اخبار به طور خلاصه 2 سپتامبر 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

یونیسف هشدار داد که سیل در پاکستان احتمالاً منجر به مرگ کودکان بیشتر خواهد شد

کارمندان بشردوستانه سازمان ملل متحد روز جمعه در پاکستان گفتند که احتمال مرگ کودکان بیشتری وجود دارد مگر اینکه اقدامات بیشتری برای پاسخ به سیل ویرانگر که استان های جنوبی را درنوردیده است، اتخاذ شود.

تاکنون 1200 نفر از جمله 400 کودک در این فاجعه جان خود را از دست داده اند.

متیو سالتمارش، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در ژنو گفت که نیاز فوری به سرپناه، آب آشامیدنی تمیز و غذا وجود دارد:

“افراد آسیب دیده به کارکنان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تجربیات آسیب زا و زخمی خود را گفتند زیرا باران و سیل وسایل آنها را در چند دقیقه شسته است. کسانی که می توانستند بدون اینکه بتوانند وسایل را نجات دهند به مکان امنی شتافتند.”

امدادگران باتجربه قبلاً هشدار داده اند که مقیاس فاجعه بسیار بیشتر از هر چیزی است که تا به حال دیده اند.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) توضیح داد که این وضعیت به ویژه بحرانی است زیرا بسیاری از مناطق آسیب‌پذیر آسیب‌پذیرترین جوامع پاکستان را در خود جای داده‌اند.

نماینده آژانس سازمان ملل متحد در پاکستان، عبدالله فاضل، توضیح داد که 40 درصد از کودکان پیش از سیل از رشد کوتاهی برخوردار بودند و بسیاری از آنها اکنون بدون خانه، مدرسه یا حتی آب آشامیدنی سالم هستند.

قیمت جهانی کالاهای غذایی در ماه اوت برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافت

کارشناسان سازمان ملل روز جمعه اعلام کردند که قیمت‌های جهانی مواد غذایی برای پنجمین ماه متوالی کاهش یافت و هشدار دادند که هنوز حدود هشت درصد بیشتر از سال گذشته است.

به روز رسانی شاخص قیمت مواد غذایی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) تغییرات ماهانه قیمت های بین المللی مواد غذایی اساسی را اندازه گیری می کند.

پنج زیر گروه اصلی – غلات، روغن های گیاهی، لبنیات، گوشت و شکر – در ماه آگوست نسبت به ژوئیه قیمت های پایین تری داشتند.

فائو قیمت ارزان تر غلات را به بهبود چشم انداز تولید در آمریکای شمالی و روسیه و از سرگیری صادرات از بنادر دریای سیاه اوکراین نسبت داد.

سازمان ملل همچنین توضیح داد که به دلیل افزایش دسترسی به روغن پالم از اندونزی و ارسال مجدد از اوکراین، قیمت روغن نباتی 3.3 درصد کاهش یافت.

اما هشدار داد که برداشت جهانی غلات امسال احتمالاً حدود 39 میلیون تن کاهش خواهد یافت. این 1.4 درصد کمتر از سال 2021 است، عمدتاً به این دلیل که انتظار می‌رود عملکرد ذرت در اتحادیه اروپا 16 درصد کاهش یابد، زیرا “شرایط استثنایی گرم و خشک” است.

در مقابل، انتظار می‌رود چشم‌انداز تولید گندم در سرتاسر جهان پایدار بماند، به‌دلیل رکوردهای برداشت در روسیه و آب و هوای خوب در حال رشد در آمریکای شمالی، سازمان غذا و کشاورزی گزارش می‌دهد.

میانمار سفیر سابق بریتانیا را که توسط دفتر حقوق بشر سازمان ملل محکوم شده بود، بازداشت کرد

به میانمار، جایی که دفتر حقوق بشر سازمان ملل، خبر محکومیت سفیر سابق بریتانیا در این کشور و همسرش را به یک سال زندان محکوم کرد.

راوینا شمداسانی، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، سخنگوی دفتر حقوق بشر در ژنو روز جمعه گفت:

ما عمیقاً شوکه شده‌ایم که مقامات بالفعل به دنبال مجازات افرادی هستند که خود را متعهد به توسعه کشور کرده‌اند.

خانم شمداسانی گفت که دفتر حقوق بشر سازمان ملل نگرانی‌هایی را در مورد نقض عدالت برای هزاران نفر در میانمار مطرح کرده است و افزود که بسیاری از کسانی که هنوز در بازداشت مقامات هستند به‌طور خودسرانه بازداشت شده‌اند.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما