استقلال پرسپولیس با این شرایط به آسیا برمی گردد

کد خبر: 1849380
30 اکتبر 1401 در 00:47
10.1 هزار بازدید |

0
نقطه نظر

با اعلام رئیس فدراسیون فوتبال

مهدی تاج شرایط بازگشت استقلال و پرسپولیس به لیگ قهرمانان را اعلام کرد.

استقلال پرسپولیس با این شرایط به آسیا برمی گردد

به گزارش “ورزش سه”، مهدی تاج در خصوص جلسه رفع تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه ای گفت: پیش از این اعلام کرده بودم که بعد از ریاست فدراسیون برنامه هایی دارم که یکی از آنها مربوط به صدور مجوز حرفه ای است. اگر این کار انجام نشود، کل لیگ به حالت تعلیق در می آید. یک سال کمیته مجوز ما را تعلیق کرد، اما من با شیخ سلمان، اینفانتینو و AFC صحبت کردم و گفتم همه مقدمات را انجام خواهیم داد. به همین دلیل است که تعلیق کار کمیته صدور مجوزهای حرفه ای به دو ماه رسیده است و باید در این مدت مشکلات برطرف شود. در غیر این صورت این خطر وجود دارد که پرونده پرسپولیس و استقلال به کمیته انضباطی ارسال شود. حتی ممکن است به دسته سوم سقوط کنند. این مسائل برای فوتبال ما خیلی بد است. اما خوشبختانه اتفاقاتی می افتد.

وی در ادامه گفت: فردا وزیر وقت گذاشته و خودش به تنهایی قادر به حل برخی مسائل است. باید دید مالکیت باشگاه ها چگونه خواهد بود. طبق قانون، همه نمی توانند در دو باشگاه مشترک المنافع باشند. ما باید با جدیت این کار را انجام دهیم تا مشکل زاغی ها حل شود. هر دو باشگاه عمومی شدند. شیخ سلمان، رئیس کمیته مجوزهای حرفه ای کنفدراسیون فوتبال آسیا، به ماهاجان دستور داد که به هتل ما بیاید و 2 تا 3 ساعت وظایف را توضیح دهد. سه ساعت در مالزی با او ملاقات داشتیم و او گفت هنوز قانع نشده ایم که پرسپولیس و استقلال دولتی نیستند، باید یک جوری ما را قانع کنید. همه دلایلش درست بود.

و رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: ایمیل های متعددی به مراکش ارسال کردند که پاسخی به آنها داده نشد. ما این روش را دوست نداریم، اما اکنون کارها به بهترین شکل انجام می شود. اقلامی را امروز بعدازظهر به AFC ارسال کردیم. ما وظیفه خود را انجام داده ایم و انشالله وزارتخانه در تکمیل تمام تکالیف کمک خواهد کرد. باید AFC را متقاعد کنیم که مجوز حرفه ای بگیرد. کمیته بدوی و استیناف باید برای صدور مجوزهای حرفه ای تشکیل شود و اعضای این کمیته ها و فرزندانشان نباید علاقه ای به باشگاه داشته باشند. ما باید به این موضوع پایان دهیم. امیدوارم کمیته مجوزهای حرفه ای تا دو ماه دیگر محرومیت را برای همیشه رفع کند و استقلال و پرسپولیس به لیگ قهرمانان بازگردند.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما