود سوله در جهان منحصر به فرد باشد. “واقعاً چند چیز می توانید در مورد او بگویید؟” او گفت.

آقای بارنت همچنین به فروش عمده آثار هنری اخیر به عنوان شاهدی اشاره کرد که نشان می دهد گروه خریداران میلیاردر بیش از همیشه فعال هستند.

او گفت: «یک دسته از آثار هنری به قیمت 100 میلیون دلار و حتی 200 میلیون دلار وجود دارد. وقتی شما آن را با 17000 فوت فولاد، آجر و شیشه در بالای جهان مقایسه می کنید، به نظر یک معامله نسبی می رسد.

توسعه دهنده گری بارنت در سال 2018.


تصویر:

کوین هاگن برای وال استریت ژورنال

افکار خود را به اشتراک بگذارید

به نظر شما بازاری برای خانه های 9 رقمی وجود دارد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

همه با لحن آقای بارنت قانع نشدند. آژانس املاک و مستغلات لوکس محلی دونا اولچان قیمت درخواستی را “فانتزی” خواند و خاطرنشان کرد که ثروت ساختمان آقای بارنت تا کنون با ساختمان رقیب 220 سنترال پارک جنوبی مقایسه شده است که همراه با آقای گریفین، خریدارانی از جمله را به خود جذب کرده است. استینگ نوازنده این دو برج که بخشی از مجموعه جدیدی از برج‌ها در ردیف میلیاردرها هستند، از نظر زیبایی شناسی در مقابل هم قرار دارند و برج آقای بارنت به سبک شیشه‌ای مدرن ساخته شده و Vornado با سنگ آهک کلاسیک پوشیده شده است.

در حالی که واحدها به طور پیوسته برای مبالغ بی سابقه در ساختمان Vornado بسته می شوند – میلیاردر دنیل اوش اخیراً واحد خود را در آنجا به قیمت 188 میلیون دلار فروخت که دو برابر مبلغی است که تقریباً دو سال پیش پرداخت کرد – آقای. بارنت در برج سنترال پارک واحدهای با تخفیف بسیار زیادی دارد. یک واحد پنج اتاق خوابه تمام طبقه در این ساختمان اخیراً به قیمت 43 میلیون دلار بسته شده است که 32.5 درصد از قیمت اولیه آن است. گران ترین فروش این ساختمان که تا به امروز در اسناد عمومی ظاهر شده است، معامله ای به ارزش 50 میلیون دلار برای یک واحد طبقه 53 بود.

“فکر می کنم آنها را رها کردم. در مقایسه با سایر معاملاتی که در بازار می بینم بسیار پایین است.” او می خواهد بدهی را پرداخت کند و ادامه دهد. او گفت: «ما ساختمان های دیگری برای ساختن داریم.

برج سنترال پارک یکی از مجموعه‌ای از ساختمان‌های جدید در پیاده‌روی است که به ردیف میلیاردرها معروف است.


تصویر:

ویلیامز نیویورک

آقای بارنت از اظهار نظر در مورد ارقام دقیق فروش برج سنترال پارک خودداری کرد، اما اخیراً گفت که آپارتمان هایی در این ساختمان به ارزش نزدیک به 1 میلیارد دلار فروخته است. مجموع فروش بسیار کمتر از پیش بینی اولیه او بیش از 4 میلیارد دلار خواهد بود.

با این حال، او گفت که احساس می کند برخی از واحدها را به قیمت بسیار کم فروخته است و قصد ندارد این کار را با پنت هاوس انجام دهد.

به گفته نوآ روزنبلات از شرکت تجزیه و تحلیل داده های املاک UrbanDigs، قیمت ها در 220 ساختمان مرکزی پارک جنوبی یا سایر ساختمان ها لزوماً نشان دهنده تعداد واحدهای ساختمان آقای بارنت نیستند.

او گفت: “وقتی وارد این بخش فوق لوکس می شوید، هر ساختمان منحصر به فرد است.” “شما نمی توانید بگویید که یک ساختمان برای ساختمان دیگر شرکت است. هنگامی که یک ساختمان را ترک می کنید، در بازاری کاملا متفاوت هستید.”

خانم اولشان گفت در همین حال، بازار منهتن به طور کلی در سال 2022 “نوسان” بود.

او گفت: «یک هفته خوب است، یک هفته خوب نیست. “بازار سهام بسیار متزلزل و ناامن است که خریداران هر هفته املاک و مستغلات را به صورت دسته جمعی بخرند. مردم مانند گذشته راحت نیستند.”

ردیف میلیاردرها، از جمله برج سنترال پارک، همانطور که از پارک مرکزی دیده می شود. ویدئو: جولی لارسون/ وال استریت ژورنال

خانم اولشان گفت در حالی که خریداران در بالای بازار معمولا تحت تاثیر نوسانات بازار سهام نیستند، آنها نگران شرایط عمومی اقتصادی هستند. او گفت: «آنها ممکن است مذاکرات جدی تری را آغاز کنند.

طبق گزارش بازار کارگزاری داگلاس الیمن، متوسط ​​قیمت خانه در منهتن در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10.5 درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت خانه های لوکس 15.4 درصد افزایش یافت..

با این حال، داده های جدیدتر UrbanDigs نشان می دهد که قراردادهای امضا شده برای املاک و مستغلات در منهتن در ماه آگوست در مقایسه با آگوست 2021 تقریباً 30 درصد کاهش یافته است.

