اخبار به طور خلاصه 13 سپتامبر 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داد که تأثیرات آب و هوایی “به سمت سرزمین های ناشناخته می رود”

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت که اثرات مضر تغییرات آب و هوایی ما را به “مناطق ناشناخته ویرانی” می برد.

آقای گوترش در یک درخواست جدید از همه کشورها برای رد سوخت های فسیلی و احترام به توافقنامه آب و هوای پاریس برای محدود کردن افزایش دمای جهانی به 1.5 درجه سانتی گراد بالاتر از سطح قبل از صنعتی شدن، گفت آخرین علم نشان می دهد “ما هنوز با مسیر درست فاصله داریم.” .

او به گزارش United In Science اشاره کرد که توسط سازمان جهانی هواشناسی سازمان ملل متحد (WMO) هماهنگ شده بود، که یافته‌های اصلی آن این بود که غلظت گازهای گلخانه‌ای همچنان به سطوح بی‌سابقه افزایش می‌یابد و نرخ انتشار سوخت‌های فسیلی در حال حاضر بالاتر از قبل از همه‌گیری است. و اینکه دوره 2018-2022 گرمترین دوره ثبت شده خواهد بود.

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که تعداد بلایای آب و هوایی، آب و هوا و آب در 50 سال گذشته پنج برابر شده است و افزود که مایه شرمساری است که مقاومت در برابر شوک های آب و هوایی تا این حد نادیده گرفته شود.

این یک رسوایی است که کشورهای توسعه یافته نتوانسته اند سازگاری را جدی بگیرند و تعهدات خود را برای کمک به جهان در حال توسعه نادیده گرفته اند… قرار است نیازهای مالی سازگاری تا سال 2030 به حداقل 300 میلیارد دلار در سال افزایش یابد.

من به تازگی از پاکستان برگشته ام، جایی که خودم به شدت نیاز به آنجا را دیدم. حداقل 50 درصد از منابع مالی آب و هوا باید صرف سازگاری شود.

سطح فاجعه بار گرسنگی 500000 کودک را در سومالی در معرض خطر مرگ قرار داده است.

کارکنان بشردوستانه در سازمان ملل روز سه شنبه نسبت به قحطی فاجعه بار در سومالی هشدار دادند که بیش از 513000 کودک را در معرض خطر مرگ قرار داده است که 173000 بیشتر از قحطی سال 2011 است.

سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) در فراخوانی برای کمک به جوامع آسیب‌پذیر آسیب‌پذیر از خشکسالی‌های پی در پی، قیمت‌های بالای مواد غذایی و درگیری‌ها، بدون انجام اقدام فوری، اعلام کرد.

جیمز الدر از صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) گفت: تعداد کودکان مبتلا به سوءتغذیه شدید از 386000 در ژوئن به بیش از نیم میلیون نفر امروز افزایش یافته است.

“کودکان در حال حاضر در حال مرگ هستند، شرکای ما گزارش می دهند که برخی از مراکز تثبیت در واقع پر هستند و کودکانی که به شدت بیمار هستند در حال درمان هستند.”

کارکنان بشردوستانه سازمان ملل می گویند که مرگ و میر ناشی از خشکسالی قبلاً در سومالی گزارش شده است و نگرانی عمیقی وجود دارد که تلفات در مناطق روستایی صعب العبور بسیار بیشتر باشد.

وضعیت نامطمئن کسانی که به دلیل گرسنگی مجبور به ترک خانه های خود در شهر Baidoa در منطقه خلیج در جنوب سومالی شده اند نیز نگران کننده است.

شورای حقوق بشر می شنود که سابقه حقوق بشر نیکاراگوئه همچنان رو به وخامت است

به نیکاراگوئه، جایی که نقض حقوق بشر در ماه‌های اخیر به دلیل بحران سیاسی این کشور تشدید شده است، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد شنید.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه در یک به روز رسانی به مجمع در ژنو اعلام کرد که به ویژه در مورد ادامه بازداشت خودسرانه حداقل 195 نفر نگران است.

50 نفر از این بازداشت شدگان در جریان انتخابات سال گذشته بازداشت و در سال جاری محکوم شدند – برخی از آنها به 13 سال زندان محکوم شدند.

این شورا ادامه داد که حداقل 28 نفر که هنوز در بازداشت پلیس هستند باید شرایط غیرانسانی را تحمل کنند و برخی از آنها از دسترسی به فرزندان خود محروم شدند، در حالی که فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران، روحانیون و “مخالفان سیاسی واقعی یا فرضی” مورد آزار و اذیت قرار گرفتند.

در یکی از رویدادهای ماه گذشته، دفتر حقوق بشر سازمان ملل توضیح داد که چگونه “ده ها” افسر پلیس و واحدهای ضد شورش به یک تلویزیون مذهبی یورش بردند و کشیش محله و شش نفر دیگر را به مدت سه روز بدون برق و غذا بازداشت کردند.

پیش از انتخابات محلی در ماه نوامبر، OHCHR گفت که نگرانی های جدی در مورد آنها دارد، پس از آن که پنج شهردار حزب مخالف از سمت های خود برکنار شدند و اعضای حزب دولتی جایگزین شدند.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

تماس با ما