ابوت با دستگاه دریچه قلب پاکسازی شده توسط FDA با رقابت مواجه است

دستگاه جدید تعمیر دریچه قلب Edwards Lifesciences شرکت

این دستگاه به اندازه دستگاه پیشرو بازار از آزمایشگاه‌های ابوت در مطالعه بالینی بیماران قلبی مؤثر بود، یافته‌ای که احتمالاً رقابت را در بازار رو به رشد دستگاه‌ها افزایش می‌دهد.

ادواردز روز پنجشنبه گفت که محصول جدیدش که با نام پاسکال پرسیشن شناخته می شود، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای درمان بیماری به نام نارسایی دژنراتیو دریچه میترال تایید شده است. اولین رقابت بزرگ برای MitraClip از Abbott خواهد بود که از سال 2013 در بازار ایالات متحده حضور داشته است.

دکتر اسکات لیم، متخصص قلب در سیستم بهداشتی دانشگاه ویرجینیا در شارلوتزویل، ویرجینیا و نویسنده این مطالعه گفت: ما در نهایت گزینه دیگری برای یک رویکرد کمتر تهاجمی برای ترمیم بیماری دژنراتیو دریچه میترال در بیماران داریم. او از ابوت و ادواردز کمک هزینه تحقیقاتی دریافت کرد.

استفاده از دستگاه های ترمیم دریچه به پزشکان اجازه می دهد تا روشی را انجام دهند که نسبت به جراحی قلب باز کمتر تهاجمی است.


تصویر:

کنت نیشیمورا/دنور پست/گتی ایماژ

نارسایی میترال وضعیتی است که در آن دریچه ای که دو حفره قلب را به هم متصل می کند به طور کامل بسته نمی شود و باعث می شود خون به سمت عقب به دریچه نشت کند و جریان خون را مختل کند. این بیماری می تواند باعث تنگی نفس و خستگی شود و موارد شدید در صورت عدم درمان می تواند منجر به آریتمی یا نارسایی قلبی شود.

خطر نارسایی متوسط ​​یا شدید دریچه میترال با افزایش سن افزایش می یابد و تقریباً در 10٪ از تمام افراد 75 سال یا بالاتر مشاهده می شود. برای سال‌ها، درمان اولیه برای موارد شدید دریچه میترال، جراحی قلب باز برای ترمیم یا جایگزینی دریچه آسیب‌دیده بوده است.

این جراحی برای برخی از بیماران، از جمله افراد مسن یا کسانی که شرایط دیگری مانند دیابت دارند، خطرناک است. در سال‌های اخیر، به‌عنوان جایگزینی برای جراحی، پزشکان به دستگاه‌های تعمیر دریچه روی آورده‌اند که می‌توانند به روشی کمتر تهاجمی وارد شوند و از طریق یک کاتتر از طریق ورید داخل یا نزدیک کشاله ران وارد شوند.

تحلیلگران ولز فارگو تخمین می زنند، ابوت، از آبوت پارک، ایلینوی، بر بازار تعمیر دریچه میترال تسلط داشته است و انتظار می رود امسال نزدیک به 1 میلیارد دلار فروش جهانی MitraClip و یک دستگاه گیره دیگر را ثبت کند. آنها انتظار دارند کل بازار چنین دستگاه هایی تا سال 2026 به 2.8 میلیارد دلار برسد و سهم بازار ادواردز از 13 درصد در سال جاری به حدود 44 درصد افزایش یابد.

ادواردز، از ایروین، کالیفرنیا، در قلب و عروق به عنوان فروشنده پیشرو در نوع دیگری از دستگاه دریچه قلب، شناخته شده به عنوان جایگزینی دریچه آئورت ترانس کاتتر یا TAVR شناخته می شود.

این شرکت در تلاش است تا فراتر از TAVR تنوع ایجاد کند و چندین سال پیش سیستم دریچه میترال پاسکال را توسعه داد. در سال 2019 توسط تنظیم کننده های سلامت اروپا تایید شد.

نتایج مطالعه جدید پاسکال با بودجه ادواردز روز شنبه در کنفرانس پزشکی بنیاد تحقیقات قلب و عروق در بوستون ارائه شد و به صورت آنلاین در مجله کالج آمریکایی قلب و عروق منتشر شد.

نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل موقت 180 بزرگسال در ایالات متحده، کانادا و اروپا بود که بین سال‌های 2018 و 2021 پاسکال یا میتراکلیپ را دریافت کردند. قبل از درمان، نارسایی میترال متوسط ​​تا شدید داشتند و کاندید مناسبی برای جراحی نبودند. خطرات عوارض

این مطالعه پیشرفت های مشابهی را در پاسکال و میتراکلیپ پیدا کرد. شش ماه پس از ترمیم دریچه میترال، حدود 97.7 درصد از بیمارانی که پاسکال دریافت کردند، نارسایی خفیف تا متوسط ​​دریچه میترال داشتند، و همچنین 98.1 درصد از بیمارانی که MitraClip دریافت کردند. این امر هدف مطالعه را برآورده کرد که نشان دهد پاسکال «دست‌تر» یا قابل مقایسه با MitraClip نیست.

به نظر می رسد پاسکال در کاهش نارسایی دریچه میترال تا حد خفیف مزیت خود را نشان داده است. حدود 83.7 درصد از بیماران پاسکال شش ماه پس از عمل، در مقایسه با 71.2 درصد از بیماران MitraClip، بیماری خفیف را تجربه کردند.

این مطالعه عوارض جانبی عمده را در بیماران پس از این روش ها، از جمله مرگ های قلبی عروقی، سکته مغزی، حملات قلبی و سایر عوارض مقایسه کرد. حدود 3.4 درصد از بیماران تحت درمان با پاسکال یکی از این موارد را ظرف 30 روز پس از عمل تجربه کردند، در مقایسه با 4.8 درصد از بیماران MitraClip.

این مطالعه ادامه دارد و بیماران برای چندین سال پیگیری خواهند شد.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

چگونه یک جایگزین برای جراحی قلب باز می تواند برای شما یا کسی که به او اهمیت می دهید مفید باشد؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

سخنگوی Abbott گفت MitraClip گزینه پیشرو و اثبات شده برای بیماران مبتلا به نارسایی دریچه میترال است و تقریباً دو دهه از داده های بالینی پشتیبانی می کند. این شرکت گفت این محصول توسط بیش از 150000 نفر در سراسر جهان استفاده شده است.

در اوایل این ماه، سازمان غذا و دارو به پزشکان در مورد نقص احتمالی قفل در سیستم های تحویل MitraClip Abbott هشدار داد. سازمان غذا و داروی آمریکا گفت نقص عملکرد می‌تواند اثربخشی MitraClip را کاهش دهد و بیماران را ملزم به انجام درمان‌های اضافی کند، اگرچه اغلب نقص‌های گزارش‌شده مشکلی ایجاد نمی‌کنند. ابوت در اطلاعیه ای به مشتریان گفت که علت را شناسایی کرده و در حال به روز رسانی فرآیند تولید برای رفع مشکل است.

نوشتن به پیتر لوفتوس در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما