ارتش پاکستان می گوید هند هیچ مدرکی دال بر سرنگونی F-16 ارائه نکرده است

اسلام آباد: ارتش پاکستان روز دوشنبه اعلام کرد که هند هیچ مدرکی مبنی بر سرنگونی یک جت جنگنده F-16 پاکستان در جریان نبرد هوایی 27 فوریه بر فراز نوشهره در جامو و کشمیر ارائه نکرده است، علیرغم ادعای داشتن مدرکی دال بر این حادثه.

این بیانیه ساعاتی پس از آن صادر شد که نیروی هوایی هند روز دوشنبه تصاویر راداری را به عنوان بخشی از “شواهد قطعی” منتشر کرد تا تأیید کند که یک جت جنگنده F-16 پاکستان را در جریان این حمله هوایی ساقط کرده است.

سرلشکر آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در توئیتی نوشت: «تکرار دروغ نمی‌گوید. با وجود ادعای داشتن شواهدی مبنی بر شلیک F16، نیروی هوایی همچنان قادر به ارائه آن نیست».

تصاویر گرافیکی از سیستم هشدار و کنترل هوابرد (AWACS) توسط نیروی هوایی اسرائیل در دهلی نو در یک نشست رسانه ای نشان داده شد و تأیید می کند که شواهد معتبری در اختیار دارد که نشان می دهد نیروی هوایی پاکستان (PAF) یک جت جنگنده F-16 را در این منطقه از دست داده است. درگیری هوایی

نیروی هوایی هند روز جمعه بیانیه مشابهی صادر کرد و تایید کرد که یک F-16 را در بخش نوشهره سرنگون کرده است، پس از آن که مجله برجسته آمریکایی فارین پالیسی گزارش داد که تعدادی از F-16 های ایالات متحده با پاکستان هیچ کدام را از دست نداده اند.

معاون مارشال هوایی RGK Kapoor، دستیار رئیس ستاد هوایی (عملیات و فضا)، گفت که نیروی هوایی هند دارای معتبرترین اطلاعات و شواهد است که به وضوح به این واقعیت اشاره دارد که نیروی هوایی پاکستان یک F-16 را در حمله هوایی در 27 فوریه از دست داده است. . با این حال، به دلیل نگرانی های امنیتی و محرمانگی، ما اطلاعاتی را که در حوزه عمومی به اشتراک گذاشته می شود، محدود می کنیم.

هند تایید کرد که آبیناندان وارتامان، خلبان نیروی هوایی هند، قبل از سرنگون کردن Mig-21 Bison خود، یکی از F-16 های پاکستان را درگیر کرده و سرنگون کرده است، اما پاکستان از دست دادن هواپیما در این درگیری را رد کرد.

وارثامان پس از گذراندن نزدیک به 60 ساعت در بازداشت پاکستان توسط پاکستان دستگیر و آزاد شد.

غفور همچنین تایید کرد که پاکستان دو هواپیمای هندی را منهدم کرده است و مدعی شد که “لاشه هایی که همه روی زمین دیدند.”

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما