اختصاصی WSJ News | جنرال موتورز خریدهای فرانشیز را به نمایندگی های بیوک در ایالات متحده ارائه خواهد کرد

جنرال موتورز یک شرکت

جنرال موتورز 2.15٪

یکی از مدیران اجرایی گفت، این شرکت خریدهایی را به نمایندگی های بیوک ایالات متحده به عنوان جایگزینی برای فرنچایزهایی که نمی خواهند سرمایه گذاری های لازم را انجام دهند، ارائه می دهد، زیرا این برند کاملاً الکتریکی شده است.

دانکن آلدرد، رئیس شرکت گلوبال بیوک، در مصاحبه ای تایید کرد که تقریباً همه 2000 فروشنده بیوک در ایالات متحده فرصت تصاحب خواهند داشت. فروشنده ای که معامله ای انجام می دهد حق امتیاز بیوک را رها می کند و دیگر برند را نمی فروشد، اگرچه تقریباً تمام نمایندگی های بیوک مدل های دیگر جنرال موتورز را نیز می فروشند. آقای آلدرد قرار است این طرح را در یک جلسه نمایندگی مجازی در روز جمعه تشریح کند.

جنرال موتورز در ژوئن گفت که بیوک تا سال 2030 به سمت فروش انحصاری خودروهای برقی حرکت خواهد کرد. آقای آلدرد گفت که این امر مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی در ایستگاه های شارژ و ارتقاء فروشگاه ها، همراه با تغییرات دیگری در نحوه تجارت فروشندگان است.

او گفت: «لزوماً همه نمی‌خواهند این سفر را انجام دهند، بسته به اینکه در کجا واقع شده‌اند یا میزان هزینه‌ای که جابجایی نیاز دارد.» بنابراین اگر آنها بخواهند از فرنچایز بیوک خارج شوند، ما به آنها کمک مالی خواهیم کرد تا این کار را انجام دهند.”

آقای آلدرد از گفتن اینکه انتظار دارد چند فروشنده پیشنهاد خرید را بپذیرند، خودداری کرد. تکمیل یک برنامه مشابه برای نام تجاری کادیلاک جنرال موتورز در سال گذشته، چندین صد نمایندگی کادیلاک را در ایالات متحده متوقف کرد.

تقریباً تمام نمایندگی‌های بیوک حداقل یکی از سه برند دیگر جنرال موتورز را دارند که مهم‌ترین آنها GMC است. آقای آلدرد گفت که اکثر فروشندگانی که اقدام به خرید می کنند، احتمالاً در حالی که یک یا چند مورد از سه برند دیگر جنرال موتورز را می فروشند، بدون جوراب ساق بلند بیوک، به فعالیت فروشگاه های خود ادامه می دهند.

این حرکت نشان دهنده تغییر چشم انداز برای فروشندگان خودرو است، زیرا خودروسازان در حال رقابت برای پر کردن نمایشگاه های خود با وسایل نقلیه الکتریکی هستند.

بسیاری از خودروسازان از دلالان می خواهند که تعمیرات گران قیمت را در فروشگاه انجام دهند تا ایستگاه های شارژ و تجهیزات ویژه مورد نیاز برای سرویس خودروهای برقی را در خود جای دهند. تاجران گفتند که بهبود تسهیلات، که گاهی نیاز به لوله کشی برق بیشتری به ساختمان دارد، می تواند بیش از 300000 دلار هزینه سرمایه گذاری داشته باشد.

خودروسازان سنتی نیز از انتقال به EV برای تغییر برخی از استانداردهای عملیاتی طولانی مدت در نمایندگی های ایالات متحده استفاده می کنند. اغلب این تغییرات برای ارائه یک تجربه خرده فروشی مشابه تجربه تسلا در نظر گرفته شده است یک شرکت

و دیگر سازندگان خودروهای برقی نوظهور، که از فروشندگان حق رای استفاده نمی کنند و قیمت گذاری و تعامل با مشتری را کنترل می کنند.

این شرکت گفت که خرید کادیلاک از جنرال موتورز، که در سال 2020 آغاز شد و سال گذشته به پایان رسید، شبکه نمایندگی های این برند لوکس در ایالات متحده را حدود یک سوم کاهش داده است و به حدود 575 فرنچایز رسیده است. جنرال موتورز گفت که حدود 275 میلیون دلار برای فعالیت های مرتبط با این برنامه هزینه کرده است.

فورد و جنرال موتورز اخیرا اولین وانت برقی خود را معرفی کردند. مایک کولیاس، خبرنگار خودرو در WSJ، استراتژی‌های مختلفی را که تولیدکنندگان خودروهای قدیمی به دنبال عرضه خودروهای الکتریکی خود به بازار هستند، بیان می‌کند. شرح عکس: Alexander Hotz/WSJ

جنرال موتورز گفت بیوک و کادیلاک قصد دارند تا سال 2030 خودروهای الکتریکی بفروشند. بیوک امروز هیچ خودروی برقی در ایالات متحده نمی فروشد اما در حال برنامه ریزی یک SUV جدید با باتری در سال 2024 است که نشان دهنده آغاز تغییر کامل به مدل های الکتریکی است. این شرکت گفت تغییرات دیگری از جمله لوگوی جدید و کمپین بازاریابی همزمان با این حرکت خواهد بود.

بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی Motor Intelligence، سهم بیوک از بازار ایالات متحده در سال‌های اخیر ثابت بوده است، حدود 1.2 درصد، اما از سال 2000 تا کنون به نصف کاهش یافته است. این برند مدت‌هاست که در رتبه‌بندی پایین‌ترین معیارهای فروش به ازای هر فروشگاه در سطح صنعت قرار گرفته است، و برخی از تجار طی سال‌ها از وجود فروشگاه‌های بیوک بسیار شکایت کرده‌اند.

بیوک قوی ترین در چین است و بیش از چهار برابر بیشتر از ایالات متحده اتومبیل می فروشد

پیشرانه الکتریکی بیوک بخشی از تلاش‌های جنرال موتورز برای تبدیل تقریباً تمام خط خودروهای جهانی خود به خودروهای برقی تا سال 2035 است. مانند بسیاری از خودروسازان، جنرال موتورز نیز ده‌ها میلیارد دلار برای این مبدل هزینه می‌کند، از جمله کارخانه جدیدی که در این هفته افتتاح شد. در کالیفرنیا، اوهایو سه کارخانه سلولی دیگر در ایالات متحده در حال ساخت یا در مرحله برنامه ریزی هستند.

گسترش وسایل نقلیه الکتریکی

نوشتن به مایک کولیاس در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما