اطلاعات مورد نیاز قبل از دو دربی غول پیکر (آمار)


به گزارش “ورجهش سه”، امروز در دربی دو پیشکسوت فوتبال این کشور همه نگاه ها به ترکیه است. گالتاسار و فنرباغچه، دو رقیب دیرینه، امشب با ویژگی های متمایز صف آرایی خواهند کرد. به عنوان مثال، مهاجمان گالاتاسرای این روزها عملکرد خوبی برای تیم خود دارند، مانند اکثر هافبک های فنرباغچه. در ادامه نگاهی می اندازیم به بهترین ویژگی های دو تیم در آستانه این دربی حساس؛ دربی که مثل همیشه حساس نیست اما با توجه به وضعیت دو تیم در جدول، عدم انجام آن را می توان زمینه ای برای ورود به بحران دانست.

این دو دیو با گالاتاسرای رده هفتم جدول با 21 امتیاز از 12 بازی وارد دربی می شوند و فنرباغچه با یک امتیاز سقوط در رده نهم قرار دارد. اختلاف امتیاز تیم ها به حدی است که برد و باخت در بازی امشب می تواند تفاوت زیادی در رده بندی تیم ها ایجاد کند و این حساسیت کار را افزایش داده است.

چه کسی گل خواهد زد؟

طبق آمارهای موجود، میانگین گل های مهاجمان گالاتاسرای بهتر از مهاجمان فنرباغچه است. از سوی دیگر هافبک های بهار کمک زیادی به تیم خود در فاز گلزنی کرده اند. مهاجم گالاتاسرای در این فصل 11 گل و 5 پاس گل به ثمر رسانده و مهاجم زرد قناری 13 گل به ثمر رسانده است. این در حالی است که در فنرباغچه هافبک ها 10 گل و 5 پاس گل دارند.

برنده ی گونه در دربی

یکی از مهم ترین مواردی که تیم ها در دربی روی آن تمرکز می کنند، گل نخوردن و عقب نماندن از حریف است. با توجه به حساسیت کار، بازگشت به بازی بعد از رسیدن به هدف بسیار سخت تر از بازی های معمولی است. از این نظر فصل جاری برای هر دو تیم شرایط متفاوتی داشت. گالا در این فصل 7 بار در بازی های لیگ عقب افتاده است که در 3 مورد با تعظیم زمین را ترک کرده است، اما در 3 مورد بازگشت داشته و در یک بازی نیز یک تساوی داشته است. از سوی دیگر فنرباغچه پس از باخت در 5 بازی اخیر زمین را ترک کرده و در این فصل بازگشتی نداشته است. این تیم تنها یک بار موفق به تغییر نتیجه شده است.

سرمربیانی که می دانند چگونه برای بهتر شدن تغییر کنند

امشب شاهد مسابقه ای بین دو مربی هستیم که شانس بازی خود را کاملاً تغییر می دهند. ویتور پریرا، سرمربی فنرباغچه در تعویض های خود 4 گل دریافت کرده و 4 پاس گل داده و در بین تمامی مربیان سوپرلیگ عملکرد خوبی داشته است. فاتح تریم با 2 گل و 4 پاس گل سوم است. معمولا در دربی ها ورود بازیکنانی که سرنوشت بازی را تغییر می دهند نیاز به مهارت سرمربی دارد و باید دید پریرا و تریم که در دیدارهای قبلی موفق بوده اند امشب در مقاطع حساس چه خواهند داشت. . .

گالاتاسرای، تیمی سرسخت در خانه

بازی امشب به میزبانی گالاتاسرای برگزار می شود و شاگردان فاتح تریم در 5 بازی اخیر خانگی خود 4، 12 امتیاز کسب کرده اند و تنها یک برد کسب کرده اند. این تیم دومین خط دفاعی برتر در بازی خانگی را دارد و به شدت مقابل میهمان خود گل می زند (3 گل). فنرباغچه که در این بازی میهمان است در 6 بازی اخیر خارج از خانه با سه برد و سه شکست 9 امتیاز کسب کرده است.

فنرباغچه در مرحله حمله سودآورتر است

دربی همیشه شرایط خاص خودش را دارد و شاید یک گل آینده بازی را رقم بزند. بستگی به هوشیاری و دقت تیم ها در فاز تهاجمی دارد. جایی که آنها باید بتوانند از حداقل فرصت ها نهایت استفاده را ببرند. فنرباغچه در بازی های این فصل از گالاتاسرای بهتر عمل کرده است. این تیم 17 تلاش تهاجمی از 229 انجام داده است و نسبت گل آنها 7.4 است. این عدد برای گالا 7.1 است و این تیم 18 تلاش از 252 انجام داده است. با این ارقام می توان دریافت که فنر با وجود فضای بیشتر روی گونه، استفاده اقتصادی تری از فضای خود داشته است. قناری به طور میانگین 49.4 درصد توپ را در بازی خود به دست آورد و 53.7 درصد برای جیمبوم.

آمار دو مربی …

فنرباغچه تیمی است که فاتح تریم در دوران مربیگری خود بیشتر با آن روبرو شده است. این مربی پیشکسوت گالا در 33 بازی با فنر 12 برد، 12 تساوی و 9 باخت داشته است. ویتور پریرا سرمربی فنرباغچه در سه بازی تیمش با گالا پیروز نشده است و نتیجه این سه بازی دو شکست و یک تساوی بوده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم