اسلامی: ایران فقط به برجام پایبند است، نه کمتر، نه بیشتر

رئیس آژانس انرژی اتمی تاکید کرد: این آژانس نمی‌تواند ادعا کند که فعالیت‌هایی در ایران وجود دارد که بر اساس بازرسی‌ها با عدم رعایت آنها مواجه شده است.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تمامی فعالیت های خود در حوزه هسته ای را مطابق با استانداردها و مقررات آژانس انرژی اتمی انجام داده است و وجود دارد. هیچ فعالیتی که فرآیند اعلان را طی نکرده باشد.

وی افزود: تمامی فعالیت های ما زیر نظر آژانس بوده و هست. جمهوری اسلامی به معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای و پادمان ها متعهد است و آژانس نمی تواند بر اساس بازرسی های خود ادعا کند که فعالیتی در ایران با عدم رعایت آن مواجه شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: موارد ادعایی، اسناد ادعایی و مکان های ادعایی توسط ضدانقلاب و رژیم صهیونیستی ساخته شده است که در بیست سال گذشته مدام ما را متهم کرده و باعث مذاکرات سیاسی در مورد هسته ای شده است. فایل. و سند حاصل از توافق برجام، این مذاکرات 20 سال پیش صورت گرفت، معنای این مذاکرات و توافق نهایی در قالب برجام، خروج از اتهام است.

اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 پس از مذاکرات دقیق به این نتیجه رسیدند که از موضوعات و اتهامات ادعایی، توضیحات و جزئیاتی که در قالب سندی تحت عنوان PMD ارائه شده صرف نظر کنند. . بسته شد و جمهوری اسلامی نیز پذیرفت که برنامه هسته ای خود را محدود کند، سرعت آن را کاهش دهد و ظرفیت آن را محدود کند.

وی افزود: ما توافق کردیم که نظارت آنها برای اعتماد سازی و لغو همه تحریم هایی که به بهانه این اتهامات اعمال کردند، گسترده تر باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: رژیم جنایتکار صهیونیستی که به آژانس دسترسی به هیچ یک از فعالیت های هسته ای خود نداده و همکاری نمی کند، پرچمدار تشدید عملیات روانی و سیاسی علیه جمهوری اسلامی است. ایران، و ما انتظار نداریم که مدیرکل آژانس اظهاراتی مبنی بر اینکه این همان چیزی است که موجودیت صهیونیستی می خواهد، بیان کند. این غیرقابل قبول است و با شرح وظایف مدیرکل آژانس همخوانی ندارد.

اسلامی تاکید کرد: اعتراض خود را در این خصوص به صورت کتبی و از طریق نماینده دائم خود در نمایندگی به وی اعلام کردیم و انتظار داریم این رویه پایان یابد.

وی تصریح کرد: امسال هدف گذاری کردیم که سیستم ها و سیستم هایی را در دستور کار قرار دهیم که بتوانند اثرات فناوری هسته ای را در زندگی مردم تشخیص دهند و از چندین نوع سیستم در این بخش که از تشعشعات هسته ای در صنعت، کشاورزی، غذا استفاده می کنند. و سلامت با این بخش مرتبط است. ما در این روزهای هفته از دولت رونمایی می کنیم، پیام این اقدامات این است که مردم آثار فناوری هسته ای را ببینند و همچنین نشان دهند که فناوری هسته ای فقط غنی سازی نیست و شامل طیف وسیعی از آثار و اقدامات است.

اسلامی در پاسخ به این سوال که ایران بعد از مذاکرات وین نظارت بیشتری از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌پذیرد و نظر این آژانس در مورد افزایش نظارت بر هیچ سایت ایرانی چیست، توضیح داد: ما هیچ سایت هسته‌ای اعلام‌نشده نداریم. اماکن و موارد ادعا شده توسط منافقین و صهیونیست ها ساخته شده است و این چیز جدیدی نیست. آنها عملیات تروریستی و خرابکاری های صنعتی را برای نابودی برنامه هسته ای ما انجام دادند و این آخرین عملیات روانی، سیاسی و رسانه ای برای آنها دلیل جریان مذاکرات و مذاکرات عقلانی بسیار مورد نیاز دولت برای حذف این تحریم ها از جاده است. – حذف و فسخ برای ما سخت است در حالی که هدف مذاکره رفع تحریم ها است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: ما متعهد به نظارت در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک هستیم که قبلاً آن را پذیرفته ایم. بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک و اجرای آنچه در برنامه جامع اقدام مشترک و تعهد طرفین توافق شده است و ما نیز به آن پایبند هستیم. نه یک کلمه کمتر، نه یک کلمه بیشتر.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما