اختصاصی WSJ News | اتحادیه اروپا احتمالا در دو مرحله با سقف G7 برای قیمت نفت روسیه موافقت خواهد کرد

برلین – اتحادیه اروپا به عنوان بخشی از رویکردی که تلاش‌های آمریکا را در مسیر خود نگه می‌دارد، اما تصویب نهایی را به تاخیر می‌اندازد، کار روی محدود کردن قیمت نفت روسیه را پیش می‌برد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا به توافق بر سر یک رویکرد دو مرحله‌ای برای محدود کردن قیمت‌های بین‌المللی نفت روسیه که در گروه هفت اقتصاد صنعتی در حال توسعه است، نزدیک شده‌اند. دیپلمات ها و مقامات گفتند که مقامات اتحادیه اروپا در حال آماده سازی قوانین مورد نیاز برای اجرای این اقدام هستند، اما به احتمال زیاد تصویب آن را تا زمانی که بقیه اعضای گروه 7 آماده شوند به تعویق می اندازند.

رویکرد اتحادیه اروپا نشان دهنده نگرانی برخی از کشورهای عضو در مورد این پیشنهاد است که قیمت نفت دریایی روسیه را محدود می کند. این فراوانی در اعضای اتحادیه اروپا با بخش های حمل و نقل بزرگ، از جمله یونان، قبرس و مالت، بیشترین است.

رویکرد نوظهور اتحادیه اروپا به این معنی است که پیشنهاد سقف قیمت هنوز در راه است، اما سؤالات جدیدی در مورد سرعت اجرای آن ایجاد می کند.

واشنگتن سقف قیمت های بین المللی نفت را به عنوان راهی برای کاهش درآمد کرملین از فروش نفت خارجی بدون افزایش قیمت نفت با مسدود کردن فروش نفت به آسیا و آفریقا اعمال کرد. ایده این است که حداکثر قیمتی تعیین شود که در آن کشتیرانان G7 بتوانند به طور قانونی نفت روسیه را به کشورهای آسیایی و آفریقایی حمل کنند. این طرح همچنین به این شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا بیمه محموله‌های نفت روسیه را که یکی از جنبه‌های مهم صنعت کشتیرانی است، خریداری کنند. G7 امیدوار است که سایر کشورها نیز به این سیستم بپیوندند.

G7 هنوز در مورد جزئیات سقف قیمت، از جمله قیمت تعیین سقف، روش‌های اجرای دقیق و تعداد کشورهای دیگری که برای راه‌اندازی سقف به G7 نیاز دارند، به توافق نرسیده است. قانونگذاران آمریکایی خواستار افزایش مجازات برای خریداران خارجی هستند که به سقف قیمت پایبند نیستند.

مقامات ایالات متحده در مورد چگونگی تصمیم سایر کشورهای G7 برای اجرای این سقف انعطاف پذیر بوده اند.

اتحادیه اروپا به طور رسمی از این اقدام در G7 حمایت کرد، اما مقامات اروپایی بارها در مورد نحوه عملکرد این مکانیسم و ​​اثربخشی آن در کاهش درآمدهای نفتی روسیه ابراز نگرانی کرده اند.

یونان، مالت و قبرس نگرانی‌هایی را مطرح کرده‌اند که ممنوعیت شرکت‌های اتحادیه اروپا از حمل نفت روسیه که با نرخ‌های بالاتر از سقف قیمت به فروش می‌رسد، می‌تواند به اقتصاد آنها آسیب برساند. دیپلمات‌ها گفتند که از دست دادن تجارت به کشورهایی که خارج از سازوکار هستند می‌ترسند و همچنین نگرانی‌هایی را مطرح کردند که برخی از کشورهای G7 ممکن است محدودیت‌های قیمتی را به سختی اتحادیه اروپا اعمال نکنند.

سفرای اتحادیه اروپا اواخر روز سه‌شنبه برای بحث در مورد پیشنهادی که بر اساس آن قانون می‌تواند مورد توافق قرار گیرد، تشکیل جلسه می‌دهند، اما تنها در صورتی که سایر کشورهای G-7 راه را برای اجرای سیستم محدودسازی باز کرده باشند، مکانیسم را در تاریخ بعدی به طور رسمی تأیید می‌کنند.

این بدان معناست که 27 کشور عضو اتحادیه اروپا باید سه عنصر اصلی پیشنهاد سقف قیمت را مورد بازنگری قرار دهند. اول، آنها باید معافیتی را در بسته تحریمی ژوئن بنویسند که شرکت های اتحادیه اروپا را از ارائه بیمه برای حمل و نقل نفت روسیه پس از 5 دسامبر منع می کرد. آنها همچنین باید ممنوعیتی را برای شرکت های کشتیرانی اتحادیه اروپا اعمال کنند که نفت روسیه را با قیمتی بالاتر از سقف تعیین شده حمل می کنند و سپس باید قیمت سقف G7 را امضا کنند.

اتحادیه اروپا ممنوعیت نفت خام روسیه را ظرف شش ماه پیشنهاد کرده است. مسکو و کیف یکدیگر را به نقض آتش بس در ماریوپل متهم کردند. عکس: جولیان وارناند/شاتراستوک

کمیسیون اروپا، نهاد اجرایی اتحادیه اروپا، هفته گذشته پیشنهاد داد که مبنای قانونی مکانیزم سقف قیمت را به عنوان بخشی از بسته جدید تحریم‌هایی که علیه روسیه در پاسخ به ادعای کرملین برای الحاق چهار منطقه اوکراین اعمال می‌کند، ایجاد کند. تحریم ها باید توسط تمامی 27 کشور عضو تایید شود.

حمایت اتحادیه اروپا بسیار مهم است زیرا این اتحادیه نقش مهمی در صنعت کشتیرانی و بخش بیمه کشتیرانی ایفا می کند.

بر اساس تحریم های تصویب شده در ژوئن، اتحادیه اروپا موافقت کرد که تا 5 دسامبر تحریم نفتی نفت دریایی روسیه را اعمال کند و در همان تاریخ، ارائه خدمات از جمله بیمه کشتی را برای نفت روسیه که خارج از این بلوک فروخته می شود، ممنوع کند. این اقدام بیمه می تواند عرضه نفت به آسیا و آفریقا را قطع کند و قیمت نفت را افزایش دهد.

دیپلمات های اتحادیه اروپا گفتند که اگر سقف قیمت G7 به طور کامل آماده و قبل از 5 دسامبر مشخص شود، آنها می توانند به عقب برگردند و این اقدامات را امضا کنند. اگر مکانیسم G7 تنها چند روز قبل از ضرب‌الاجل ماه دسامبر به توافق برسد، برخی از کشورهای عضو ممکن است برای اجرای کامل این رویه، یک دوره انتقالی را درخواست کنند.

استرالیا به تنهایی متعهد شد که به سیستم G7 بپیوندد. مقامات اروپایی و آمریکایی می گویند هند، چین و سایر خریداران عمده نفت روسیه بعید است که در آن شرکت کنند. با این حال، مقامات آمریکایی امیدوارند که با موافقت با سقف قیمت، حداقل قیمتی را که دیگر کشورها مایل به پرداخت برای نفت روسیه هستند، کاهش دهند.

نوشتن به لارنس نورمن در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما