اخبار به طور خلاصه 28 اکتبر 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

میلیون ها نفر در غرب و مرکز آفریقا در معرض خطر سیل هستند

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز جمعه اعلام کرد که 3.4 میلیون نفر در غرب و مرکز آفریقا پس از سیل ویرانگر به کمک نیاز دارند.

این هشدار در بحبوحه بدترین سیل در یک دهه اخیر منتشر می شود که نیجریه، چاد، نیجر، بورکینافاسو، مالی و کامرون را درنوردیده است.

اولگا سارادو، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در نیجریه گفت که صدها نفر در نیجریه جان خود را از دست داده اند، زیرا آب های سیل در شمال شرق مناطق آوارگان و جوامع میزبان در ایالت های بورنو، آداماوا و یوبه را درنوردیده است.

خانم سارادو افزود که درجه حرارت در ساحل 1.5 برابر سریعتر از میانگین جهانی افزایش می یابد.

“بحران آب و هوا اکنون در حال وقوع است – معیشت را از بین می برد، امنیت غذایی را مختل می کند، درگیری ها را بر سر منابع کمیاب تشدید می کند و منجر به جابجایی می شود.”

بیش از 1.3 میلیون نفر تاکنون در نیجریه آواره شده اند، 2.8 میلیون نفر تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند و زمین های کشاورزی و جاده ها غرق آب شده اند.

در کشورهای ساحل مرکزی – نیجر، مالی و بورکینافاسو – باران و سیل بیش از حد متوسط ​​صدها نفر را کشته، هزاران نفر را آواره کرده و بیش از یک میلیون هکتار از زمین های کشاورزی را ویران کرده است.

برای کمک به نیازمندان در غرب و مرکز آفریقا، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) از همه کمک کنندگان درخواست کرده است که حمایت فوری ارائه کنند، زیرا عملیات های بشردوستانه آن “به طور جدی و مزمن با کمبود بودجه مواجه است”.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل از روسیه خواست تا قوانین محدودکننده LGTBI را لغو کند – نه گسترش دهد.

کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه گفت که روسیه باید قوانین همجنس گرایان را که از قبل محدود کننده بود، لغو کند، نه گسترش دهد.

درخواست ولکر ترک، کمیسر جدید حقوق بشر سازمان ملل متحد، به دنبال تصمیم پارلمان روسیه در روز پنجشنبه مبنی بر حرکت به سمت آن صورت گرفت. ممنوعیت را گسترش دهید در مورد تبادل اطلاعات در مورد افراد لزبین، همجنسگرا، دوجنسه و ترنس و حقوق آنها.

راوینا شمداسانی، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به خبرنگاران در ژنو گفت که تصمیم دومای روسیه “بیشتر هنجارها و استانداردهای بین المللی حقوق بشر را نقض می کند” و عمیقا نگران کننده است.

او توضیح داد که محدودیت‌های اخیر برای دگرباشان جنسی ناشی از قوانین سال 2013 است که کارشناسان مستقل حقوق بشر آن را محکوم کردند و آن را «تبعیض‌آمیز (و نقض حقوق اساسی آزادی بیان» دانستند.

“یک بحثی که گاهی مطرح می شود این است که چنین قوانینی برای حمایت از کودکان مهم است. در واقع، آنچه کمیته حقوق کودک دریافته است این است که به جای حمایت از کودکان، چنین قوانینی منجر به هدف قرار گرفتن کودکان و ادامه آزار و اذیت آنها – از جمله سوء استفاده می شود. و خشونت -.”

96000 هائیتی به دلیل خشونت های گروهی در پایتخت آواره شده اند

اکنون نود و شش هزار هائیتی به دلیل تشدید خشونت های گروهی در پورتو پرنس، پایتخت این کشور مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

در هشداری روز جمعه، آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد، سازمان بین المللی مهاجرت، تعداد افراد آواره را اعلام کرد. سه برابر شد در پنج ماه گذشته

او به اخاذی، آدم ربایی و سایر فعالیت های مجرمانه اشاره کرد که همگی در بستری عمیق از “نابرابری، سطوح بالای محرومیت… و یک محیط امنیتی متلاشی شده” رخ می دهند.

محله هایی در پایتخت که با بالاترین سطح خشونت روبرو هستند، قربانی مشکلات اقتصادی می شوند که با افزایش اخیر قیمت مواد غذایی و سوخت که معیشت مردم را بی ثبات کرده است، تشدید شده است.

اولریکا ریچاردسون، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در هائیتی، اصرار داشت که سازمان ملل با شرکای بشردوستانه، دولتی و محلی برای کمک به کاهش مشکلات برای آسیب پذیرترین خانواده ها همکاری می کند.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما