“افرادی که موقعیت خود را برای قدرت تغییر می دهند، وزیر ارشد بیهار هستند…”: آمیت شاه از “رهبران نشسته بر دامان” کنگره انتقاد می کند.

ساران: آمیت شاه، وزیر کشور فدرال، که ظاهراً به مناسبت صد و بیستمین سالگرد تولد جیپراکاش نارایان، نیتیش کومار را هدف قرار داده بود، در روز سه شنبه، سیاست های کنونی در بیهار را مقایسه کرد و گفت که جی پی هیچ کاری برای قدرت انجام نداده و در تمام زندگی خود برای اصول کار کرده است “که نگرش او را تغییر داد. قدرت “او وزیر ارشد بیهار است.”

مجسمه لوکنایاک جایاپراکاش نارایان، فعال استقلال طلب، نظریه پرداز، سوسیالیست و رهبر سیاسی هند در روستای اجدادی او در منطقه سیتاپ دیارا در مرز اوتار پرادش بیهار به مناسبت صد و بیستمین سالگرد تولد او رونمایی شده است.

در این مراسم یوگی آدیتیانات، وزیر ارشد اوتار پرادش نیز حضور داشت. وزیر کشور طی سخنرانی خود در این مراسم اعلام کرد که نخست وزیر نارندرا مودی تصمیم گرفته است تا یک اتاق فکر با یک بنای یادبود در اینجا برای نسل بعدی بسازد.

مودی جی تصمیم گرفت یک مرکز تحقیقاتی با بنای تاریخی در اینجا بسازد تا نسل آینده با الهام گرفتن از ایده های JP انگیزه جدیدی به توسعه کشور بدهد. با ماندن در اینجا قادر به انجام تحقیقات در مورد اصول JP و کار برای توسعه روستایی است.

وی همچنین از دولت بیهار به رهبری نیتیش کومار انتقاد کرد که اخیراً روابط خود را با NDA قطع کرد و با RJD و کنگره برای تشکیل دولت همکاری کرد و گفت که جی پی نارایان هیچ کاری برای قدرت انجام نداد و در طول زندگی خود برای اصول کار کرد.

من می خواهم امروز از مردم بیهار، رهبرانی که از طریق جنبش JP به ارتفاعاتی دست یافته اند، بپرسم که نام او را که امروز در دامان کنگره نشسته است فقط برای قدرت گرفتن – آیا شما با آنها هستید؟ آیا این سیاست جیپراکاش است. اصول نارایان؟ جی پی هیچ کاری برای قدرت انجام نداده است و تمام عمرش برای اصول کار کرده است. امروز افرادی که برای قدرت تغییر موضع می دهند، سی ام بیهار هستند…” اعلیحضرت در سایت سیتاب دیارا گفت.

او در ادامه گفت که این راهی نیست که جیپراکاش نارایان نشان داده است. آمیت شاه گفت: “او هیچ کاری برای قدرت انجام نداد و تمام عمرش برای اصول کار کرد. امروز افرادی که 5 بار برای قدرت تغییر سمت می دهند رهبر بیهار هستند.”

جیپراکاش نارایان با متحد کردن کل اپوزیسیون علیه دولت فاسد و ظالمی که وضعیت اضطراری را تحمیل کرده بود، اولین دولت غیرکنگره کشور را تشکیل داد. او گفت: “GB با دور ماندن از قدرت، نمونه ای عالی از تغییر برای کشور بود.”

نارایان یک رهبر سوسیالیست و سیاسی بود. او به خاطر رهبری احزاب مخالف در اواسط دهه 1970 علیه نخست وزیر ایندیرا گاندی، که برای سرنگونی او خواستار “انقلاب کامل” (سامپورنا کرانتی) شد، به یاد می‌آید.

در سال 1999، به پاس خدمات اجتماعی او، پس از مرگ، نشان Bharat Ratna، بالاترین جایزه غیرنظامی هند را دریافت کرد. جوایز دیگر عبارتند از جایزه Magsaysay برای خدمات عمومی در سال 1965.

جیپراکاش نارایان در 11 اکتبر 1902 در روستای سیتابدیارا، ناحیه بالیا، استان های متحد، هند بریتانیا (بخش ساران کنونی، بیهار، هند) به دنیا آمد. بیهار و پالیا در اوتار پرادش.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما