از پروژه های ارتباطی ایرانسل در نیشابور دیدن کنید

نماینده مجلس، شهردار و اعضای شورای شهر نیشاپور از عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری ایرانسل در نیشاپور بازدید و در جریان روند پیشرفت این پروژه قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، شنبه 14 شهریور 1401 مصادف با هفته دولت، احسان ارکانی نماینده مردم نیشاپور، فیروز و زبرخان در شورای اسلامی، سید حسن مروانی شهردار نیشابور. داود کمیلی پور رئیس و محمدکاظم صادقی نایب رئیس شورای اسلامی شهر نیشاپور به همراه تعدادی از مدیران داخلی و اصحاب رسانه از پروژه های ارتباطی ایرانسل در این شهر بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.

پیش از این در عملیات اجرایی شبکه فیبر نوری شهری نیشابور که در 19 تیر 1401 با مشارکت ایرانسل و شهرداری این شهر به طول کل 31 کیلومتر و با اعتبار آغاز شد، پیشرفت هایی حاصل شده است. 200 میلیارد ریال 6 کیلومتر. همچنین به منظور پیشبرد توسعه مخابرات ایرانسل در نیشابور، دو سایت مخابراتی از مجموع 7 سایت ارتباطی در حال ساخت، طی این ماه راه اندازی می شود.

به همین مناسبت احسان ارکانی نماینده مردم نیشاپور در مجلس ضمن تشکر از تلاش ایرانسل برای افزایش پوشش اینترنت پرسرعت همراه برای مردم این شهر، آمادگی و مساعدت مجلس را در این امر اعلام کرد. تامین زیرساخت ها و قابلیت های ارتباطی از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات.

در این بازدید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور از علاقه خدمات مخابرات ایرانسل به توسعه زیرساخت های شهر و شهرداری هوشمند تشکر و قدردانی کردند. جناب آقای حسن مرفانی شهردار شهرداری نیشاپور با اعلام قول مثبت شهرداری مبنی بر اختصاص مناطق شهری برای احداث سایت های ارتباطی تلفن همراه از توسعه همکاری های ایرانسل و شهرداری نیشاپور استقبال کرد. در این مراسم داود کمیلی پور رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور نیز با استقبال از سرمایه گذاری ایرانسل در تامین زیرساخت های مخابراتی در این شهر، آمادگی شهرداری را برای انعقاد قراردادهای مشترک اعلام کرد.

ساخت شبکه فیبر نوری یکی از مهم ترین زیرساخت های توسعه فناوری های نوین ارتباطی از جمله خدمات شهر هوشمند است. هوشمندی خدمات شهری یکی از الزامات زندگی امروزی در مدیریت منابع و انرژی و ارائه خدمات نوین شهری است. استفاده از راهکارهای شهر هوشمند نقش موثری در پیشگیری از خطرات ناشی از تخریب محیط زیست و تغییرات اقلیمی دارد که یکی از مشوق‌های اصلی جامعه جهانی برای ساخت دستگاه‌ها و تجهیزات هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا است و انجام داده است. بنابراین. حرکت دولت ها به سمت شهرهای هوشمند را دو چندان کنید.

راه حل های مبتنی بر اینترنت اشیا مانند نظارت بر آب، هوا و خاک شهری و کنترل میزان آلاینده های شهری و صنعتی به پاکسازی محیط کمک می کند. در این زمینه شهرهای هوشمند موفق شده اند تولید گازهای گلخانه ای خود را تا 20 درصد کاهش دهند.

حمل و نقل شهری و مشکلات ترافیکی نیز از دیگر دغدغه های ناشی از افزایش جمعیت شهری است که با مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک در شهرهای هوشمند مورد توجه قرار گرفته است. استخراج الگوهای ترافیکی، تشخیص لحظه ای تصادفات و حوادث، پیش بینی تغییرات الگوهای ترافیکی و … از وظایف این سامانه است.

در این راستا، ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال در ایران، تاکنون توانسته است چندین پروژه مرتبط با فیبرهای نوری و توسعه خدمات شهر هوشمند را در شهرهایی مانند تهران، مشهد، شیراز، اهواز، اراک و … اجرا کند. ارومیه. ، بندرعباس، کرج، سنندج، قزوین. خرم آباد، زنجان، اردبیل، ساری، بوشهر، انزلی، آمل، بابل، دزفول، اندیمشک، آبادان، خرمشهر، بوستان آباد، ماهشهر، اندیشه، مشکندشت، برازگان، صدرا و اسلامشهر.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما