اصلی: ما مخالفتی با گسترش روابط با پاکستان نداریم

رئیس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ مانع و محدودیتی برای گسترش روابط با پاکستان ندارد، تصریح کرد: سطح کنونی روابط تهران و اسلام آباد با ظرفیت های متنوع دو کشور تناسبی ندارد و حفظ منظم روابط دو کشور روابط بین دو کشور. کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی می تواند راه را برای ارتقای سطح روابط دو کشور هموار کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سید ابراهیم رئیسی عصر شنبه در پاسخ به تماس تلفنی شهباز شریف نخست وزیر پاکستان با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر خم به دولت و مردم این کشور گفت: «جمهوری اسلامی». ایران برای روابطش با پاکستان بسیار مهم است.

رئیس جمهور با تصریح بر اینکه سطح کنونی روابط تهران و اسلام آباد با ظرفیت های متنوع دو کشور همخوانی ندارد، تصریح کرد: آماده گسترش روابط و افزایش مبادلات و همکاری های دو کشور به ویژه در حوزه انرژی هستیم. و کشاورزی

رئیسی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ مانع و محدودیتی برای گسترش روابط با پاکستان ندارد، گفت: تشکیل منظم کمیته مشترک همکاری های اقتصادی زمینه را برای ارتقای سطح روابط دو کشور فراهم می کند.

رئیس جمهور با ابراز خرسندی از امکان پذیرایی کشورمان از زائران پاکستانی از بارگاه مطهر امام هشتم (ع) گفت: ایران در شرایط مختلف بهترین دوست کشورهای همسایه است.

شهباز شریف نخست وزیر پاکستان در این تماس تلفنی ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم به دولت و ملت و همچنین رهبر معظم انقلاب، کمک های جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرد. در اطفای حریق در بخشی از جنگل های کشور و همچنین پذیرایی از زائران پاکستانی از حرم امام رضا (ع) تقدیر شد.

نخست وزیر پاکستان تصریح کرد: روابط پاکستان و ایران برای قرن ها به صورت روابط برادرانه که فراتر از روابط همسایگی است ادامه داشته و هر دو کشور از یک دین و مذهب و عضوی از یک خانواده هستند و از جمله از پاکستان تشکر می کنم.

شهباز شریف بر لزوم برگزاری هر چه سریعتر نشست کمیته مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور تاکید کرد و شهباز شریف افزود: پاکستان نگران گسترش تبادل کالا و ترخیص کالا و همچنین همکاری در زمینه انرژی با ایران .

نخست وزیر پاکستان تاکید کرد: ما خواهان بازگشت صلح و ثبات به افغانستان و بهبود وضعیت معیشتی مردم این کشور و همچنین ارائه دلایل برای بازگشت مهاجران افغان به کشور خود هستیم.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما