اعلان جعلی در مورد استفاده از کیف پول بیت کوین برای آزاد کردن وجوهی که فرض می شود تحت کنترل دفتر کنترل ارز است.

هشدار 2021-3| 19 مه 2021

به من

مدیران عامل تمام بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال؛ کلیه مقامات بانکی دولتی؛ رئیس شورای حکام سیستم فدرال رزرو؛ رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال؛ کنفرانس ناظران بانک های دولتی؛ معاونان ناظر (منطقه ها)؛ معاون معاون نظارت؛ شوراهای شهرستان؛ و کلیه کارکنان آزمون

مصرف‌کنندگان گزارش داده‌اند که ایمیل‌های جعلی دریافت کرده‌اند، که گفته می‌شود توسط دفتر کنترل ارز (OCC) یا مقامات ارشد آژانس در رابطه با وجوهی که گفته می‌شود تحت کنترل OCC هستند، آغاز شده است. این اعلان به گیرنده اطلاع می دهد که برای اجازه دادن به نقل و انتقال ادعایی وجه، یک “شماره شناسه آدرس کیف پول بیت کوین” لازم است. ایمیل حاوی اشتباهات املایی است و به شرح زیر است:

افسر ارز آمریکا

صندوق 10.5 میلیون دلاری شما آماده است تا به شما پرداخت شود. توجه داشته باشید که قفسه سینه شما فقط می تواند باشد

من از طریق آدرس کیف پول بیت کوین به شما پرداخت کردم شماره شناسه: به دلیل زیاد

کارمزد/کارمزد درخواستی بانک ها و مقامات دولتی

آنها می توانند آزادسازی وجوه متعلق به خارجی ها را امضا کنند، و

صندوق بین المللی پول. ملل متحد و بانک جهانی سیاست جدیدی برای هر بدهی ایجاد کرده اند

یا پرداخت فردی بیش از 1 میلیون دلار باید از طریق پرداخت شود

آدرس کیف پول بیت کوین

شما باید یک کیف پول بیت کوین با اثر فوری تهیه کنید

شماره شناسه آدرس، پول شما اکنون در کیف پول واریز شده است.

رخ داده است نام حذف شد

مدیر کنترل ارز آمریکا

ممکن است از قربانیان احتمالی خواسته شود که با یکی از افراد زیر تماس بگیرند:

هرگونه ارتباطی که ادعا می‌کند OCC در نگهداری وجوه به نفع هر فرد یا نهادی دخیل است، تقلبی تلقی می‌شود. OCC در انتقال وجوه برای یا از طرف افراد، شرکت های تجاری یا نهادهای دولتی شرکت نمی کند.

به هیچ وجه به هیچ پیشنهادی که ظاهراً توسط OCC صادر شده است و اطلاعات حساب شخصی را درخواست می کند یا نیاز به پرداخت هر گونه هزینه ای در رابطه با پیشنهاد دارد، یا نشان می دهد که OCC در انتقال وجه برای یا از طرف دیگران دخالت دارد، پاسخ ندهید. OCC توصیه می کند که مصرف کنندگان شکایات خود را در صورت لزوم به آژانس های زیر ارسال کنند:

  • OCC: از طریق ایمیل به آدرس [email protected]؛ فکس به (571) 293-4925; یا از طریق تماس با بخش نظارت ویژه به شماره 649-6450 (202).
  • وزارت خزانه داری ایالات متحده، دفتر بازرس کل (OIG): با تلفن (800) 359-3898 یا با مراجعه به وب سایت OIG.
  • کمیسیون تجارت فدرال (FTC): از طریق تلفن (877) FTC-HELP یا برای ثبت شکایت الکترونیکی از طریق وب سایت FTC.
  • انجمن ملی مصرف کنندگان (NCL): با تلفن (202) 835-3323 یا از طریق ایمیل. برای ثبت شکایت کلاهبرداری، به وب سایت NCL Fraud مراجعه کنید.
  • Better Business Bureau (BBB): سیستم BBB به بازارهای سرتاسر کانادا، پورتوریکو و ایالات متحده خدمت می کند و رهبر بازار در ارتقاء اعتماد بین مشاغل و مصرف کنندگان است. این وب‌سایت اطلاعات تماس برای BBB‌های محلی، گزارش‌های عینی در مورد بیش از ۲ میلیون کسب‌وکار، هشدارهای کلاهبرداری مصرف‌کننده، و مشاوره در مورد موضوعات مختلف را ارائه می‌دهد که به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا کسب‌وکارهای قابل اعتماد را پیدا کنند و تصمیم‌گیری عاقلانه برای خرید بگیرند.
  • مرکز شکایات جرایم اینترنتی FBI (برای گزارش کلاهبرداری که ممکن است به صورت آنلاین رخ داده باشد).
  • اگر مکاتبات از طریق خدمات پستی ایالات متحده دریافت شده است، با خدمات بازرسی پستی ایالات متحده از طریق تلفن (888) 877-7644 تماس بگیرید. از طریق پست در سرویس بازرسی پستی ایالات متحده، دفتر بازرس کل، گروه پشتیبانی عملیات، 222 S. Riverside Plaza, Suite 1250, Chicago, IL 60606-6100; یا از طریق فرم شکایت آنلاین.

برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع دیگر کلاهبرداری های مالی، لطفاً از صفحه منابع تقلب OCC بازدید کنید، که همچنین می توانید از بازدید OCC.gov پیدا کنید.

مونیکا آ. فریاس
مدیر پیاده سازی

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما