اسرائیل دفاتر سازمان های حقوق بشر فلسطینی را که آنها را سازمان های تروریستی می نامد، مهر و موم می کند

تل‌آویو- اسرائیل دفاتر هفت سازمان غیردولتی فلسطینی از جمله سازمان‌هایی که در زمینه حقوق بشر و حمایت از کودکان فعالیت می‌کنند، ماه‌ها پس از صدور تصمیمی مبنی بر طبقه‌بندی آنها در زمره گروه‌های تروریستی که واکنش خشونت‌آمیز بین‌المللی را در پی داشت، بست.

در ساعات اولیه بامداد پنجشنبه، سربازان اسرائیلی وارد دفاتر سازمان‌های فلسطینی در شهر رام‌الله اشغالی کرانه باختری شدند، درها را با جوش بستند و اعلامیه‌هایی مبنی بر بسته شدن آن‌ها به جا گذاشتند. ارتش اسرائیل گفت که سربازان همچنین مواد برخی از دفاتر را ضبط کردند.

اسرائیل می گوید که این گروه ها به عنوان جبهه ای برای جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، یک حزب سیاسی جناح چپ مستقر در کرانه باختری و نوار غزه عمل می کنند. این کشور همچنین دارای یک واحد مسلح است که حملات مرگباری را علیه اسرائیلی ها انجام داده و از سوی ایالات متحده و اتحادیه اروپا به عنوان یک گروه تروریستی شناخته شده است.

همه سازمان‌ها کار کردن از طرف جبهه مردمی برای آزادی فلسطین را انکار می‌کنند و اسرائیل تلاش می‌کند تا متحدان خود را متقاعد کند که این گروه‌ها جبهه گروه‌های تروریستی هستند. گروه های حقوق بشر می گویند اقدامات اسرائیل بخشی از سابقه طولانی سرکوب فعالان فلسطینی در سرزمین های اشغالی است.

این هفت سازمان شامل برخی از معتبرترین و معتبرترین سازمان‌های غیرانتفاعی در جامعه مدنی فلسطین هستند، از جمله الحق، ناظر حقوق بشر، و آدامیر، که به فلسطینی‌هایی که با دادگاه‌های نظامی اسرائیل مواجه هستند، کمک حقوقی می‌کند. بسیاری از سازمان های غیردولتی بودجه اروپا را دریافت می کنند و به طور منظم با دیپلمات ها ملاقات می کنند.

سربازان اشغالگر مواد برخی از دفاتری را که روز پنجشنبه تعطیل کردند، ضبط کردند.


تصویر:

ایلیا یفیموویچ / زوما پرس

در ماه اکتبر، وزیر دفاع اسرائیل، بنی گانتز، شش سازمان جامعه مدنی فلسطینی را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد. این نامگذاری به اسرائیل اجازه می‌دهد افرادی را که عضو آن تشخیص داده می‌شود زندانی کند و کسانی را که به آنها کمک مالی یا کمک می‌کنند مجازات کند. پس از انتقاد متفقین، مقامات اسرائیلی موضع خود را دو چندان کردند و اصرار داشتند که شواهد علیه این گروه ها قوی است.

ارتش رژیم صهیونیستی شامگاه چهارشنبه درخواست های برخی گروه ها در کرانه باختری را رد کرد. تماس های دیگر در داخل اسرائیل در انتظار است.

گانتز گفت: «سازمان‌ها تحت عنوان انجام فعالیت‌های بشردوستانه برای پیشبرد اهداف سازمان تروریستی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، تقویت سازمان و جذب فعالان فعالیت می‌کنند».

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، تصمیم به بستن این هفت ساختمان را محکوم کرد و آن را “جنایت و حمله آشکار به نهادهای جامعه مدنی فلسطین” توصیف کرد. محمد شتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین روز پنجشنبه از دفاتر الحق بازدید کرد، جایی که کارگران درهای آن را در مخالفت با اقدامات اسرائیل باز کردند.

شوان جبارین، مدیر الحق که روز چهارشنبه تجدید نظر خود را از دست داد، گفت که این گروه “به دفاع از حقوق مردم فلسطین ادامه خواهد داد.”

جبارین روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در رام الله با اشاره به وزیر دفاع اسرائیل گفت: ما به دستور گانتز یا هیچ تصمیم یا اعلامیه مقامات اسرائیلی اینجا نیستیم.

خالد قزمر، مدیر دفاع از کودکان بین‌المللی – فلسطین، گفت که درخواست تجدیدنظر آن علیه این نامگذاری روز چهارشنبه رد شد و کارمندان این گروه صبح پنجشنبه برای یافتن دفاتر “غارت شده” وارد شدند.

آقای کوزمار گفت: “DCI فقط در نیمه اول سال 2022 مستقیماً با 4500 کودک کار کرد. امروز ما پرونده های آنها را روی پله ها پیدا کردیم.”

اسرائیل الحق را متهم می کند که جبهه ای برای جبهه مردمی برای آزادی فلسطین است.


تصویر:

ناصر ناصر/ آسوشیتدپرس

در ماه‌های پس از اعلام این خبر در اکتبر، اسرائیل پرونده‌هایی را توزیع کرد و با مقامات اروپایی جلساتی برگزار کرد تا آنها را متقاعد کند که این اقدام مبتنی بر اطلاعات جدی است.

اما اسرائیل تلاش کرد تا متحدان خود را متقاعد کند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت واشنگتن نگران حملات اسرائیل است. او گفت که ایالات متحده پس از بسته شدن، “از جمله در بالاترین سطوح” با اسرائیل تماس گرفت.

آقای پرایس خاطرنشان کرد که اطلاعات ارائه شده توسط اسرائیل هنوز مقامات آمریکایی را در مورد ارتباط تروریستی ادعایی این گروه ها متقاعد نکرده است.

آقای پرایس گفت: “ما چیزی ندیدیم که باعث شود رویکرد یا نگرش خود را نسبت به این سازمان ها تغییر دهیم.” وی افزود که اسرائیلی ها از ارسال اطلاعات بیشتر به ایالات متحده برای بررسی استقبال می کنند.

در ماه ژوئیه، 9 کشور اروپایی، از جمله فرانسه و آلمان، گفتند که هنوز “اطلاعات اساسی” از اسرائیل دریافت نکرده اند که ثابت کند این سازمان های غیرانتفاعی وابسته به جبهه مردمی برای آزادی فلسطین هستند.

یک بررسی داخلی اتحادیه اروپا به طور جداگانه هیچ مدرکی برای حمایت از ادعاهای اسرائیل مبنی بر اینکه الحق بودجه اتحادیه اروپا را به گروه های تروریستی هدایت کرده است، پیدا نکرد. سخنگوی نماینده اتحادیه اروپا در امور فلسطینی ها گفت که بروکسل کمک مالی خود به این گروه را در جریان تحقیقات به حالت تعلیق درآورده بود، اما در ماه ژوئن پس از بسته شدن پرونده این تعلیق را لغو کرد.

مایکل اسفارد، وکیل حقوق بشر اسرائیلی که درخواست تجدید نظر الحق را ارائه می کند، این اقدام را تلاشی برای سرکوب منتقدان با «صدای تفنگ» توصیف کرد.

آقای صفرد گفت: “ما نمی توانیم از خود دفاع کنیم. آنها جزییات اتهامات علیه ما را بیان نکردند، چه رسد به اینکه شواهد و اتهامات بر چه اساس است.”

سخنگوی آقای گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق ذخیره شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما