اصلاح قیمت مرغ و تخم مرغ در هفته آخر شهریور

با توجه به افزایش هزینه های تولید، مرغداران خواهان تعدیل قیمت مرغ و تخم مرغ هستند که قرار است در هفته آخر شهریور ماه تعدیل شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بر اساس اعلام مرکز پژوهش های شورا، پس از گردش حمایت ها، سرانه مصرف مرغ بین 30 تا 50 درصد کاهش یافت، البته معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی این را نمی پذیرد. رقم 50 درصد است، اما میزان 30 درصد را تأیید می کند.

این در حالی است که با گذشت 4 ماه از افزایش قیمت، مرغداران با توجه به افزایش هزینه های تولید که تاثیر منفی بر مصرف در شرایط فعلی اقتصادی دارد، مجددا خواستار اصلاح قیمت هستند، اما مسئولان اتحادیه و تشکل های تولیدی فراخوان دارند. برای تخصیص محصولات پروتئینی.. کاهش تقاضا را با این روش ها جبران کنیم.

آقای دماوندی نژاد، معاون وزیر جهاد می گوید: قرار است هفته آخر شهریور ماه با معاون اول جلسه ای برگزار شود که قیمت آن بررسی و قیمت ها بررسی شود.

اسدال نژاد، مدیرعامل انجمن مرغداری های گوشتی گفت: قیمت نهایی هر کیلو مرغ زنده 50 هزار تومان است و دولت در هفته پایانی شهریور ماه قیمت را بررسی و اعلام می کند.

به گفته مدیرعامل فدراسیون گوشت و طیور، افزایش قیمت‌ها بر معیشت و مصرف فردی تأثیر منفی می‌گذارد، اما تولیدکنندگان ضرر می‌کنند و نمی‌توانند به روند فعلی ادامه دهند. بنابراین کالابرگ تنها راه حل برای جبران کاهش مصرف است.

آمارها حاکی از آن است که در اردیبهشت 123 میلیون قطعه، خرداد 108 میلیون قطعه، تیرماه 91 میلیون قطعه، مردادماه 280 هزار قطعه و مردادماه 90 میلیون قطعه جوجه ریزی شده که نشان دهنده کاهش 30 درصدی است. در حال تولید. .

قیمت شانه تخم مرغ در مرغداری به 100 هزار تومان می رسد

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه حرفه های طیور گفت: قیمت فعلی هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری بین 35 تا 36 هزار تومان است که معادل 65 تا 70 هزار تومان است که باید به قیمت تمام شده برسد. مصرف کننده به قیمت مصوب هر شانه 80 هزار تومان.

به گفته وی، روزانه 3 هزار و 300 تن تخم مرغ تولید می شود اما حداکثر مصرف کشور بین 3 هزار تا 3 هزار و 100 تن است.

کاشانی می گوید: با توجه به افزایش هزینه های تولید و ضرر و زیان مرغداران، قیمت پیشنهادی جدیدی را برای وزارت جهاد اعلام کردیم و امیدواریم وعده های معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد برای اصلاح قیمت ها در ساعت 1396 محقق شود. پایان شهریور

رئیس هیئت مدیره انجمن مرغداران شهرستان میهن قیمت پیشنهادی هر کیلو تخم مرغ را 50 هزار تومان و معادل هر شانه 100 هزار تومان اعلام کرد و گفت: پس از بررسی و تحلیل قیمت تخم مرغ شل، قیمت مشخص شد تخم مرغ های بسته بندی شده نیز بررسی خواهند شد. اما عرضه هر شانه تخم مرغ شل با نرخ 150 هزار تومان برای مصرف کننده تایید نمی شود.

به گفته کاشانی، با وجود اینکه تخم مرغ ارزان ترین محصول پروتئینی در دسترس خانواده ها محسوب می شود، پس از اصلاح نظام حمایتی انفرادی، مصرف تخم مرغ 10 درصد کاهش یافت که در نهایت منجر به زیان 5 تا 6 هزار میلیارد تومانی شد. . مرغداران در یک ماه گذشته

آمارها حاکی از آن است که مصرف سرانه تخم مرغ در سال گذشته 12 کیلوگرم برای هر نفر بوده است، در حالی که میانگین جهانی آن کمتر از 20 تا 21 کیلوگرم نیست.

قیمت مناسب مرغ کیلویی 75 هزار تومان

آقای محمدعلی کمالی مشاور فدراسیون مرغداران گفت: با توجه به افزایش شش برابری قیمت نهاده های دامی، عرضه نقدی تولید مرغ زنده در سال گذشته 2.2 برابر شد.

به گفته وی، اگرچه 65 تا 70 درصد هزینه های تولید مربوط به نهاده های دامی است. بنابراین قیمت مرغ زنده از 49 تا 52 هزار تومان و مرغ گرم از 74 تا 75 هزار تومان است.

کمالی سروستانی می گوید با توجه به افزایش هزینه های تولید، باید تسهیلات ارزان قیمت برای جبران کمبود نقدینگی مرغداران در نظر گرفته شود و محصولات پروتئینی نیز به جامعه عشر پرداخت شود تا مرغ با همان نرخ خریداری شود. سال گذشته

مشاور اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: با توجه به میزان تورم و قدرت خرید شهروندان، بر اساس آمار مرکز تحقیقات معتقدیم که مصرف سرانه بین 30 تا 50 درصد کاهش یافته است که منجر به از 15 تا 20 درصد کاهش تولید.

به گفته الکمالی، در شرایط کنونی به دلیل ذخایر کافی کمبود عرضه نداریم، اما واردات مرغ مرتبط با ثبت سفارش های قبلی و دامپینگ توسط دولت علیه محصول، موجب عقب نشینی مرغداران شد. از چرخه تولید

وی عرضه مرغ با نرخ های 80 تا 100 هزار تومانی را غیر منطقی دانست و گفت: مرغ باید بر اساس قیمت تمام شده تولید و سود منطقی عرضه شود و به دلیل فشار بر مصرف کننده فروش بالاتر از سود منطقی را قبول نداریم.

با رواج یارانه ها قیمت گذاری اجباری معنا پیدا نمی کند و بسیاری از تولیدکنندگان و فعالان صنعت معتقدند با مدیریت تولید می توان حاشیه سود مناسبی را برای محصول ارائه کرد.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما