استاکی: توریست را به مسابقات قهرمانی آسیا – ورزش سوم – نمی برم

کد خبر: 1843466
22 سپتامبر 1401 ساعت 08:30
224. بازدید

0
نقطه نظر

مربی تیم ملی بوکس گفت: با تیم 13 نفره در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت نمی کنیم و تمایلی به اعزام توریست به این مسابقات ندارم.

استاکی: توریست را به مسابقات قهرمانی آسیا نمی برم

به گزارش “ورزش سی” که به گزارش تسنیم، علیرضا ستاکی درباره برپایی اردوی مشترک با تیم هند اظهار داشت: اردوی مشترک بسیار خوبی با هند داشتیم و توانستیم با دو تیم یکی از آنها دیدار کنیم. آنها به دلیل محدودیت اسکان در کمپ، تیم دیگر ما که در اردو بود نتوانستند دو بازی بسیار خوب مقابل این تیم انجام دهند. در دیدارهای تدارکاتی از عملکرد برخی اوزان به خصوص کوچکترها بسیار راضی هستم اما از برخی اوزان هم ناراضی هستم.

وی افزود: ما باید در اوزان یا سه تغییراتی ایجاد کنیم. چون نمی خواهم توریست را به قهرمانی آسیا ببرم. من در مورد مدال صحبت نمی کنم، اما فردی را می فرستم که از ناموس و آبروی بوکس ایران دفاع کند. رویارویی با هند نقاط ضعف و قوت ما را نشان داد، البته در تمرینات بدنی و تمرین بودیم و شرایط زیادی برای مسابقه نداشتیم، اما برگزاری این دیدار برای ما حیاتی بود.

مربی تیم ملی بوکس با تایید دور جدید تمرینی تیم ملی خاطرنشان کرد: از اول مهرماه شروع می کنیم و بازیکنان ویژه ما نیز مشخص هستند. ما نمی توانیم تماس بگیریم و بچه ها را به نام صدا خواهیم کرد. از بین نفراتی که در اردوهای مختلف رفتند و آمدند و بوکسورهایی که از مسابقات قهرمانی کشور انتخاب کردیم چند نفر را با کمک خدمه انتخاب می کنیم و در ابتدای اردو انتخابی قهرمانی آسیا را هم برگزار می کنیم.

استوکی با اشاره به اینکه ترکیب 13 نفره کامل به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نمی شود، گفت: قطعا 13 وزن اعزام نخواهیم شد و بین 4 تا 5 وزن شرایط حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را نداریم. با این حال، برخی افراد تجربه کمتری دارند و به عنوان توریست اعزام می شوند. تا حد امکان تلاش می کنم بهترین ها و بهترین ها را انتخاب کنم و در مسابقات شرکت کنم. از 24 مهر به احتمال زیاد ترکیب مشخص می شود و 21 روز با تیم اصلی تمرین می کنیم.

و درباره دانیال شهبخش گفت: او در دنیای دیگری زندگی می کند و من نمی توانم جلوی او را بگیرم. ما به هیچ وجه قادر به حمایت از آن به خصوص مالی نیستیم. این مسیری است که برای تمرین شهبخش در بوتکمپ دبی با مربیان باز شد. برای مسابقات قهرمانی آسیا 2 سه بازیکن وزن 60 کیلوگرم داریم که می توانند جایگزین شهبخش شوند اما دانیال ستاره، قهرمان آسیا و قهرمان جهان است که در المپیک حضور داشته است. او در حال حاضر از شرایط تمرینی دور است و در صورت انتخاب برای تیم ملی از او استفاده می کنیم اما در غیر این صورت از یک بوکسور دیگر استفاده می کنیم و در مسابقات سهمیه و مسابقات باز هم در کنار شهبخش خواهیم بود. بازی های آسیایی

مربی تیم ملی بوکس در خصوص انتظارات از نتایج تیم ملی گفت: در دوره گذشته 4 مدال (دو نقره و دو برنز) کسب کردیم اما دو مدال دیگر را به ما ندادند. بازی های خوبی هم انجام دادیم. من یک پیش بینی کننده نیستم، اما برای مسابقات خوب اعزام خواهیم کرد. بازی های حذفی انفرادی شرایط خاص خود را دارد، اما ما به دنبال بهترین عملکرد فنی و فیزیکی هستیم. تمام تلاش ما من است، تیم فنی و فدراسیون در حال ساخت تیم هایی هستند که تا یکی دو سال آینده نگران بوکسورها نباشند.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما