اروپا ارتباط احتمالی بین واکسن کرونا جانسون و جانسون و نوع جدید لخته شدن خون را گزارش می دهد

[ad_1]

تنظیم کننده مواد مخدر اتحادیه اروپا می گوید که با نوع نادری از لخته شدن خون در ورید عمقی و واکسن Corona Johnson & Johnson (J&J) ارتباط دارد و توصیه می کند که این مشکل را از عوارض جانبی واکسن تشخیص دهید.

آژانس پزشکی اروپا علاوه بر جلب توجه به مشکل لخته شدن خون ، می گوید ترومبوسیتوپنی (ITP) از عوارض جانبی واکسن های جانسون ، جانسون و استراژنکا است. این اختلال خونریزی در اثر حمله نادرست پلاکت ها توسط سلول های بدن ایجاد می شود. اگرچه احتمال بروز چنین عوارضی بسیار کم است ، جانسون و جانسون می گوید که آنها با سازمان هایی مانند آژانس داروسازی اروپا همکاری می کنند تا اطلاعات واکسن خود را به روز کنند.

“ما به شدت از افزایش آگاهی در مورد علائم و نشانه های نادر حمایت می کنیم تا بتوانیم این مشکلات را زود تشخیص داده و درمان کنیم.”

آژانس پزشکی اروپا ادعا می کند که این لخته خون جدید ، که به “ترومبوز وریدی” یا VTE معروف است ، می تواند کشنده باشد و باید برچسب واکسن جانسون و جانسون جدا از TTS نوشته شود. ترومبوز وریدی معمولاً در اثر لخته شدن خون در رگ در پا ، بازو یا ران ایجاد می شود.

به استثنای واکسن کرونا ، ترومبوز وریدی معمولاً در اثر آسیب یا بی حرکتی ناشی از بستری شدن ایجاد می شود. قرصهای ضد بارداری و بسیاری از بیماریهای مزمن نیز عوامل م toثر در ایجاد VTE هستند.

مطالعات اخیر نشان داده است که عوارض جانبی واکسن کرونا به میزان قابل توجهی کمتر از خود ویروس کرونا است. بسیاری از عوارض جانبی مورد انتظار واکسن تا 42 روز پس از تزریق مشاهده نشد و نمونه های دیگران بسیار کمتر بود. به عنوان مثال ، میزان عفونت میوکارد به میزان 2.7 در 100000 دریافت کننده واکسن گزارش شده است ، در حالی که 11 مورد در هر 100.000 بیمار مبتلا به کووید -19 گزارش شده است.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم