اردوغان در ترکیه می گوید که بازگرداندن کریمه به اوکراین از الزامات قوانین بین المللی است

جولیان اسمیت سفیر ایالات متحده در ناتو در یک نشست مطبوعاتی در آستانه نشست وزرای دفاع اتحاد در بروکسل، بلژیک، در 15 فوریه صحبت می کند.
جولیان اسمیت سفیر ایالات متحده در ناتو در یک نشست مطبوعاتی در آستانه نشست وزرای دفاع اتحاد در بروکسل، بلژیک، در 15 فوریه صحبت می کند. (یوهنا جرون/رویترز/پرونده)

یک دیپلمات ارشد آمریکایی به سی‌ان‌ان گفت که علیرغم مشکلاتی که در ماه‌های آینده پیش‌بینی می‌شود – از بحران جهانی هزینه زندگی تا کمبود انرژی در زمستان سخت اروپا – نظر آنها این است که ائتلاف غربی در حمایت از اوکراین متحد باقی خواهد ماند.

جولیان اسمیت، سفیر ایالات متحده در ناتو در گفتگو با سی ان ان از مقر ناتو در بروکسل گفت که او همچنان خوشبین است که غرب به حمایت از اوکراین به همان روشی که از زمان شروع درگیری ها بوده است، ادامه خواهد داد.

او گفت: “این در مورد قدرت اتحاد صحبت می کند. می تواند منجر به بحث ها و بحث های دشوار شود، اما بر اساس تجربه ما، می دانم که کارمان تمام خواهد شد.”

اسمیت در اظهارات خود که طی شش ماه از زمانی که رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین به نیروهای خود دستور حمله به اوکراین در 24 فوریه داد، بیان کرد، همچنین مستقیماً ادعاهای روسیه مبنی بر دخالت مستقیم ایالات متحده و ناتو در درگیری را رد کرد.

در مورد هرگونه مداخله آتی ناتو در درگیری، اسمیت این بیانیه را تکرار کرد که “نه ایالات متحده و نه ناتو به طور کامل طرف درگیری نیستند” و تاکید کرد که تنها دخالت ناتو “غیر کشنده” بوده است.

اسمیت اذعان کرد که “گوشه هایی از جهان وجود دارد که به نظر می رسد روایت روسی از آنها عبور می کند” و ثابت کردن این رکورد “به طور مداوم ائتلاف را برای ادامه بیان واقعیت به چالش می کشد.”

ایالات متحده و ناتو تسلیحات و اطلاعات در اختیار اوکراین قرار دادند. در اوایل ماه اوت، روسیه واشنگتن را به دخالت مستقیم در جنگ متهم کرد.

اطلاعات نادرست و روایت های رقیب از همان روز اول ویژگی این درگیری بوده است. اخیرا، مسکو سرویس های ویژه اوکراین را مسئول قتل داریا دوگینا، مفسر سیاسی روسی و دختر ایدئولوگ برجسته افراطی ناسیونالیست الکساندر دوگین دانست.

اوکراین هرگونه دخالت در قتل دوگینا را رد کرده و ادعاهای روسیه را ساختگی توصیف کرده است. دوگینا قبل از مرگش سردبیر یک سایت اطلاعات نادرست روسی بود.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما