اجمالی از بریتنی گرینر مسیر پیچیده ای را برای انتشار نشان می دهد

صد و چهل و یک روز.

این مدتی است که بریتنی گرینر در روسیه پشت میله های زندان بود. این مدت زمانی است که در میان خطرات بزرگ گیر کرده است که دقیقاً در زمان نامناسبی به ایالات متحده و روسیه خیره شده است، زیرا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به تهاجم آخرالزمانی خود به اوکراین ادامه می دهد و بازگشت سرما را تکرار می کند. جنگ

صد و چهل و یک روز. این مدت زمانی است که گرینر در بلاتکلیفی سپری کرد.

چه ترس و عدم اطمینان وحشتناکی باید احساس کند، زیرا در صورت محکومیت، با قراردادی در یک زندان روسیه روبرو می شود. گرینر این احساسات را در نامه اخیر خود به رئیس جمهور بایدن نشان داد. او نوشت: «از اینکه برای همیشه اینجا باشم می ترسم. او افزود: لطفا مرا فراموش نکنید.

مرکز هفت بار ستاره فینیکس مرکوری WNBA روز پنجشنبه با اعتراف به تقصیر، به گناه خود اعتراف کرد. گرینر و وکیلش در بسیاری از عبارات گفتند که مشکلات او با یک اشتباه شروع شد: او به سرعت برای سفر خود به روسیه در فوریه آماده می شد و به گفته دادستانی، ناخواسته بسته های سیگار را با مقادیر کمی روغن شاهدانه پر کرد – کمتر از یک گرم. او گفت که قصد ندارد قوانین روسیه را زیر پا بگذارد.

کارشناسان می گویند حکم مجرمیت یک نتیجه قطعی در سیستم حقوقی روسیه بود که کاملاً علیه متهم انباشته شده بود. گرینر ممکن است تصمیم گرفته باشد که در مبارزه ای که نتوانسته برنده شود، مبارزه نکند و این به پایان دادن به پرونده او کمک کرده است.

ما الان نمی دانیم. همکاران مرکز مرکوری، حامیان و همسر، شرل گرینر، قادر به صحبت مستقیم با او نبودند. با جنگ در اوکراین، تنها چیزی که ما در آمریکا دیدیم یا از گرینر شنیدیم، حضور در دادگاهی در منطقه مسکو بود که من با دستبند در آن حضور داشتم.

رمز و راز و پیچیدگی بر سر این پرونده هولناک شناور است. رسانه‌های روسی مدعی شده‌اند که مذاکرات درباره تبادل احتمالی زندانیان در حال انجام است، هرچند مقامات آمریکایی این موضوع را تایید نکرده‌اند. یکی از مبادلات روی میز شامل ویکتور بوت، شهروند روس است که از سال 2012 به دلیل توطئه برای فروش اسلحه به افرادی که به گفته آنها قصد کشتن آمریکایی ها را داشتند، به مدت 25 سال در زندان در ایالات متحده زندانی است. در طول صدور حکم، دادستان بات را “در میان موفق ترین و پیچیده ترین قاچاقچیان اسلحه در جهان” توصیف کرد. معروف به تاجر مرگ.

این معامله بالقوه نامناسب، دشواری مذاکره برای آزادی گرینر را نشان می دهد. آیا مبادله یک ستاره بسکتبال که روغن شاهدانه به روسیه می برد با مردی که به دلیل شرکت در یک توطئه بین المللی علیه آمریکایی ها محکوم شده است، مبادله ای متعادل خواهد بود؟

پل ویلان، آمریکایی دیگر بازداشت شده در روسیه، سه سال و نیم از محکومیت 16 ساله خود را به اتهام جاسوسی رد کرد. آیا عادلانه است که قبل از ویلان برای آزادی گرینر فشار بیاوریم؟ آیا ایالات متحده باید در مورد گنجاندن او در یک توافق مذاکره کند، حتی اگر آزادی آنها را به تاخیر بیندازد؟

مسائل مربوط به نژاد، جنسیت و جنسیت را پیچیده تر می کند.

گرینر خالکوبی شده، قفل دار، سیاه و سه اینچ در هفت فوت قد دارد. با کلیشه های جنسیتی که به طور گسترده پذیرفته شده مطابقت ندارد. او با یک زن ازدواج کرده است و یک فعال صریح LGBT است. پوتین نسبت به جامعه دگرباشان جنسی تحقیر کاملاً مستندی دارد که تنها به ترس حامیان او در مورد امنیت او می افزاید.

قیافه، تمایلات جنسی، و صراحت صدایش به این معنی است که تحقیر گرینر در برخی از مناطق ایالات متحده به همان اندازه شدید است. این باعث می‌شود که بپرسیم اگر گرنیر یک ستاره ورزشی بود که کاملاً با نقشی که به طور سنتی پذیرفته شده بود، خشم شهروندان آمریکایی بیشتر و فراگیرتر می‌شد یا خیر.

“اگر لبرون بود، او در خانه بود، درست است؟” ونسا نایگارد، مربی گرنیر در مرکوری گفت. “این بیانیه ای است در مورد ارزش یک زن. این بیانیه ای است در مورد ارزش یک سیاه پوست. این بیانیه ای است در مورد ارزش یک همجنس گرا.”

شاید حق با نیگارد باشد. ورزشکاران مرد ذینفعان اکوسیستم ورزشی هستند که در آن لیگ های آنها زمان بیشتری از تلویزیون دریافت می کنند، حمایت های آنها پول بیشتری می آورد و دستاوردهای آنها با صدای بلند تحسین می شود. اگر این جیمز در بازداشت بود – یا استفن کری یا تام برادی – دلیل بر این بود که شهرت آنها نسبت به گرینر جریان اصلی آزادی را به دنبال داشت.

از سوی دیگر، تصور کنید روسیه در ازای لبرون جیمز چه چیزی می خواهد: باج به احتمال زیاد بیشتر از یک دلال اسلحه است که در یک زندان آمریکایی به سر می برد، به ویژه با توجه به تنش بین بایدن و پوتین.

اگر این جیمز زندانی می شد، خب، بیش از چند صد نفر برای آزادی او جمع می شدند. روز چهارشنبه، حدود 300 نفر در میدان مرکوری، مرکز ردپا در فینیکس، جمع شدند تا حمایت خود را از گرینر نشان دهند. این ساختمان می تواند 17000 نفر را در خود جای دهد.

من در ماه آوریل برای یک بازی پیش فصل در مرکوری از پادوک بازدید کردم و از تصدیق خاموش گرینر در شهری که در آن کارهای زیادی انجام دادم شگفت زده شدم. او که به عنوان BG شناخته می شود، در سال 2014 به مرکوری کمک کرد تا به عنوان WNBA برسد، اما به دلیل کمک به بی خانمان ها و دفاع از حقوق LGBTQ مورد تحسین قرار می گیرد. گویندگان رادیو ورزشی محلی به ندرت به آن اشاره می کردند و در عوض مدام در مورد رقابت پلی آف NBA فینیکس سانز صحبت می کردند.

در آن زمان، هم تیمی‌های او در مرکوری از گرنیر، راه مشاوران او را دنبال می‌کردند که تصمیم گرفتند آرام بمانند و سروصدایی نکنند که ممکن است پوتین را عصبانی کند. مشخص بود که بازیکنان می‌خواهند صریح‌تر صحبت کنند. وقتی صحبت می کردند که چقدر به هم تیمی هایشان عشق می ورزند و مسیر توصیه شده را دنبال می کنند، این خشونت و درد را در چشمانشان به من نشان می داد که می خواستند بیشتر بگویند.

این رویکرد چند هفته بعد زمانی که وزارت امور خارجه ایالات متحده اعلام کرد که گرینر “به ناحق بازداشت شده است” معکوس شد. لیگ و بازیکنان شروع به غرش کردند – همانطور که اغلب در مورد مسائل اجتماعی فوری انجام می دهند. تیم‌ها با چسباندن حروف اول او در زمین‌های محلی سطح لیگ، از گرینر ادای احترام کردند. از طریق رسانه‌های اجتماعی، در کنفرانس‌های مطبوعاتی و مصاحبه‌ها، بازیکنان از بایدن و کاخ سفید خواسته‌اند هر کاری که لازم است برای بازگرداندن او به خانه انجام دهند.

DeWanna Bonner، از WNBA’s Connecticut Sun به مطبوعات گفت: “BG رایگان”. “ما BG هستیم ما عاشق BG آزاد او هستیم.”

NBA به گروه کر پیوست. بازیکنان برای تمرین در فینال NBA پیراهن “We are BG” را پوشیدند. جیمز، کری و بسیاری از ستاره‌های دیگر خواستار آزادی او شده‌اند. ورزشکارانی از سایر رشته های ورزشی پیوستند. پس از اعتراف گرینر به جرم خود در روز پنجشنبه، مگان راپینو، ستاره برجسته تیم فوتبال زنان ایالات متحده، هنگام دریافت مدال آزادی ریاست جمهوری، یک کت سفید با حروف اول نام گرینر به تن کرد.

چه ترن هوایی از استراتژی و احساسات. جلسه روز پنجشنبه چرخش دردناک دیگری را به همراه داشت، زیرا گرینر را در دادگاه دیدم که برای رحمت طلبی می کرد.

نایگارد پیش از بازی خانگی روز پنجشنبه مقابل لیبرتی گفت: “این وضعیت با BG، برای همه اعضای تیم ما سخت است.”

جلسه دادگاه و پذیرش جرم. گرینر با دستبند، چشمان گشاد و در محاصره پلیس روسیه در تصویر دیده می شود.

نایگارد افزود: «وقتی دوستت در خطر است، و این دوست می‌گوید: «آنها می‌ترسند و دور شدن از این چیزها سخت است.»

صد و چهل و یک روز و تعداد آنها در حال افزایش است.

بریتنی گرینر از خانه دور است و نمی دانیم چه زمانی آزاد می شود.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

تماس با ما