اعتراف تلخ در آستانه مسابقه بزرگ. ما در حد رقابت نیستیم

دیدار حساس لیورپول و منچسترسیتی در لیگ برتر یکشنبه در آنفیلد برگزار می شود. در آستانه بازی صحبت های یورگن کلوپ برای هواداران لیورپول کمی ناامیدکننده بود و البته او حقیقت را هم گفت.

یورگن کلوپ، سرمربی مرسی ساید مدعی شده است که باشگاهش نمی تواند از نظر مالی با منچسترسیتی رقابت کند، زیرا باشگاهی که به کشورهای ثروتمند خلیج فارس مرتبط است، با وجود قانون “بازی جوانمردانه” همچنان می تواند هر کاری که می خواهد انجام دهد. سرمربی لیورپول از کاری که تیمش در زمین مقابل سیتی انجام داد راضی بود اما اصرار داشت که بسیار متفاوت از آن است.

او همچنین خاطرنشان کرد که با اضافه شدن ارلینگ هالند به تیمی که در 4 فصل از 5 فصل اخیر قهرمان لیگ برتر شده است، آنها را قدرتمندتر کرده است. این گلزن تابستان گذشته با 51.2 میلیون پوند به سیتی پیوست، در حالی که لیورپول برای داروین نونس 85 میلیون پوند پرداخت کرد. با این حال، گزارش ها حاکی از آن است که هلند در منچسترسیتی 375 هزار پوند در هفته درآمد دارد که لیورپول توانایی پرداخت آن را ندارد. کلوپ معتقد است سیتی، پاری سن ژرمن و نیوکاسل مانند اکثر باشگاه ها هیچ محدودیت مالی ندارند و به تأثیر قوانین بازی جوانمردانه شک دارد.

کلوپ در پاسخ به این سوال که لیورپول چگونه می تواند با منچسترسیتی که اکنون 13 امتیاز پیش است رقابت کند، پاسخ داد: “جواب من را دوست نخواهید داشت. همه شما پاسخ من را می دانید. هیچ کس نمی تواند با سیتی رقابت کند. آنها بهترین تیم را دارند. جهان و آنها بهترین مهاجم جهان را به خدمت گرفته اند.” مهم نیست چقدر هزینه دارد، آنها فقط این کار را می کنند. می دانم که سیتی آن را دوست نخواهد داشت و نه کسی. من یک سوال پرسیدم که شما جواب آن را می دانید. لیورپول چه می‌کند؟ ما نمی‌توانیم مثل آنها رفتار کنیم. این امکان پذیر نیست.”

کلوپ درباره تفاوت این 3 باشگاه با باشگاه دیگر نیز گفت: 3 باشگاه در فوتبال جهان هستند که از نظر مالی می توانند هر کاری بخواهند انجام دهند، این قانونی است و همه چیز خوب است، این واقعیت است و ما باید به مسائل مختلف نگاه کنیم. و بگویید: ما یک بازیکن جوان اینجا داریم و یک بازیکن با استعداد در جاهای دیگر. اینگونه باید رقابت کنیم.”

وی در حالی به مصاف لیورپول سیتی می رود که در 4 بازی اخیر مقابل این تیم شکست نخورده و در دو دیدار قبلی از جمله نیمه نهایی جام جهانی فصل گذشته پیروز شده است. کلوپ علیرغم اعتراف به ثروتمند بودن سیتی، وضعیت مالی آنفیلد را می پذیرد و می گوید که وظیفه او برجسته کردن تفاوت های درون فوتبالی نیست. وی ادامه داد: این اصلا برای من مشکلی ندارد، اخیرا شنیدم یکی از مدیران نیوکاسل گفته این باشگاه سقف ندارد، بله کاملا درست می گوید. نیوکاسل سقف ندارد، اما باشگاه های دیگر سقف دارند.”

دن اشورث، مدیر ورزشی نیوکاسل گفته است که باشگاهش می تواند به آنچه می خواهد برسد. این باشگاه که زیر نظر سعودی ها بود در سال 2022 مبلغ 210 میلیون پوند برای جذب بازیکنان جدید هزینه کرد و هشدار داد که باید طبق قوانین مالی منصفانه هزینه کند و فعالیت کند. به این ترتیب هزینه های آن پایدار نیست.

منبع: خبر

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما