از آنجایی که قیمت مسکن و نرخ وام مسکن همچنان در حال افزایش است، خریداران بالقوه پرداخت‌های خود را متوقف می‌کنند

بسیاری از آمریکایی‌هایی که سال‌ها صرف پول کافی برای پیش‌پرداخت خانه کردند، اکنون در حاشیه هستند تا نرخ وام مسکن یا قیمت مسکن کاهش یابد.

فانی می پیش‌بینی می‌کند که وام‌دهندگان وام مسکن در سال 2022 نسبت به سال 2021، 49 درصد کمتر وام‌های مسکن تک‌خانواری را تکمیل می‌کنند. مشاوران مالیایی می‌گویند که با افزایش نرخ وام مسکن 7 درصد و قیمت‌های مسکن همچنان بالا، خریداران اغلب پول پیش پرداخت خود را در حساب‌های با بازده پایین قرار می‌دهند. در حالی که وجوه نسبتاً ایمن هستند، اغلب گرد و غبار بیشتری نسبت به منافع جمع آوری می کنند.

طبق گفته ردفین، خریدار معمولی خانه که در ماه جولای وام مسکن دریافت کرده بود، 62500 دلار پیش پرداخت کرد که 13.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و تقریباً دو برابر میانگین پیش پرداخت 32917 دلاری در جولای 2019 بود..

شهریار بخاری، اقتصاددان ارشد ردفین، گفت: یک نقطه روشن برای خریداران امروز: پیش پرداخت ها در ماه های اخیر اندکی کاهش یافته است، زیرا افزایش نرخ های وام مسکن رقابت برای خانه ها را سردتر کرده است و خریداران مجبور نیستند برای برنده شدن در مناقصه سرمایه گذاری زیادی انجام دهند.

جنیفر هریس و همسرش راب هریس امیدوار بودند در ماه آگوست خانه ای در کارولینای جنوبی بخرند. این زوج که اکنون در مک‌لین، ویرجینیا اجاره می‌کنند، تصمیم گرفتند خرید خود را تا اواخر سال آینده یا سال 2024 به تعویق بیندازند، اما به دلیل افزایش قیمت‌ها و نرخ وام مسکن.

خانم هریس گفت: “همه اینها ما را عقب نگه می دارد.”

راب و جنیفر هریس در حال بررسی تبدیل 60000 دلار پیش پرداخت خود به گواهی سپرده از یک حساب پس انداز با بازده بالا هستند.


تصویر:

راب هریس

در همین حال، این زوج به صندوق پیش پرداخت 60000 دلاری خود اضافه می کنند. آنها در حال حاضر پول را در یک حساب پس انداز پربازده با نرخ بهره حدود 2% نگه می دارند، اما در نظر دارند آن را به یک گواهی سپرده شش یا 12 ماهه انتقال دهند تا سعی کنند بازدهی بالاتری داشته باشند.

خریداران باتجربه می گویند که برای دریافت بازدهی مناسب از پول پیش پرداخت خود با مشکل مواجه هستند. مشاوران مالی می گویند اگر قرار است در کوتاه مدت از پول استفاده شود، نگه داشتن پیش پرداخت به صورت نقد ممکن است بهتر از یک بازار سهام بی ثبات باشد، اما ممکن است گزینه های بهتری نسبت به یک حساب پس انداز استاندارد وجود داشته باشد.

دن دریسکول و همسرش جنی دریسکول احساس می کنند خانه چهار خوابه خود را در مونتگومری اوهایو در بهار در بالای بازار به قیمت حدود 535000 دلار فروخته اند. سپس این زوج اولین آپارتمانی را که توانستیم در آن منطقه پیدا کنیم اجاره کردند.

آنها می خواهند در شش تا نه ماه آینده خانه ای در نزدیکی سینسیناتی بخرند، اما منتظر کاهش قیمت خانه هستند. آقای دریسکول از این که روی پول می نشیند خوشش نمی آید، اما کاملاً مطمئن نیست که چگونه آن را منتشر کند.

به نظر می رسد بازار سهام نسبت به بازدهی از فروش قبلی خود که برای اولین دسته تعیین کرده بود، بسیار نوسان داشته باشد. من انتخاب کردم که خشن باشم 250000 دلار در یک حساب بانکی پس انداز که حدود 0.03 درصد پرداخت می کند. وی گفت: تورم به نفع من نیست.

Driscoll اولین آپارتمانی را که پس از فروش خانه چهار خوابه خود در بهار امسال پیدا کردند اجاره کردند.

اگر انبوهی پول نقد دارید و خانه می خواهید، انتظار یکی از راهبردهاست. افزایش مستمر نرخ از سوی فدرال رزرو در نهایت به بازده بالاتر در حساب پس انداز شما تبدیل می شود. برنامه ریزان مالی می گویند که تعویق بدون خطر نیست. ممکن است سال ها طول بکشد تا نرخ وام مسکن کاهش یابد. قیمت مسکن همچنان سال به سال در حال افزایش است، اگرچه سرعت رشد قیمت کاهش یافته است.

ابتکار عمل و خرید به هر حال رویکرد دیگری است.

سارا کالسمن، برنامه ریز مالی در Betterment، گفت: اگر با وجود نرخ های بالاتر هنوز هم می توانید پرداخت های ماهانه وام مسکن خود را برآورده کنید، در حالی که نسبت کل بدهی به درآمد خود را زیر 36٪ نگه دارید، ممکن است خرید منطقی باشد.

مشاوران مالی می گویند کسانی که قصد خرید خانه در یکی دو سال آینده را دارند باید وجوه پیش پرداخت را در مکانی امن و به راحتی در دسترس قرار دهند. جوآن برک، یک برنامه ریز مالی در وین، ویرجینیا می گوید: «با پول قمار نکنید و آماده باشید تا زمانی که قیمت ها تثبیت می شود و نرخ ها کاهش می یابد، اقدام کنید.

مسکن یکی از محتمل‌ترین مقوله‌ها برای ردیابی تورم است، اما همچنین یکی از پیچیده‌ترین مقوله‌ها برای اندازه‌گیری است. دیوید هریسون از وال استریت ژورنال توضیح می دهد که چگونه شاخص سرپناه محاسبه می شود و چرا می تواند انتظارات تورمی فدرال رزرو را منحرف کند. تصویر: لورا کامرمن

نوح دامسکی، یک برنامه ریز مالی در لس آنجلس، خریداران می توانند دوره سرمایه گذاری خود را با برنامه خرید خانه خود هماهنگ کنند. اگر فکر می کنید ممکن است تا پایان سال 2023 خرید کنید، پس اوراق خزانه 6 تا 12 ماهه را در نظر بگیرید که حدود 4 درصد سود دارند. یک صندوق بازار پول مانند صندوق ذخیره نقدی فدرال بازار پول ونگارد (VMRXX) که حدود 2.8 درصد بازدهی دارد، گزینه ای است که برای کسانی که نمی خواهند نگران خریدهای خزانه داری در گردش باشند، نیازی به توجه زیادی ندارد، آقای دامسکی. گفت.

ریچارد کوک، یک برنامه ریز مالی در فیشر، ایندیانا، I-bond را برای خریدارانی که قصد دارند بیش از یک سال برای خرید خانه منتظر بمانند، می پسندد و دلیل آن 9.62٪ و امنیت آنها است. شما می توانید اوراق I با حمایت دولت ایالات متحده خود را پس از 12 ماه نقد کنید، اما اگر در پنج سال اول پول را برداشت کنید، جریمه ای معادل سه ماه بهره وجود دارد. آقای کوک گفت که مزایای اوراق قرضه بیشتر از جریمه کوچک احتمالی است. محدودیت سالانه 10000 دلار برای هر نفر وجود دارد، اگرچه استراتژی های خاصی برای عبور از این سقف وجود دارد.

جان بوید به مشتریان می‌گوید اگر هنوز می‌توانند پس‌انداز کنند، صورت‌حساب‌هایشان را پرداخت کنند و برای حداقل پنج سال در خانه بمانند، منتظر خرید نباشند. آقای بوید، یک برنامه‌ریز مالی در اسکاتسدیل، آریز، گفت که آنها می‌توانند بعداً وام مسکن خود را با نرخ بهره پایین‌تر تامین مالی کنند.

او گفت: “شما نمی توانید زمان بندی بازار مسکن را بهتر از زمان بازار سهام انجام دهید.”

به Veronica Dagher در [email protected] بنویسید

ما می خواهیم از تو بشنویم