لابی در برج سنترال پارک.


تصویر:

ایوان جوزف

آقای سرانت گفت که او فکر می کند که نوسانات بازار در مورد فروش ملک در این قیمت تقریباً بی ربط است. او گفت که اگر کسی که توانسته چنین ملکی بخرد بخواهد آن را بخرد.

گفت: به موقع نیست. “این آن نوع ملکی نیست که شما منتظر یک بازار بهاری یا بازار پاییزی باشید.”

بسیاری از خریداران پردرآمد فعال در این بازار در سراسر کشور از ایالات متحده به جای خارج از کشور می آیند، اگرچه آقای سرانت گفت که بازارهای خارج از کشور را رد نمی کند.

چند معامله بزرگ در نیویورک در سال جاری بسته شد، از جمله تعدادی معاملات عمده در مجتمع مسکونی امان نیویورک در خیابان پنجم، و فروش خانه 101 میلیون دلاری پل آلن، بنیانگذار فقید مایکروسافت، خانه اوپر ایست ساید به جولیا کخ. همسر میلیاردر فقید دیوید کخ.

روزنبلات گفت که اکستل شاید بهتر بود پنت هاوس برج مرکزی پارک را زودتر فهرست می کرد.

او گفت: «بهتر بود این کار یک سال پیش انجام می‌شد، زمانی که بیت‌کوین در سقف بود و بازار سهام بالا بود و مردم میلیون‌ها دلار برای NFT می‌پرداختند، قبل از اینکه همه چیز کمی از بین برود. زمانی که مردم میلیون ها دلار برای JPEG پرداخت می کنند، بهترین زمان برای گنجاندن چه زمانی است؟

گران ترین خانه فروشی در کشور

1. 238 میلیون دلار در شهر نیویورک

در سال 2019، کن گریفین خرید یک آپارتمان تقریباً 238 میلیون دلاری در 220 Central Park South از توسعه دهنده Vornado Realty Trust را بست. مساحت آپارتمان تقریباً 24000 فوت مربع است و بدون مبله به صورت جعبه سفید تحویل داده شد.

220 سنترال پارک جنوبی

در میان خریداران 220 سنترال پارک جنوبی، کن گریفین و جوزف تسای، بنیانگذار علی بابا هستند. دیوید کسنیک از وال استریت ژورنال (گریفین)؛ کت مالوت/ وال استریت ژورنال (ساختمان)؛ دیوید پل موریس/اخبار بلومبرگ (تسای)

2. 188 میلیون دلار در شهر نیویورک

در اوایل سال جاری، سرمایه‌گذار میلیاردر دن اوکس، یک آپارتمان پنت‌هاوس را در 220 سنترال پارک جنوبی به قیمت 188 میلیون دلار فروخت که دو برابر مبلغی است که در سال 2019 برای آن پرداخت کرد. مساحت این آپارتمان حدود 9800 فوت مربع است. خریدار جوزف تسای، یکی از بنیانگذاران علی بابا و مالک بروکلین نتس بود.

مارک آندرسن، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز اخیراً خانه‌ای به ارزش ۱۷۷ میلیون دلار در مالیبو خریداری کرده است. کوین دیچ/گتی ایماژ (اندریسن)؛ EagleView (خانه)

3. 177 میلیون دلار در مالیبو

سال گذشته، مارک آندریسن، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز و همسرش، لورا آریگا آندرسن، با پرداخت 177 میلیون دلار برای خرید مجتمع مالیبو از غول مد سرژ آزاریا و همسرش فلورانس آزاریا، رکورد کالیفرنیا را به نام خود ثبت کردند. این ملک نزدیک به هفت هکتار در مقابل اقیانوس، با یک اقامتگاه اصلی تقریباً 10000 فوت مربع، دو مهمانخانه، یک سینما و یک آبگرم را شامل می شود.

لری الیسون با پرداخت 173 میلیون دلار برای یک استخر کنار اقیانوس در Manalapan فلوریدا رکورد فلوریدا را به نام خود ثبت کرد. فیلیپ فارون / گتی ایماژ (الیسون); عکس برانتلی

4. 173 میلیون دلار در Manalapan

بهار امسال، لری الیسون، یکی از بنیانگذاران اوراکل، با پرداخت 173 میلیون دلار برای خرید مجتمعی در کنار اقیانوس در نزدیکی پالم بیچ از کارآفرین اینترنتی جیم کلارک، رکورد فلوریدا را به نام خود ثبت کرد. این ملک 16 هکتاری شامل یک اقامتگاه اصلی به مساحت حدود 62200 فوت مربع، یک مهمانخانه هفت خوابه، دو کلبه ساحلی و یک خانه مدیر است.

جف بزوس در سال 2020 دارایی وارنر در لس آنجلس را به قیمت 165 میلیون دلار خریداری کرد. EagleView. بیلی بنت / زوما پرس (بزوس)

5. 165 میلیون دلار در لس آنجلس

جف بزوس، بنیانگذار آمازون، 165 میلیون دلار برای خرید ملک وارنر در لس آنجلس از غول رسانه ای دیوید گفن در فوریه 2020 پرداخت کرد. این ملک 9 هکتار است.

نوشتن به کاترین کلارک در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما