اصلی: دشمن می خواست حتی آب آشامیدنی ما را هم ممنوع کند

رئیس جمهور با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: حضور میلیونی در خیابان و اعلام موضع و حضور در صحنه حوادث باعث شکست دشمن شده است.

سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز (21 مهرماه) در جلسه دفاع از صلاحیت محمدهادی زهدآوا وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تالار شورای اسلامی با اشاره به حوادث رخ داده در کشور گفت: حضور مردمی با بصیرت، زمان شناسی و معرفت دشمن که واقعاً جنبه دیگری از زمان شناسی و شناخت دشمن خود را به نمایش گذاشتند و دشمن را در این فتنه ناکام گذاشتند خداوند متعال را شاکر باشیم.

وی افزود: خدا را شاکریم که رهنمودهای امام و رهبر معظم انقلاب توجه مردم را جلب می کند. حضور میلیونی در خیابان و اعلام موضع و حضور در صحنه، دشمن را شکست داد.

رئیسی همچنین با یادآوری رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب در روز قبل، خاطرنشان کرد: تحلیل جامع ایشان از حوادث اخیر و علت این نزاع ها نسبت به کشور و انقلاب برای همه فهیم و بصیر قابل درک و مفید است. و تحلیل وی از شرایط این بود که چرا دشمنان، آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت، کشور و انقلاب ما توطئه می کنند و این شورش ها را به وجود می آورند.

وی ادامه داد: رهبری فرمودند دلیلش این است که کشور در حال پیشرفت است و دشمن نمی خواهد کشور پیشرفت کند. دلیل عصبانیت دشمن از ایران و مردم آن این است که با وجود همه تهدیدها و تحریم ها، کشور در حال پیشرفت است.

رئیس قوه مجریه افزود: البته تلاش می کنیم که تحریم ها به صورت عادلانه و آبرومندانه لغو شود، اما در عین حال تلاش می شود تا تحریم ها نیز خنثی شود. امروز دشمن رسما می گوید فشار حداکثری شکست خورده است و تحریم ها علیه ملت ایران شکست خورده است.

رئیس جمهور ادامه داد: دشمن می بیند که 6 شرکت ایرانی موفق به تولید واکسن کرونا شدند و امروز ما صادرکننده آن هستیم. دشمن می خواهد تمام زندگی و آب آشامیدنی ما به برجام، قراردادها و جریمه ها پیوند بخورد، اما مردم عزیز خوزستان در عرض 3-4 ماه مشکل آب شرب را حل کردند. در پروژه ای که مردم سال ها منتظر آن بودند به زودی آب در کردستان و سنندج رها می شود. با وجود کمبود بارندگی، مشکلات آب قابل حل است. خاموشی هایی که در گذشته باعث رنج مردم می شد، اکنون 35000 مگاوات نیروگاه و 6000 مگاوات برق جدید را راه اندازی می کند. ما در بخش صنعتی برق نداشتیم یا برنامه ریزی شده بود.

رئیس جمهور گفت: در ابتدای کار دولت، وضعیت کشاورزی ۵.۸ درصد منفی بود و امروز منفی هشت درصد کاهش یافته است، یعنی وضعیت کشاورزی مثبت شده است. امروزه رشد صنایع 5 درصد است. ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی 6.2 درصد بوده است. ما در حوزه کشاورزی، صنعت و تولید مشکل داریم، اما اراده بخش‌های مختلف و همکاری دولت و مجلس را می‌بینند که گره‌ها را باز می‌کند.

رئیس جمهور ادامه داد: وضعیت حقوق، پرداخت و مزایا در دولت ما حتی با یک روز تاخیر مواجه نشده است. مشکل اضطراب بازنشستگان با همکاری دولت و مجلس حل شد. نظر کارشناسان اقتصادی این بود که قیمت دو دلاری باید حل شود. گرچه در پرداخت یارانه ها به مدت دو ماه شرایط تورمی به وجود آمد، اما اصلاحات اقتصادی با همکاری دولت و مجلس و البته با صبر و حوصله و همراهی مردم انجام شد. ما در حال انجام اصلاحات اقتصادی هستیم.

رئیس جمهور گفت: طرح های شرکت های بزرگ اقتصادی برای پروژه های بزرگی مانند توسعه میادین نفت و گاز کشور هم در بانک ها و هم در شرکت های بزرگ در حال اجراست تا نقدینگی در تولید سرمایه گذاری شود. عضویت در سازمان شانگهای ما را به زیرساخت های اقتصاد آسیا مرتبط کرده است. روابط تجاری برخی کشورهای همسایه به 5-6 برابر افزایش یافت. دشمن نتوانست ما را منزوی کند. توسعه کار اقتصادی و تجاری و تولید ما. به همین دلیل به دنبال توطئه و فتنه و آشوب است. آنچه رهبری فرمودند در دستور کار ماست.

رئیس جمهور تاکید کرد: وحدت و انسجام ملی را مهم می دانم. این دو ضرورت اجتناب ناپذیر است و باعث ناامیدی دشمن می شود. فضای کار و تلاش دشمن را ناامید می کند. راهبرد جمهوری اسلامی وحدت و انسجام اسلامی است. شناخت نقشه های دشمن ضروری است. البته ملت عزیز ما این موضوع را خوب درک می کنند و از نظر زبانی حضور دارند.

رئیس جمهور بر همکاری دولت و مجلس تاکید کرد و گفت: برنامه هفتم توسعه به زودی تقدیم مجلس می شود. بودجه 1402 نیز در مهلت قانونی تقدیم مجلس می شود. من به مردم می گویم که مجلس و دولت به این امر واقف هستند و آن این است که همکاری همه قوا، نهادها و دستگاه های اجرایی کشور می تواند شما را امیدوار کند و دشمن را ناامید کند.

رئیس جمهور ادامه داد: مصمم هستیم محتوای کارمان خدمت به مردم، برچیده شدن کار مردم، رسیدگی به همه مناطق کشور و به هیچ وجه به حاشیه نرویم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم