استخدام برجسته نشان می دهد که دایره کفش تنها راه نیست

لاس وگاس – کمتر کسی انتظار داشت که خاویر بوکر، دانش آموز دومی که به سختی از نیمکت تیم دبیرستانش کنار گذاشته شود، در موقعیت فعلی خود باشد: توسط پیشاهنگان NBA بررسی شده و توسط کانزاس، کنتاکی، گونزاگا، دوک، ایالت میشیگان، میشیگان، ایندیانا و کادری از تیم استخدام شده است. دیگران.

باز هم، چه کسی یک بازیکن چپ پای 6 فوتی 11 را تصور نمی کند که بتواند یک ریباند بگیرد، شکست سریع خود را ایجاد کند، و یا یک اشاره گر 3 بعدی بکشد، یک پاس دقیق ارائه دهد یا منجر به غرق شدن شود؟

اما با اوج گرفتن فصل استخدام، پوکر به معنای دیگری به یک اسب شاخدار تبدیل شده است.

او در هیچ یک از رویدادهای استخدامی پرمخاطب جولای که توسط نایک، آدیداس و Under Armor برگزار می شود، شرکت نمی کند، شرکت های کفشی که میلیون ها دلار در برنامه های بسکتبال مسافرتی پرمخاطب سرمایه گذاری می کنند به امید تقویت رابطه با مایکل جردن، کوبی برایانت یا استفان کوری. .

در عوض، بوکر 17 ساله یکی از نخبگان کمیاب است که در عرصه بسکتبال خارج از برادوی اجرا می‌کند، و در مسابقاتی که توسط سازمان‌دهندگان مستقل برگزار می‌شود، با حمایت اندک یا بدون حمایت از شرکت کفش – و بدون مجموعه‌ای از مربیان معتبر کالج بازی می‌کند. که در زمین نشسته اند.

در خارج از ایندیاناپولیس، بوکر پیشنهاد بازی برای چندین تیم تحت حمایت نایک و حداقل یک لباس از آدیداس را رد کرد تا وفاداری خود را به مربی، مایک ساندرز، که به او کمک کرد تا برای جورج هیل آل ایندی، یک تیم ایندیاناپولیس که توسط هیل تامین می‌شود، پیشرفت کند. یک دروازه بان کهنه سرباز NBA.

بوکر گفت: مایک کارهای زیادی برای من انجام داده است. “این بخش بزرگی از جایی بود که من اکنون هستم.”

اغراق کردن تأثیر شرکت های کفش بر روی بسکتبال جوانان سخت است. آنها روی مربیان توپ مسافرتی سرمایه گذاری می کنند که بهترین بازیکنان را جذب می کنند – آنها حقوق سالانه شش رقمی می پردازند، تجهیزات تیم ها را تامین می کنند و هزینه های سفر برای مسابقات در سراسر کشور را پوشش می دهند.

در مقابل، از مربیان انتظار می رود که بازیکنان نخبه را به سمت دانشکده هایی هدایت کنند که شرکت های کفش با آنها قراردادهای پوشاک دارند. به عنوان مثال، آدیداس سالانه 14 میلیون دلار در کانزاس می پردازد. دوک و کنتاکی در لیست حقوق و دستمزد نایک وجود دارند و آبورن یک سرگرد آندر آرمور است.

گاهی اوقات، همانطور که یک پرونده فساد فدرال در سال 2017 فاش شد، نمایندگان شرکت‌های تولید کفش مانند مردان کیف‌دار عمل می‌کردند – تسهیل پرداخت‌ها به خانواده‌های استخدام‌شده به عنوان مشوقی برای حضور در یکی از مدارس آنها. اکنون، با توجه به اینکه ورزشکاران می توانند از شهرت خود پول نقد کنند، شرکت های کفش می توانند به ورزشکاران پول پرداخت کنند، و آدیداس اعلام کرده است که شبکه ای ایجاد خواهد کرد که به ورزشکاران در هر یک از 109 مدرسه ای که اسپانسر آن است اجازه می دهد تا سفیران برند برای شرکت شوند.

با این حال، این پول شرکت کفش است که حتی بازیکنان جوان‌تر را برای بازی در کشوری که هر ساله در دبیرستان‌های مختلف بازی می‌کنند و در هر تورنمنت تیم‌های ظاهراً جدید تراول‌بال بازی می‌کنند، ترغیب می‌کند. (یکی از مربیان مدرسه راهنمایی غرب میانه ماه گذشته در یک رویداد نمایشی در لاس وگاس شرکت کرد تا از شکار یکی از بازیکنانش توسط یک مدرسه راهنمایی دیگر جلوگیری کند.)

با وجود این، بوکر در حالی که وارد سال آخر شد، در جای خود باقی ماند.

او هنوز در دبیرستان کاتدرال در ایندیاناپولیس بازی می کند، که مارس در اولین قهرمانی ایالتی آن از سال 1998 به آن کمک کرد. او همچنین در تیم جورج هیل آل ایندی ماند، جایی که یک سال قبل شروع به کار کرد.

پدر بوکر، فرد، که 27 سال در تفنگداران دریایی گذرانده و اکنون برای وزارت دفاع کار می کند، گفت: “ما نمی خواهیم یکی از آن خانواده ها یا بچه هایی باشیم که هر پنج دقیقه یک بار در تیم های دانشگاه یا دبیرستان های العین می گردند.” . . من به او می گویم، پسرم، اگر اوضاع خوب پیش نرود، باید آن را نگه داری. شما نمی توانید هر بار که فکر می کنید شانس بهتری وجود دارد بدوید یا بپرید.”

وی افزود: اگر الان با تیمی که در رینگ نیست مورد توجه قرار بگیرید، چه چیزی به دست خواهید آورد؟

بیش از یک دهه پیش، بسیاری از مربیان کالج مجبور شدند به اتو پورتر جونیور، که پدرش او را از بازی بسکتبال مسافرتی منع کرده بود، برگردند تا بازیکنی به اندازه بوکر را دعوت کنند که مدار شرکت کفش را دور زده بود. چس ولف، که سرویس ملی پیشاهنگی را اداره می‌کند، در سال‌های اخیر متوجه دو نفر دیگر شده است – مالک ویلیامز، کاپیتان سه ساله در لوئیزویل، و پیت ننس، که ماه گذشته از نورث وسترن به کارولینای شمالی نقل مکان کرد – اما گفت که پرونده بوکر فوق‌العاده است. نادر.

اگر پوکر یک حس یک شبه است، فقط برای تازه واردان است.

اولین بازی او به عنوان یک کودک نوپا یک سبد 3 فوتی با یک توپ فوم بود، و تا زمانی که او در مدرسه ابتدایی بود، دستانش به ندرت بدون توپ بسکتبال بود. دو برادر بزرگتر او که هر دو در نیروی هوایی بودند در تیم تمام خدمات نیروهای مسلح بازی می کردند. و هنگامی که بوکر در خانه خانوادگی خود در حومه ایندیاناپولیس در سبدهای تیراندازی راهرو نیست، اغلب بازی‌های کلاسیک NBA را تماشا می‌کند و می‌خواهد بدن خود را مانند جیانیس آنتتوکنمو متحول کند.

اگرچه بوکر همیشه نسبت به سن خود قد بلندی داشته است، اما پدرش او را در دریبل زدن و حرکت با پا، که زمانی در اختیار گاردها بود، آموزش داد، بنابراین او مهارت هایی را برای بازی دور از سبد داشت.

وقتی ساندرز، مربی مسافرتی فوتبال، یک سال پیش در یک بازی کلیسای جامع روی سکوها نشسته بود، این ابزارها به آسانی برای او آشکار نبود. بوکر بازی را به ثمر رساند، چند ریباند شمرد، یک ضربه را مهار کرد و یک سبد به ثمر رساند – و چند دقیقه بعد به نیمکت بازگشت. ساندرز آنجا بود تا برادرزاده‌اش را تماشا کند که مدام او را مسخره می‌کرد که چگونه بوکر که میانگین بازی‌اش کمتر از 9 دقیقه در هر بازی بود، می‌تواند کارهای بیشتری انجام دهد.

سپس، ساندرز خود را به فرد بوکر معرفی کرد، او پیشنهاد داد ویدیوهایی را برای ساندرز بفرستد که طیفی از مهارت‌های پسرش را آشکار می‌کرد.

ساندرز گفت: «من آنها را تماشا کردم و فکر می‌کنم که نمی‌توانست همان بچه‌ای باشد که روی نیمکت تیم دبیرستانش می‌نشیند. دوباره با او تماس گرفتم و گفتم: “فرد، اگر بتواند در یک بازی به ما نشان دهد که چه چیزی دارد، تمام دنیای او در سه هفته تغییر خواهد کرد.” “

دور نیست.

دینوس تریگونیس، اپراتور مسابقات مستقل، نگاهی اجمالی به پوکر در تورنمنت ایندیاناپولیس انداخت و او را در ژوئن گذشته برای یک اردوی پانگوس تمام آمریکایی به لاس وگاس دعوت کرد، که شامل بسیاری از 100 بازیکن بالقوه برتر کشور است. این اردو که دو سال پیش پائولو بانچرو، چت هولمگرن و جباری اسمیت – سه انتخاب برتر در درفت NBA امسال – را جذب کرد، می‌تواند بازیکنان برتر زیادی را جذب کند، زیرا زمانی برگزار می‌شود که کارکنان کالج اجازه حضور ندارند. بنابراین آنها انجام می دهند. با اتفاقات شرکت کفش در تضاد نباشید.

در زمان شروع فصل کلیسای جامع در ماه نوامبر، مربی ایالت میشیگان تام ایزو پشت نیمکت نشسته بود.

و هنگامی که بوکر ماه گذشته به کمپ بانگوس بازگشت و برای پیشاهنگان NBA بازی کرد، با ارزش ترین بازیکن انتخاب شد.

هفته گذشته در کمپ انجمن ملی بسکتبال در نزدیکی اورلاندو، فلوریدا، جایی که بوکر، شاید برای تنها بار در تابستان امسال، در مقابل دیگر بازیکنان برتر در حضور مربیان کالج بازی کرد، اوضاع به خوبی پیش نرفت. بوکر که از رگ به رگ شدن مچ پا اذیت شده بود و هدف بزرگتری در پشت داشت، در بهترین حالت خود نبود.

برای دو پنجره باقیمانده که مربیان کالج می توانند شخصا ارزیابی کنند – چهارشنبه تا یکشنبه و 20 تا 24 ژوئیه – بوکر با تیم هیل در مسابقات آتلانتا و میلواکی در NY2LA Independent Circuit خواهد بود.

جسی ایوانز، مربی سابق کالج که تیم پوکر را به مدت سه روز در لاس وگاس اداره کرد، به طول بال‌های طولانی، پاهای سریع و توانایی در شوت‌زنی اشاره کرد، اما از علاقه او به مربیگری بسیار تحت تأثیر قرار گرفت. ایوانز گفت: او بازیکن خوبی است، اما همه چیز را نمی داند. “بعضی از این افراد 15 ساله هستند و فکر می کنند که همه پاسخ ها را دارند. این گواهی بر خانه اوست، اما او در رادار نبود و افرادی بودند که به او می گفتند چقدر خوب است.”

بیش از چند بازیکن NBA از تیم های مسافرتی حمایت می کنند. تلاش برای بزرگی لبرون جیمز، تیم راسل وستبروک چرا که نه، و تیم کارملو آنتونی ملو عناصر ثابت پیست نایک هستند. برای بسیاری از آنها، منعکس کننده تجربیات آینده آنهاست.

هیل 36 ساله فرقی نمی کند.

زمانی که هیل، که در یک محله آشفته ایندیاناپولیس بزرگ شد، در مدرسه راهنمایی بود، ساندرز بارها او را به بازی بسکتبال سازمان یافته دعوت کرد. سرانجام، او موافقت کرد و دری را که هیل احساس می کرد موظف است برای دیگران باز نگه دارد، باز کرد. هیل گفت از هشت بازیکن تیم اول دوران کودکی، سه نفر در زندان هستند و دو نفر مرده اند. این یک تیراندازی در سال 2008 بود که هیل را بر آن داشت تا برنامه را شروع کند و ساندرز را برای اجرای آن استخدام کند، اندکی پس از اینکه هیل توسط سن آنتونیو اسپرز در رده 26 قرار گرفت.

هیل گفت: «من می‌توانستم یکی از آن بچه‌ها باشم – به خاطر فروش مواد مخدر یا ضربه زدن به باندها مرده یا در زندان. “من از آن پس زمینه آمدم. می توانستم به راحتی در آن تله بیفتم. مایک این فرصت را به من داد. به همین دلیل است که سخت می روم تا آنها در دام برخی از هم تیمی های سابقم نیفتند.”

برای مدتی نایک اسپانسر تیم هیل بود. او سپس وارد یک شراکت پنج ساله با شرکت چینی پوشاک ورزشی پیک شد. وقتی این توافق به پایان رسید، هیل گفت که نایک از پس گرفتن آن امتناع کرد. او همچنین قرارداد کوتاهی با Under Armour بست. چندین سال پیش، او تصمیم گرفت این کار را به تنهایی ادامه دهد.

هیل که به گفته یک منتقد بسکتبال بیش از 100 میلیون دلار از دستمزد خود در طول دوران حرفه ای خود درآمد داشته است، گفت که تامین مالی تیمش برای او حدود 150000 دلار در سال هزینه دارد.

هیل که بازیکنانش را هفته آینده به مزرعه خود در خارج از سن آنتونیو دعوت کرد، گفت: “من از بازیکنانم چیزی نمی خواهم. می توانید بگویید “اوه، این یک بار مالی است.” به همان اندازه

ساندرز، که گفته است هشت بازیکن در این تیم پیشنهاد بورسیه دارند، معتقد است آنچه برنامه او – و سایر فریلنسرها – را از تیم‌های شرکت کفش جدا می‌کند این است که برنده و باخت نیست. به عنوان مثال، تیم‌ها باید واجد شرایط دسترسی به هلو جام نایک باشند، مسابقاتی که اواخر این ماه در شمال آگوستا، SC برگزار می‌شود. اگر مربیان برنده نشوند، خطر تمدید قراردادشان توسط نایک وجود دارد. همین نیروهای بازار در آدیداس و Under Armour نیز وجود دارد.

ساندرز گفت که اصول او توسعه و به نمایش گذاشتن استعدادها بود.

ساندرز می‌گوید: «وقتی به شما برچسب مربی مسافرتی یا AAU می‌زنند، به ما به‌عنوان یک فروشنده خودروی دست دوم نگاه می‌کنند، زیرا همه‌ی ما فضای یکسانی داریم – شما باید اینجا بازی کنید تا دیده شوید.» “اما مردم خوب افراد خوب را می شناسند. این چیزی فراتر از باز کردن صندوق عقب و نشان دادن وسایل به بچه ها است. اگر می توانید به چشم پدر یک بازیکن خوب نگاه کنید و به آنها بگویید که در مورد پیشرفت و رشد است و ما این کار را نمی کنیم. به برنده شدن اهمیت می دهد، آنقدرها هم سخت نیست.”

ساندرز همچنین معتقد است که اگر بازیکنی به او بگوید که روزانه 1000 شوت می زند یا ساعت ها روی دریبل زدن کار می کند، بازی به او نشان می دهد.

بنابراین وقتی بوکر به او گفت که می‌تواند توپ را کنترل کند و شوت‌های سه امتیازی بزند، ساندرز او را تشویق کرد که وقتی یک ریباند گرفت، توپ را به زمین بیاورد. و هنگامی که بوکر توپ را خارج از قوس دریافت کرد، تشویق شد که اجازه دهد توپ پرواز کند. به پوکر گفته شد که از طریق اشتباهات بازی کند. بازی حقیقت را می گوید.

بوکر با تشریح اعتماد به نفس جدید خود و همچنین فاش کردن یک داستان استخدام – جایی که در آن احساس می کنید در خانه هستید – گفت: “او باعث شد من احساس خوبی داشته باشم، بگذار خودم باشم، بگذار بازی خودم را انجام دهم.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم