اسناد لو رفته Uber تاکتیک های مشکوکی را که برای تسخیر بازارهای جدید استفاده می شود، نشان می دهد

صادر شده در:

تحقیقات مشترک رسانه‌ای روز یکشنبه نشان داد که یک حافظه پنهان فایل‌های مخفی از اپلیکیشن اشتراک‌گذاری سواری Uber به بیرون درز کرده، تاکتیک‌های اخلاقی مشکوک و احتمالاً غیرقانونی را نشان می‌دهد که این شرکت تقریباً یک دهه پیش برای تقویت گسترش جهانی دیوانه‌کننده‌اش استفاده کرده است.

تحقیقاتی به نام Uber Files که بر اساس 124000 رکورد انجام شد و ده‌ها سازمان خبری را درگیر کرد، نشان داد که در اوایل تاریخ استارت‌آپ سانفرانسیسکو، از آنجایی که به دنبال تسخیر بازارهای جدید بود، مقامات شرکت از واکنش‌های گاه به گاه سود می‌بردند. محرک های حمایت و فرار از مراجع نظارتی.

اوبر روز یکشنبه در بیانیه‌ای به “اشتباهات” اعتراف کرد، اما رهبری قبلی تحت مدیریت تراویس کالانیک، مدیر عامل سابق، را که در سال 2017 پس از افشای اتهامات مربوط به شیوه‌های مدیریت وحشیانه و چندین مورد آزار و اذیت جنسی و روانی در شرکت مجبور به استعفا شد، مقصر دانست. .

او افزود: «ما از دوران رویارویی به دوران همکاری رفته‌ایم و تمایل خود را برای نشستن بر سر میز مذاکره و یافتن زمینه‌های مشترک با مخالفان سابق، از جمله اتحادیه‌های کارگری و شرکت‌های تاکسیرانی نشان می‌دهیم».

تحقیقات نشان داد که از آنجایی که رانندگان اوبر با یارانه و تخفیف صنعت تاکسی را تهدید می‌کنند، رانندگان این شرکت با تلافی‌جویی خشونت‌آمیز از جمله اعتراضات در پاریس در سال 2016 مواجه شده‌اند.

در برخی موارد، زمانی که رانندگان مورد حمله قرار گرفتند، مدیران Uber به سرعت حرکت کردند تا از “جستجوی حمایت عمومی و نظارتی در هنگام ورود به بازارهای جدید” استفاده کنند، اغلب بدون دریافت مجوز برای فعالیت به عنوان تاکسی و خدمات دکوراسیون. رسانه‌های دخیل در تحقیقات .

کالانیک در پاریس اعتراضی متقابل را فراخوانده بود و در متنی خطاب به مقامات دیگر که گفته بود «خشونت موفقیت را تضمین می‌کند» به نظر می‌رسید که خشونت به هدف کمک می‌کند.

کالانیک این یافته‌ها را رد می‌کند و سخنگوی او می‌گوید او «هیچ‌وقت پیشنهاد نکرد که اوبر از خشونت به بهای ایمنی راننده سوء استفاده کند» و «هرگز هیچ اقدام یا برنامه‌ای را که مانع اجرای عدالت در هیچ کشوری شود مجوز نداده است».

The Post نوشت، این تحقیقات همچنین Uber را متهم به فرار از تحقیقات نظارتی با استفاده از مزیت تکنولوژیکی می کند و موردی را توصیف می کند که در آن کالانیک یک “سوئیچ کشتن خودکار” را برای قطع دسترسی از راه دور دستگاه های موجود در دفتر آمستردام به سیستم های داخلی Uber به کار برد. سازمانی. یورش برد.

یکی دیگر از یافته‌های این روزنامه این است که اوبر بین سال‌های 2014 و 2016 متحدی برای امانوئل ماکرون، وزیر اقتصاد وقت فرانسه، که اکنون رئیس‌جمهور این کشور است، پیدا کرد، که این شرکت معتقد است تنظیم‌کننده‌ها را تشویق می‌کند «کمتر محافظه‌کارانه» در تفسیرشان عمل کنند. قوانین محدود کننده عملیات شرکت.” “.

(AFP)

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما