اخبار به طور خلاصه 22 ژوئیه 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است

آمریکای لاتین و دریای کارائیب: پیامدهای طولانی مدت آب و هوا

بر اساس گزارش سازمان ملل که روز جمعه منتشر شد، از آمازون گرفته تا آندها و اعماق برفی پاتاگونیا، آب و هوای شدید و تغییرات آب و هوایی باعث خشکسالی های عظیم، باران های خطرناک، جنگل زدایی و ذوب یخچال های طبیعی در سراسر آمریکای لاتین و دریای کارائیب (LAC) شده است.

در وضعیت آب و هوا در آمریکای لاتین و کارائیب 2021، سازمان جهانی هواشناسی (WMO) پیامدهای گسترده ای را برای اکوسیستم ها، امنیت غذا و آب، سلامت انسان و فقر برجسته می کند.

این گزارش نشان می دهد که خطرات مرتبط با بارندگی مردم را آواره کرده، جان صدها نفر را گرفته و به تولید محصولات کشاورزی و زیرساخت ها آسیب جدی وارد کرده است.

به گفته کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب، تشدید تغییرات اقلیمی نه تنها بر تنوع زیستی تأثیر می گذارد، بلکه مانع از چندین دهه پیشرفت در برابر فقر، ناامنی غذایی و کاهش نابرابری در منطقه می شود.

تشدید گرسنگی در شرق آفریقا

بر اساس یک مطالعه جدید با حمایت برنامه جهانی غذا و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) بیش از 50 میلیون نفر در شرق آفریقا امسال با ناامنی غذایی حاد مواجه خواهند شد.

صادر شده توسط مرجع توسعه منطقه ای، و تمرکز منطقه ای IGAD بر بحران های غذایی این گزارش هشداری را درباره افزایش ناامنی غذایی و سوء تغذیه در اتیوپی، کنیا، سومالی، سودان جنوبی و سودان به صدا درآورد.

چیمبا دیوید فیری از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) گفت که چهار فصل بارانی ناموفق متوالی و یک رویداد اقلیمی که از آغاز دوره ماهواره‌ای دیده نشده است، وضعیت “وحشتناک” را ایجاد کرده است.

ترکیبی از افراط‌های آب و هوایی، درگیری‌ها و چالش‌های کلان اقتصادی، مقابله با شوک‌های متعدد را تقریباً غیرممکن می‌کند.

مایکل دانفورد، مدیر منطقه ای WFP برای شرق آفریقا، در مورد “خطر واقعی قحطی” هشدار داد.

او بر لزوم شروع آماده سازی و پاسخ به اختلالات “به طور اجتناب ناپذیر رو به رشد” که تغییرات آب و هوایی در آینده ایجاد می کند، تاکید کرد.

در حمله ای در سوریه دست کم 14 کودک کشته و زخمی شدند

حداقل پنج کودک در اوایل صبح جمعه در شمال غرب سوریه در جریان حمله به آخرین منطقه تحت کنترل شورشیان این کشور کشته و 9 نفر زخمی شدند.

عادل خادر، مدیر منطقه ای یونیسف برای خاورمیانه و شمال آفریقا، گفت: این یک “یادآوری ویرانگر” است که جنگ علیه کودکان هنوز به پایان نرسیده است.

او افزود که کودکان در منطقه و سراسر کشور “بهای سنگین خشونت جاری را می پردازند”.

سال گذشته، 70 درصد از تخلفات شدید علیه کودکان در سوریه در شمال غرب رخ داده است.

یونیسف به همه طرف های درگیر در جنگ داخلی وحشیانه تاکید کرده است که “کودکان هرگز نباید هدف قرار گیرند”.

خانم خادر توضیح داد: «آنها باید همیشه در هر کجا که هستند محافظت شوند.

لیز اسکاویدی، اخبار سازمان ملل متحد.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما