اخبار به طور خلاصه 21 سپتامبر 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

قحطی در سومالی در حال وقوع است، اما بسیاری از «نقاط گرسنگی» مشکلات عمیقی دارند

سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود در هفته‌های آتی تعداد افرادی که بدون کمک فوری بشردوستانه با سطوح تهدیدکننده گرسنگی در سرتاسر جهان مواجه هستند، در هشداری جدید درباره قحطی قریب‌الوقوع در شاخ آفریقا به شدت افزایش یابد. و فراتر.

سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) و برنامه جهانی غذا (WFP) هشدار داده اند که “صدها هزار نفر در سومالی امروز با قحطی مواجه هستند و سطح سرسام آور سوء تغذیه در بین کودکان زیر پنج سال پیش بینی می شود.”

آژانس‌های سازمان ملل گفته‌اند «مرگ‌های گسترده بر اثر گرسنگی» در این کشور آفریقای شرقی بیشتر محتمل است، و خاطرنشان کردند که اگر کمک «کافی» نرسد، تحلیل‌گران انتظار دارند که تا دسامبر، «از هر 10000 نفر روزانه چهار کودک یا دو بزرگسال بمیرند».

علاوه بر وضعیت اضطراری که قبلاً در سومالی رخ داده است، آژانس های سازمان ملل 18 مورد را عمیقاً در مورد “نقاط داغ گرسنگی” شناسایی کرده اند که مشکلات آنها به دلیل درگیری، خشکسالی، عدم اطمینان اقتصادی، همه گیری کووید و تهاجم روسیه به اوکراین به وجود آمده است.

بدترین وضعیت‌های اضطراری در افغانستان، اتیوپی، سودان جنوبی، سومالی و یمن با تعداد بی‌سابقه 970000 نفر است که انتظار می‌رود با گرسنگی فاجعه‌بار مواجه شوند و از گرسنگی بمیرند، یا در صورت عدم اقدام در معرض خطر وخامت شرایط فاجعه‌بار هستند. آنها گفتند. آژانس های سازمان ملل می گویند.

این 10 برابر شش سال پیش است، زمانی که جمعیت تنها دو کشور به شدت در ناامنی غذایی قرار داشتند.

این یک افسانه است که بیماری های قابل پیشگیری فقط کشورهای توسعه یافته را تحت تأثیر قرار می دهد: WHO

به تهدید جهانی فزاینده بیماری های قابل پیشگیری، که آژانس بهداشت سازمان ملل گفت بسیاری از کشورها تمام تلاش خود را برای نادیده گرفتن آن انجام می دهند – به ویژه کشورهای در حال توسعه.

سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه در هشداری اعلام کرد که هر دو ثانیه یک نفر زیر 70 سال بر اثر یک بیماری غیرواگیر یا قابل پیشگیری جان خود را از دست می دهد.

قاتل اصلی بیماری های غیر واگیر بیماری های قلبی، سکته مغزی، سرطان، دیابت و بیماری های مزمن تنفسی است.

در کنار شرایط بهداشت روانی، سازمان بهداشت جهانی گفت که این بیماری‌ها باعث تقریباً سه مورد از هر چهار مورد مرگ می‌شوند، اما «اجتناب‌ناپذیر» نیستند و می‌توان با هزینه‌های بیشتر برای پیشگیری درمان کرد.

اقدامات مقرون‌به‌صرفه‌ای که مراقبت‌های بهداشتی همگانی را پیش می‌برد، در گزارش جدید آژانس بهداشت سازمان ملل متحد در مورد بیماری‌های غیرواگیر، بنتی میکلسن، مدیر کل بیماری‌های غیرواگیر سازمان جهانی بهداشت، که برای پاسخگویی به نیازهای خاص کشورها طراحی شده است، در دسترس است.

این یک تصور اشتباه است که این واقعاً بیماری کشورهای با درآمد بالا است… متأسفانه 85 درصد از کل مرگ و میرهای زودرس در کشورهای با درآمد پایین و متوسط ​​رخ می دهد.

گزارش سازمان بهداشت جهانی نشان داد که سرمایه گذاری سالانه 18 میلیارد دلار برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در تمام کشورهای با درآمد پایین و متوسط، می تواند تا سال 2030 سود خالص اقتصادی 2.7 تریلیون دلاری ایجاد کند.

بحران اوکراین: سازمان ملل مرکز جدید پشتیبانی دیجیتالی را برای پناهندگان راه اندازی کرد

به بحران اوکراین، جایی که آژانس‌های امدادی سازمان ملل اعلام کردند که حمایت خود را از خانواده‌های پناهنده‌ای که به ترک کشور خود ادامه داده‌اند یا هنوز در حال حرکت هستند، افزایش می‌دهند.

برای تکمیل شبکه موجود فضاهای امن موسوم به “Blue Dot Hubs” که در بلغارستان، مجارستان، ایتالیا، مولداوی، لهستان، رومانی و اسلواکی ایجاد شده است، پلت فرم دیجیتال آنلاین Blue Dot نیز ایجاد شده است.

UNHCR، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR)، «اطلاعات به روز، دقیق و به روز را در تلفن های همراه خود، از جمله حقوق و حقوق، خدمات اجتماعی کلیدی، ارائه دهندگان خدمات، نحوه دسترسی به آنها و نحوه ایمن ماندن» در اختیار پناهندگان قرار می دهد. و UNHCR گفت. صندوق کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف.

آژانس‌ها خاطرنشان کردند که این نوآوری به این جنبه پاسخ می‌دهد که پناهندگان اوکراینی “به طور عمده به اطلاعات رسانه‌های اجتماعی و سایر منابع آنلاین … در مورد مکان و نحوه سفر (و) محل اسکان خود متکی هستند.

لینک پلتفرم bluedothub.org است. این برای موبایل و تبلت مناسب است، دائما به روز می شود و به چندین زبان اصلی از جمله اوکراینی و روسی در دسترس است.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما