استخرهای همدان به دلیل جیره بندی آب تعطیل شدند

این روزها مردم همدان با مشکل قطعی آب مواجه هستند و قطعی آب باعث شده بسیاری از مشاغل، امور اجتماعی و شخصی گریبانگیر شهروندان شود و اماکن عمومی و ورزشی نیز از این معضل مستثنی نیستند. ورود و خروج مشکلاتی را در این منطقه ایجاد کرد و لازم است در صورت تداوم خشکسالی مسئولان در این موضوع ورود کنند.

به گزارش اسنا، چند هفته ای است که قطعی آب در همدان با مشکلات عدیده ای برای همدانی ها مواجه است و هفته گذشته به اوج خود رسید و استخرهای همدان که مطمئناً بیش از همه در این موضوع دخیل هستند. به دلیل قطعی آب قادر به ارائه خدمات نیستند. مردم قبل از ورود به استخر و پس از خروج از آن معاف می شدند زیرا قطعی آب باعث می شد که دوش و سرویس بهداشتی در استخرها غیرقابل استفاده و غیرقابل استفاده باشد و این امر باعث عدم رعایت بهداشت می شود.

علی الضمیری کامل، معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استانداری همدان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حوض کوثر و الفند را از جمله حوضچه های کوثر و الفند دانست. مجتمع های اداره کل ورزش و جوانان به دلیل تعمیرات تعطیل شد و اظهار داشت: در استخرهای شهر همدان در بخش خصوصی قبل از ورود به استخر و پس از خروج از استخر به دلیل قطعی آب از حمام استفاده نمی شود و ما متوجه این موضوع شده ایم. مشکل است و به دلیل مشکلات سلامتی لازم است در آن زمان کار نکنید.

وی با بیان اینکه بهتر است این حوادث رخ ندهد و سلامت و بهداشت مردم در اولویت قرار گیرد، تصریح کرد: البته در بسیاری از مواقع حمام به طور کامل قطع نمی شد و در برخی ساعات کمبود فشار آب وجود داشت. در استخرها اما مشکل قطعی دوش گرفتن در استخرهای همدان داریم.

ضمیری کامل گفت: استخرهای همدان در حال حاضر فعال هستند اما به دلیل قطعی آب، بلیت فروشی در همه حال انجام نمی شود و در این زمینه محدودیت زمانی و فشار آب وجود دارد و سهمیه آب همدان در مناطق مختلف شهر است. علت اصلی این مشکل

همچنین علی بری مدیر حوض شهرداری همدان در گفت وگو با اسنا اظهار داشت: حمام آب در این حوض به دلیل قطعی آب متوقف شد و این مشکل به معضلی بزرگ برای حمام شهرداری تبدیل شد که اعتراضات مردمی را در پی داشت. استخر شهرداری در حال حاضر تعطیل است و فقط صبح کار می کند، استخر در ساعات محدودی استفاده می شود و زمانی که از استخر استفاده می شود بستگی به برنامه سهمیه آب اداره کل آفافا دارد و دوش ها در آن زمان فعال هستند.

وی افزود: هفته گذشته این اتفاق افتاد و استخر شهرداری تقریباً تعطیل است و زمانی که استخرهای آب خاموش شد و مردم با همین وضعیت وارد استخر می شدند و بدون شستشو از استخر خارج می شدند، تصمیم گرفتیم این عملیات را متوقف و تعطیل کنیم. مشکلات حل شد

بری خاطرنشان کرد: سلامت و بهداشت مردم و محوطه استخر برای ما در اولویت است، بنابراین در زمان قطع آب و دوش استخر شهرداری کاملاً بسته است، زیرا ورود و خروج بدون دوش به استخر غیربهداشتی است و برای به همین دلیل استخر بسته است.

من باید بگویم؛ استان همدان دارای 32 استخر است که 18 استخر آن در شهر همدان فعال است. پس از مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی به ویژه در استخرها، افراد می توانند با تماس با سامانه شکایات مردمی به مرکز بهداشت 190 دانشگاه، وضعیت ناسالم خود را اعلام کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم