ادعای یک دانشمند: متاورس به اندازه سلاح های هسته ای خطرناک است

یکی از دانشمندان برجسته کامپیوتر و اینترنت هشدار داده است که متاورس پتانسیل تبدیل شدن به خطرناک ترین فناوری از زمان سلاح های هسته ای را دارد و افرادی مانند مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا می توانند از آن برای شستشوی مغزی کل جوامع استفاده کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، برایان شوستر دانشمند پیشرو در علوم کامپیوتر است که 17 سال سابقه کار با “متاورس” را دارد و همچنین دنیای دیجیتال خود را به نام “Utherverse” خلق کرده است. ، هشدار می دهد که اگر متاورس به دست افراد اشتباه بیفتد، احتمالاً خطرناک ترین فناوری از زمان اختراع سلاح های هسته ای خواهد بود و آن شخص احتمالاً مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا خواهد بود.

در مورد اینکه چگونه مردم می توانند از متاورس به نفع خود استفاده کنند صحبت کنید.

شوستر در یک مصاحبه تلفنی به دیلی میل گفت: این [متاورس]می توان از آن برای شستشوی مغزی کل جمعیت جهان استفاده کرد و اساساً آنها را تحت کنترل یک عروسک گردان قرار داد.

او افزود: «فکر نمی‌کنم زاکربرگ یا فیس‌بوک هرگز به این نتیجه نرسند که می‌توانند پول را برای خیر بشریت و طول عمر آن قربانی کنند». پول زمانی به دست می آید که مردم خوشحال یا عصبانی هستند، بنابراین شما مسیری را که می خواهید انتخاب کنید.

او ادامه داد: ما مسیری را که فیس بوک انتخاب کرده است دیده ایم و وقتی نوبت به متاورس می رسد، آنها همان مسیر را انتخاب می کنند.

زاکربرگ زمانی متاورس را به عنوان “جانشین اینترنت موبایل” توصیف کرد. Metaverse شامل مجموعه ای از فضاهای مجازی است که در آن می توانید بازی کنید، کار کنید و با افراد دیگری که در دسترس شما نیستند ارتباط برقرار کنید.

ایده متاورس از این واقعیت ناشی می شود که در آینده ای نه چندان دور احتمالاً زمان بیشتری را در دنیای مجازی می گذرانیم تا در دنیای واقعی و وقتی از خواب بیدار می شویم، هدفون خود را به سر می گذاریم و مدت بیشتری در آنجا می مانیم. نسبت به زمانی که ما آنها را نداریم ما در دنیای مجازی با تعامل، خرید، دوستیابی، کار و مدرسه رفتن سر و کار داریم.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، همچنین ادعا کرده است که بشریت در نهایت به متاورس حرکت خواهد کرد و واقعیت خود را به دنیای جدیدی که تحت کنترل خود دارد واگذار خواهد کرد.

شوستر می گوید هیچ چیز تصادفی نیست. همه چیز به صورت محاسباتی توسط رایانه ها تولید می شود و ما دیدیم که فیس بوک با الگوریتم های خود چه می کند. ممکن است فکر کنید که عشق زندگی خود را در متاورس ملاقات کرده اید، اما زاکربرگ کسی است که تصمیم می گیرد با چه کسی ملاقات کنید و با آنها کنار بیایید. ممکن است با شنیدن یک نظر منحرف شوید زیرا سیستم کامپیوتری می داند که از آن سود بیشتری خواهد برد.

وی افزود: آنچه نگران کننده است این است که ظرفیت شستشوی مغزی کامل در متاورس وجود دارد.

شوستر همچنین خاطرنشان می کند که ما نباید فقط نگران زاکربرگ باشیم، بلکه هر کسی که سود خود را روی مردم می گذارد، نگران باشیم.

شوستر نه تنها می ترسد که متا ویروس ها قدرت شستشوی مغزی افراد را داشته باشند [البته اگر در دستان فرد اشتباه باشد]او خاطرنشان می کند که می تواند نسل هایی از افراد منزوی را ایجاد کند، درست همانطور که فیس بوک قبلاً انجام داده است.

ما الان به خاطر زاکربرگ هستیم [اشاره به فیسبوک]ما در دنیای واقعی خیلی کمتر هستیم. شما می توانید هویت خود را پشت صفحه نمایش خود پنهان کنید و همین امر در مورد Metaverse نیز صدق می کند.

شوستر می گوید: آواتارهای هورایزن فقط نیم تنه، سر، پاها و بازوها را دارند. ما به عنوان انسان، برای احساس حمایت عاطفی نیاز به ارتباط داریم. ما باید با مردم بنشینیم و بایستیم و احساسات خود را بیان کنیم. در دنیای دیجیتال، آواتارها نمی توانند به یکدیگر نزدیک شوند، پس چگونه می توانید فردی را در آغوش بگیرید و ارتباط واقعی برقرار کنید؟

او افزود: «این موضوع نسل‌هایی از مردم منزوی را ایجاد می‌کند که هرگز معنای واقعی نزدیک بودن به کسی – مراقبت از مردم را درک نمی‌کنند.»

دنیای Horizon Meta در حال حاضر آزمایش استاندارد بزرگتری است که این شرکت می خواهد توسعه دهد. Horizon در حال حاضر برنامه ای است که شامل خریدهای درون برنامه ای برای سازندگان می شود تا آیتم ها و جلوه های مجازی را در دنیای دیجیتال خود بفروشند.

به گفته شوستر، کاری که زاکربرگ با Horizon انجام داد برای بشریت بسیار مضر است.

او می گوید: 19 سال پیش تحقیق در مورد متاورس را شروع کردم. من این کار را انجام دادم زیرا دیدم که آینده یک ماتریس انسانی است. اما این یک ابرقدرت برای کنترل بشریت است که اگر به حال خود رها شود می تواند به فیس بوک دیگری تبدیل شود.

اگرچه متاورس زاکربرگ هنوز در مراحل ابتدایی خود است، اما در حال حاضر به عنوان مکانی خطرناک به تیتر اخبار تبدیل شده است. بر اساس گزارشی که توسط SumOfUs، یک سازمان غیرانتفاعی که قدرت رو به رشد شرکت‌ها را مهار می‌کند، یک زن در ماه می در حالی که کاربر دیگری در حال نوشیدن از یک بطری بود، توسط یک غریبه مورد تجاوز جنسی قرار گرفت و مصرف کننده این صحنه را دید و نپذیرفت.

در نتیجه، متا گفت که ویژگی “محدودیت های شخصی” برنامه را اضافه می کند تا افراد غیر دوستانه را در فاصله چهار فوتی کاربران نگه دارد.

شوستر می گوید راه های بسیار دیگری برای مقابله با چنین مشکلی وجود دارد. روشی که متا برای مقابله با این موضوع انتخاب کرده است، اعمال محدودیت هایی است تا افراد نتوانند به اندازه کافی به یکدیگر نزدیک شوند، که در نهایت باعث انزوای بیشتر افراد می شود.

وی افزود: در Outrevers چنین حوادثی با یک فرآیند اجتماعی مدیریت می شود. اگر کسی شما را آزار می دهد، می توانید او را در لیست نادیده بگیرید و بلافاصله ناپدید می شوند.

وی در پایان گفت: توسعه این نوع فناوری پیچیده است و باید شناخت روانشناسی داشت و جنبه های انسانیت را به خوبی در نظر گرفت و دلیلی برای این باور ندارم. [زاکربرگ]او چنین قصدی دارد.

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما