اختصاصی: راجو سریواستاوا دچار ایست قلبی شد – چه چیزی باعث درد قفسه سینه در افراد بالای 55 سال می شود، توصیه های متخصص در مورد سلامت قلب!

دهلی نو: ملت از مرگ کمدین راجو سریواستاوا شوکه شد. او حدود شش هفته پیش در موسسه علوم پزشکی سراسر هند (AIMS) در دهلی نو پذیرفته شده بود و روز چهارشنبه آخرین نفس خود را کشید. او 58 سال داشت.

راجو سریواستاوا در 10 اوت به بیمارستان منتقل شد او پس از شکایت از درد قفسه سینه و سقوط در سالن بدنسازی خود، دستگاه تنفس مصنوعی را گذاشت. دکتر هاریش جی مهتا، مشاور متخصص قلب و عروق، بیمارستان اس ال راحجا، همکار مهیم-فورتیس به ما می گوید که دلایل درد قفسه سینه چیست.

این متخصص همچنین توضیح داد که چرا این اتفاق بعد از تمرین یا باشگاه رخ می دهد.

دکتر هاریش جی مهتا توضیح داد: “شایع ترین علت درد قفسه سینه در سنین 55 تا 60 سالگی به طور کلی مشکلات قلبی است که ناشی از آنژین صدری یا کاهش جریان خون به قلب است. معمولاً به دلیل کاهش جریان خون به قلب ایجاد می شود. قلب. عضله قلب به دلیل انسداد عروق کرونر است. یکی از دلایل اصلی که افراد در حین ورزش یا ورزش درد قفسه سینه را تجربه می کنند این است که بیماران قبل از پیوستن به یک برنامه ورزشی خود معاینه نمی کنند یا با پزشک مشورت نمی کنند.

چیزی که گروه سنی 40+ نباید نادیده گرفته شود

بیشتر این افراد بیماری قلبی زمینه‌ای دارند که تشخیص داده نمی‌شود. هنگامی که بیماری قلبی زمینه‌ای با ورزش شدید/فشار ترکیب می‌شود، خطر هورمون‌های سمپاتیک مانند آدرنالین و نوراپی نفرین افزایش می‌یابد. این هورمون‌ها می‌توانند توده‌هایی در شریان‌های کرونر ایجاد کنند. ترکیدن ناگهانی و ایجاد سکته مغزی منجر به حمله قلبی ناگهانی می شود به همین دلیل است که به افراد بالای 40 سال توصیه می شود قبل از شروع هر برنامه ورزشی یا ورزشی با متخصص قلب و عروق مشورت کنند و تست تناسب اندام را انجام دهند.

سایر علل درد قفسه سینه

یکی دیگر از علل درد قفسه سینه و درد ناگهانی قلب پس از ورزش، کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک است. این یک اختلال در عضله قلب است که باعث ضخیم شدن آن می شود. در چنین بیمارانی، افزایش زودهنگام ضربان قلب به نام کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک می تواند منجر به این مرگ ناگهانی شود. “

همانطور که قبلا ذکر شد، همه افراد بالای 40 سال باید قبل از پیوستن به هر برنامه ورزشی یا باشگاهی، معاینه پزشکی از جمله اکوکاردیوگرام (ECO)، تست استرس، سطح قند خون، سطح چربی، وضعیت سیگار کشیدن و مصرف الکل داشته باشند. اگر آنها هر یک از این عوامل خطر را دارند، باید قبل از شروع هر رژیم ورزشی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند، زیرا می تواند کشنده باشد، مانند مورد آقای راجو شریواستاو.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما